ZAMKNIJ ZAMKNIJ

holter

Holter jest to urządzenie, które służy do przeprowadzania EKG serca całodobowo. Jest on zakładany na 24 godziny. Pacjent podłączony jest do elektrod EKG, a na szyi lub na pasku od spodni ma przyczepiony aparat EKG serca, który to bada czynność elektryczną serca przez cały czas, zarówno w spoczynku, jak również i w trakcie różnego rodzaju aktywności. Jest to niezawodne rozwiązanie, które sprawdza się w diagnostyce chorób serca i zaburzeń jego pracy.

  • Badanie pracy serca Holter. Co to jest i jak przebiega?

    Badanie metodą Holtera polega na całodobowym monitorowaniu pracy serca. Jest to badanie wykonywane nie tylko w przypadku osób ze zdiagnozowanymi chorobami serca. Bardzo dobrze  sprawdza się u tych pacjentów, u których podjęte leczenie nie wykazuje poprawy stanu zdrowia. 

  • Badanie z użyciem holtera EKG

    Badanie z użyciem holtera EKG

    Stosowana od ponad 50 lat metoda holterowska daje możliwość monitorowania pracy serca przez 24 lub 48 godzin, a nawet przez 7 dni. Ponadto, monitoring odbywa się nie tylko w sytuacjach spoczynku, ale także w czasie ruchu, snu, pracy, sportu, zdenerwowania czy innych czynności. Dowiedz się jak działa holter ekg i kiedy się go stosuje.

  • badanie-holterem-cisnienia

    Diagnostyka chorób serca poprzez holter ciśnienia

    W diagnozowaniu chorób serca niezwykle istotną rolę odgrywają odpowiednie, specjalistyczne badania. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań, bez wątpienia holter ciśnienia stanowi wybór, który jest w stanie przyczynić się do trafnego postawienia diagnozy. Jak więc należy założyć holter ciśnieniowy? Jakie choroby takie badanie jest w stanie wykryć. 

  • Holter - całodobowy monitoring serca

    Problemy z sercem dotykają coraz więcej osób i to już w młodym wieku. Przyczyną tego jest zły styl życia, nadmiar stresu, przepracowanie i przemęczenie. Tymczasem problemy z sercem mogą prowadzić nawet do zagrożenia życia.

  • Holter - dla kogo to badanie?

    W chorobach serca niezwykle ważną rolę odgrywa diagnostyka. Dzięki niej można określić, z jakim schorzeniem pacjent ma do czynienia i jakie można w związku z tym podjąć kroki, by rozpocząć odpowiednie leczenie. Wśród licznych badań, jednym z dostępnych jest badanie EKG metodą Holtera, które to pozwala na wykrycie wielu chorób serca i co istotne - na podjęcie dzięki temu odpowiedniego leczenia. Czym jest, na czym polega to badanie, jak się do niego odpowiednio przygotować? 

  • Holter ciśnienia i jego interpretacja wyników

    24-godzinny automatyczny pomiar ciśnienia tętniczego określany jest w skrócie jako ABPM, czyli ambulatory blood pressure monitoring. To właśnie taka forma badania pozwala na pełną rejestrację wartości ciśnienia, jaka określana jest w ciągu doby.

  • holter-cisnienia-badanie-interpretacja-wynikow

    Holter ciśnieniowy – interpretacja wyników i przebieg badania

    W gabinecie lekarskim, podczas konsultacji, dokonuje się pojedynczego pomiaru ciśnienia, szczególnie jeśli wizyta ma na celu zlokalizowanie źródła problemów z pracy serca. Wynik nie odzwierciedla jednak faktycznej wielkości ciśnienia tętniczego, jaką pacjent ma na co dzień, podczas normalnych codziennych czynności. W celu bardziej szczegółowej i wiarygodnej analizy, zleca się badanie holterem ciśnieniowym.

  • Holter EKG - doskonały sposób na wykrycie zaburzeń pracy serca

    Klasyczne badanie EKG zna chyba każdy. Trwa ono kilka minut. Pacjent leży na kozetce, podłączony jest do elektrod EKG, nie może się ruszać. Aparat EKG tworzy zapis, który określa czynność elektryczną pracy serca, pozwalającą lekarzowi ocenić jego działanie i możliwe zaburzenia. Niestety, ale często takie badanie nie jest miarodajne, szczególnie, gdy problemy pojawiają się napadowo, raz na jakiś czas w ciągu doby.

  • badanie-holter-serca

    Holter EKG – wskazania, przebieg i normy

    Badania lekarskie zazwyczaj trwają od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności od ich rodzaju. Tymczasem Holter serca to badanie monitorujące pracę serca przez 24 godziny, dzięki czemu jego wyniki charakteryzują się większą wiarygodnością, niż przykładowo tradycyjne EKG. Holter EKG pozwala na wykrycie wielu zmian i chorób, których nie może zdiagnozować echo serca oraz elektrokardiogram.

  • Holter serca jako skuteczne rozszerzenie EKG

    Badanie metodą Holtera pozwala na monitorowanie pracy serca bez przerw przez całą dobę lub dłużej. Urządzenie kontrolujące działanie serca podczas codziennych aktywności pozwala połączyć objawy i wyniki z czynnościami, które wykonuje pacjent. Skutkuje to zdecydowanie bardziej precyzyjną analizą, niż badanie przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych oraz pozwala na szybsze zdiagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości w pracy serca.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny