ZAMKNIJ ZAMKNIJ

holter ciśnienia

Holter ciśnienia jest to urządzenie medyczne, które zakładane jest na ciało pacjenta, w celu rejestracji tego, jakże ważnego parametru życiowego dłużej, niż tylko przez chwilę pomiaru. W tym przypadku holter zakładany jest na 24 godziny i w wyznaczonym czasie dokonuje rejestracji ciśnienia krwi, wszystko dokładnie zapisując. Po ściągnięciu holtera ciśnienia możliwe jest dokonanie interpretacji uzyskanych wyników. Niezwykle ważne jest to, aby zapisywać w ciągu dnia wszelkie czynności, aby dopasować je do uzyskanych wyników. 

  • badanie-holterem-cisnienia

    Diagnostyka chorób serca poprzez holter ciśnienia

    W diagnozowaniu chorób serca niezwykle istotną rolę odgrywają odpowiednie, specjalistyczne badania. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań, bez wątpienia holter ciśnienia stanowi wybór, który jest w stanie przyczynić się do trafnego postawienia diagnozy. Jak więc należy założyć holter ciśnieniowy? Jakie choroby takie badanie jest w stanie wykryć. 

  • Holter ciśnienia pomocny przy diagnozowaniu nadciśnienia tętniczego

    Holter ciśnieniowy określany skrótem ABPM(ang. ambulatory blood pressure monitoring) – to wielogodzinne monitorowanie ciśnienia tętniczego wykonywane przy pomocy przenośnego rejestratora. Badanie trwa 24, 48 lub 72 godziny. W tym czasie aparat wykonuje kilkadziesiąt pomiarów ciśnienia. W trakcie badania trzeba chronić aparat przed wodą oraz wpływem silnych pól magnetycznych. Nie wolno się kąpać mając założonego holtera, bo zniszczy się urządzenie. Możliwe jest czasowe zdjęcie i wyłączenie aparatu. Badanie powinno być rozpoczynane w przychodni, pacjent może natomiast zakończyć je w swoim domu i dostarczyć rejestrator o dogodnej mu porze. Urządzenie składa się z mankietu na ramię oraz połączonego z nim rejestratora.

    ...
  • holter-cisnienia-badanie-interpretacja-wynikow

    Holter ciśnieniowy – interpretacja wyników i przebieg badania

    W gabinecie lekarskim, podczas konsultacji, dokonuje się pojedynczego pomiaru ciśnienia, szczególnie jeśli wizyta ma na celu zlokalizowanie źródła problemów z pracy serca. Wynik nie odzwierciedla jednak faktycznej wielkości ciśnienia tętniczego, jaką pacjent ma na co dzień, podczas normalnych codziennych czynności. W celu bardziej szczegółowej i wiarygodnej analizy, zleca się badanie holterem ciśnieniowym.

  • Holter serca jako skuteczne rozszerzenie EKG

    Badanie metodą Holtera pozwala na monitorowanie pracy serca bez przerw przez całą dobę lub dłużej. Urządzenie kontrolujące działanie serca podczas codziennych aktywności pozwala połączyć objawy i wyniki z czynnościami, które wykonuje pacjent. Skutkuje to zdecydowanie bardziej precyzyjną analizą, niż badanie przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych oraz pozwala na szybsze zdiagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości w pracy serca.

  • stres-przyczyna-wysokiego-cisnienia

    Nadciśnienie tętnicze – kiedy „zjadają Cię” nerwy

    Nadciśnienie tętnicze to jedna z cywilizacyjnych chorób układu krążenia, na którą cierpi obecnie co trzeci Polak. Znaczna część osób nie zdaje sobie jednak sprawy ze swojej przypadłości, a ci, którzy są świadomi choroby najczęściej ignorują konieczność zmiany stylu życia oraz podjęcia się rzetelnego leczenia. Warto więc zawczasu zapoznać się z najważniejszymi informacjami odnośnie tak powszechnego i podstępnego schorzenia.

  • Nowoczesny i niezawodny holter ciśnienia Microlife WatchBP O3 AFIB przebojem zdobywa rynek

    Holter ciśnienia WatchBP O3 AFIB, to znakomity rejestrator, który jest urządzeniem do monitorowania ciśnienia krwi. Ten nowoczesny i niezawodny holter ABPM przebojem wdziera się do placówek medycznych i szpitali oraz zdobywa rynek pacjenta kardiologicznego. Dlaczego?

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny