.

fitness

Fitness jest to forma aktywności, którą kochają przede wszystkim kobiety. Dzięki niej można nie tylko doskonale się czuć, ale również i wyglądać. Różnorodne formy fitnessu pozwalają dopasować do siebie, jak najlepsze z możliwych rozwiązanie. Na fitness można postawić samodzielnie lub wybrać zajęcia w grupach. Poziom intensywności należy zawsze dopasować indywidualnie pod siebie, tak, aby zachować przy tym pełnię zdrowia. Na zajęcia fitnessu mogą postawić osoby stawiające na zdrowe i mocne serce

 • 4 kroki do realizacji noworocznych postanowień – zrzuć szybko i zdrowo zbędne kilogramy

  Nowy Rok zawsze niesie za sobą nowe cele i postanowienia. Wśród noworocznych postanowień od wielu lat królują te dotyczące wprowadzenia zdrowego stylu życia: rzucenie palenia, regularne uprawianie sportu i zrzucenie kilku kilogramów. Co zrobić, aby po raz kolejny nie skończyło się na noworocznych postanowieniach? Jak przestać stale powtarzać mantrę „od poniedziałku” i od razu zabrać się za realizację wyznaczonych celów? Dobrze zbilansowana dieta to nie tylko klucz do szczupłej sylwetki, ale także przepustka dozdrowia i dobrego samopoczucia. Zobacz więc, jakie 4 kroki warto wykonać, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

 • Aktywność fizyczna w pandemii – aktualne zalecenia WHO i najnowsze badania

  W prestiżowym czasopiśmie naukowo-medycznym „The Lancet” opublikowano właśnie komentarz[1] do najnowszych (ogłoszonych w listopadzie 2020) wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczących aktywności fizycznej i siedzącego trybu życia. Autorzy skupiają się na istotnych zmianach proponowanych w tegorocznych rekomendacjach w porównaniu do zaleceń poprzednich (z 2010 r.). Co nowego proponują eksperci WHO?

  Wytyczne WHO 2020 – każda aktywność się liczy

  Nowe wytyczne WHO[2] akcentują znaczenie skrócenia czasu siedzenia – nawet przyjmowanie pozycji stojącej zamiast siedzącej może wpłynąć na poprawę zdrowia i stanu ogólnego u osób prowadzących siedzący tryb życia. 

 • Analiza składu ciała - czyli sprawdź swój organizm dogłębnie

  W dzisiejszych czasach otyłość, cukrzyca, jak również i nadciśnienie tętnicze są najczęściej występującymi chorobami cywilizacyjnymi. Dotyczą one blisko 30% społeczeństwa. Pęd życia za pieniędzmi i lepszą pozycją, a przy tym niewłaściwa dieta i zbyt mała aktywność fizyczna. Wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na rozwój tych chorób i ich coraz większy zasięg.

 • Bieg po zdrowie. Jaki puls przy bieganiu jest bezpieczny?

  Aktywność fizyczna pod wieloma względami jest nieocenionym sposobem utrzymania organizmu w stanie zdrowia. Regularne bieganie pozytywnie wpływa na pracę serca, układ oddechowy oraz zwiększa odporność i redukuje stres. Jednak należy pamiętać o przestrzeganiu pewnych zasad takich jak kontrola prawidłowego pulsu po bieganiu czy też utrzymanie optymalnego pulsu przy bieganiu.

 • wskaznik-bmi

  Co to jest BMI?

  BMI to wskaźnik masy ciała, który pozwala na samodzielne wyliczenie, czy nasza waga jest w normie czy mamy nadwagę bądź otyłość lub wręcz przeciwnie – niedowagę, a nawet wychudzenie. Badanie BMI jest jednym z podstawowych, które wykorzystują dietetycy oraz lekarze przy ocenie stanu pacjenta pod względem jego wagi. Co oznacza skrót BMI, jak się go oblicza i czy jest wystarczająco wiarygodny?

 • Czujnik aktywności – gadżet przydatny również seniorom

  Choć aktywność fizyczna nadal nierzadko utożsamiana jest z młodością i wiążącym się z nią wigorem, należy pamiętać, że ruch powinien być wdrażany do codzienności niezależnie od wieku. Regularna aktywność fizyczna jest szczególnie istotna w przypadku osób starszych, gdyż systematyczne ćwiczenia w podeszłym wieku niewątpliwie wpływają na zachowanie sprawności oraz samodzielności w wykonywaniu codziennych obowiązków. Czymś, co z pewnością ułatwi seniorowi systematyczność ruchu, jest czujnik aktywności – przełomowe urządzenie, umożliwiające zupełnie nowe spojrzenie na aktywność!

 • Czujniki aktywności – hit czy kit?

  Treningi mające na celu budowanie masy mięśniowej, redukcję tkanki tłuszczowej i rozwijanie sprawności fizycznej wsparte o bieżące kontrolowanie tętna i innych parametrów ciała to świetna pomoc w uzyskaniu lepszych efektów. W całym szeregu asortymentu sprzętów do fitness znaleźć można spory wybór możliwości, w tym akcesoriów, które skutecznie motywują do działania, czego przykładem są czujniki aktywności.

 • dobra-waga-kuchenna

  Dobra waga kuchenna. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  Wagi kuchenne są obecne w kuchni od wieków, chociaż ich wygląd, sposób działania, a także dodatkowe funkcje bardzo się zmieniły. Do wyboru mamy wagi mechaniczne i elektroniczne, wśród których są modele podstawowe, jak też bardziej rozbudowane, jak np. waga z licznikiem kalorii. Jaką wagę kuchenną wybrać i jakie powinna mieć cechy, aby sprawdziła się w domowej kuchni?

 • Dziesięć tysięcy kroków dla zdrowia.

  Wszystko zaczęło się od specjalnego licznika, który w związku z rosnącą popularnością nordic walkingu stworzyła japońska firma. Nazwa tego niewielkiego sprzętu w tłumaczeniu oznaczała… 10 tys. kroków. Za tym trendem stworzonym przez producenta szybko podążyli badacze, którzy postanowili sprawdzić, czy 10 000 kroków dziennie przyniesie wymierne korzyści zdrowotne.

  Kilkunastotygodniowa interwencja pozwoliła uczestnikom badania znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze oraz zmniejszyć poziom glukozy we krwi. Na dodatek taka aktywność umożliwiała spalanie znacznej ilości kalorii w ciągu dnia.

  Jak się okazuje, robienie 10 000 kroków w ciągu dnia może być świetnym sposobem na utrzymywanie stabilnej masy ciała, a w niektórych

  ...
 • Fitness. Wyposażenie siłowni.

  Warte uwagi sprzęty fitness i wyposażenie dla siłowni.

  Aktywność fizyczna odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu. Żyjemy w czasach, w których bycie aktywnym stało się modne i jest ono coraz bardziej popularne. Rynek oferuje nam wiele możliwości ćwiczeń. Siłownia zewnętrzna dostępna jest dla wszystkich i to zupełnie za darmo. W tradycyjnych klubach znajdziemy różnorodne sprzęty na siłownię, które pozwolą nam pracować nad całą sylwetką. Co więcej, samodzielnie, w zaciszu własnego domu możemy stawiać na efektywny trening, dobierając do tego sprzęt na siłownię w warunkach domowych. Możliwości bycia aktywnym jest bardzo wiele. Grunt to znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i regularnie stawiać na sport, jako nieodłączną część swojego życia.

 • Ile pić wody? Kalkulator

  Woda jest nam niezbędna do życia, ale tylko wtedy zaspokaja nasze pragnienie oraz zapotrzebowanie naszego organizmu, jeżeli jest spożywana w odpowiednich ilościach. Istnieje wiele zaleceń dotyczących dziennego zapotrzebowania na wodę, jak również mamy dostęp do internetowych kalkulatorów, z których dowiadujemy się, ile pić wody. Dowiedz się więc, ile powinno się pić wody dziennie, aby bilans wodny był w normie. 

 • Jak skutecznie spalić tkankę tłuszczową?

  Najlepszym sposobem na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej i wyrzeźbienie poszczególnych partii mięśni jest odpowiednia dieta oraz regularny trening całego ciała. Choć nie istnieją uniwersalne sposoby na to, jak spalić tłuszcz z brzucha, na rynku dostępne są sprawdzone i skuteczne urządzenia, które stanowią doskonałe uzupełnienie codziennego treningu.

 • Jak zbudować masę mięśniową

  Jak zbudować masę mięśniową?

  Budowanie masy mięśniowej jest procesem, trwającym czasem kilka miesięcy, a nawet kilka lat, w zależności od efektów, jakie chcemy osiągnąć. Na powodzenie wpływ ma wiele czynników i przy planowaniu budowania mięśni trzeba uwzględnić kilka czynników, zmieniając zarówno nawyki żywieniowe, jak również plan treningowy. Jak zrobić masę mięśniową bezpiecznie, szybko i skutecznie?

 • Niedobór tłuszczów. Jak go rozpoznać i jakie są jego konsekwencje?

  Niedobór tłuszczów w organizmie jest równie niebezpieczny jak jego nadmiar, dlatego powinno się stosować zbilansowaną dietę, jak również kontrolować regularnie skład masy naszego ciała. Tłuszcz odgrywa ważną rolę w naszym organizmie, jednak tylko ten dobry i pozytywnie wpływający na mechanizmy zachodzące w poszczególnych organach i układach. Co świadczy o niedoborze tłuszczu w diecie i jak możemy go uzupełnić? 

 • Niezbędnik Pani Domu: waga kuchenna - jaką wybrać?

  Projektując kuchnię, bierzemy pod uwagę podstawowe sprzęty AGD takie jak lodówkę, piekarnik z płytą czy zmywarkę. To zdecydowanie “kuchenny niezbędnik sprzętów” jednak poza tymi podstawowymi warto zaopatrzyć się również w te nieco mniejsze sprzęty. Przecież to właśnie sprzęty z kategorii tzw. małego AGD pomagają nam w codziennym przygotowywaniu posiłków. Jednym z niezbędników Pani Domu zdecydowanie jest waga kuchenna. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Jaką wagę kuchenną kupić?

 • Nowoczesna technologia w treningu sportowym

  Rywalizacja sportowa nieustannie wznosi się na coraz wyższy poziom, aby zostać profesjonalnym atletą, trzeba cały czas podnosić swoje umiejętności. Istotne są zarówno aspekty techniczne, wydolnościowe, jak i również przygotowanie mentalne. Aby to osiągnąć, trzeba nieustannie trenować, nie tylko ciężko, ale i mądrze. Nowoczesna technologia w treningu sportowym może Ci z tym pomóc.

 • Opaska monitorująca ciśnienie krwi

  Opaska mierząca ciśnienie krwi to po prostu popularny smartband, który ma zdecydowanie więcej funkcji i jest wykorzystywany przede wszystkim przez sportowców oraz osoby aktywne. Tymczasem może być też bardzo dobrym wsparciem dla seniorów i osób zmagających się z problemami układu sercowo-naczyniowego. Czy opaska na rękę mierząca ciśnienie może zastąpić klasyczny ciśnieniomierz? Jak z niej korzystać i komu warto ją polecić?

 • tluszcz-na-brzuchu

  Otłuszczenie narządów wewnętrznych

  Podstawowym wskaźnikiem prawidłowej masy ciała jest BMI, który jednak nie dostarcza nam niezwykle cennych informacji dotyczących zawartości tłuszczu w naszym organizmie. Często nie jesteśmy świadomi, że mamy problem otłuszczenia narządów wewnętrznych, ponieważ nasza waga jest w normie. Nierzadko nadmiar tłuszczu dotyczy osób szczupłych, innym razem zmagających się z otyłością brzuszną.

 • Platformy wibracyjne - do czego służą i dlaczego zyskują coraz większą popularność?

  Platformy wibracyjne to sprzęt, który coraz częściej można spotkać na profesjonalnych siłowniach. Stosowane w strefach cardio pełnią rewelacyjną funkcję jako element zakończenia treningu. Taki sprzęt z powodzeniem można stosować również w domu – o ile powierzchnia użytkowa pozwala na ulokowanie urządzenia. Do czego służąplatformy wibracyjne i co sprawia, że stają się coraz bardziej popularne?

 • Platformy wibracyjne - sposób na domową siłownię

  Od dawna znane bywalcom klubów fitness, warto je mieć także do użytku domowego. Platformy wibracyjne pomogą spalać tkankę tłuszczową, poprawią kondycję, a dzięki niewielkim rozmiarom, świetnie sprawdzą się w domowej siłowni.

 • Profesjonalne wyposażenie siłowni

  Regularna aktywność fizyczna to podstawa zdrowego stylu życia. Moda na zadbane, wysportowane ciało nie przemija od lat. Trend ten promowany jest przez coraz większą grupę trenerów personalnych, którzy inspirują do treningów. Na właścicielach siłowni ciąży ogromna odpowiedzialność. Już nie wystarczy duża przestrzeń, ławeczka do ćwiczeń i bieżnia. Należy zadbać o to, aby klub fitness spełniał oczekiwania trenerów i ich podopiecznych. Jak wyposażyć siłownię, aby być lepszym od konkurencji na rynku?

  Jak wyposażyć siłownię?

  Zanim rozpoczniesz kompletowanie sprzętu do ćwiczeń, zastanów się, jakie ma pełnić funkcje.

 • Spirometria w medycynie sportowej

  Chcesz zacząć biegać. Masz postanowienia, wyznaczasz sobie cele, kupujesz buty specjalnie do tej dyscypliny sportowej. Przychodzi ten dzień, ruszasz. I już po chwili kończysz, bo czujesz, że wyplujesz zaraz płuca? Męczy Cię kaszel, nie możesz złapać oddechu, zbiera Ci się na wymioty? Bez wątpienia na początku swojej przygody ze sportem, każdy z nas miał z takimi właśnie dolegliwościami do czynienia. Ci słabsi odpuszczają, bardziej wytrwali, konsekwentnie krok po kroku starają się walczyć o lepszy wynik. Bez wątpienia doskonałą formą sprawdzenia swojej wydolności jest spirometria i tym właśnie tematem w odniesieniu do aspektu sportowego, chcielibyśmy zająć się w tym artykule.

 • Sprawdzone sposoby na kontrolę zdrowych nawyków

  Wypisanie noworocznych postanowień przychodzi nam z łatwością. Ale co zrobić, żeby stały się naszą codziennością, a nie tylko kilkutygodniowym wyzwaniem? Oto kilka podpowiedzi, które pomogą dotrzymać postanowień?

 • Tętno u sportowca - czyli parę słów o tętnie spoczynkowym i wysiłkowym

  Tętno to inaczej puls, a więc jeden z podstawowych i jednocześnie najbardziej miarodajnych sposobów na zbadanie naszych parametrów życiowych. To właśnie na podstawie takiego, jakże prostego badania możemy określić pracę serca, ale również i całego organizmu na wielu płaszczyznach.

 • Waga diagnostyczna - co pokazuje i czy warto w nią zainwestować?

  Restrykcyjna dieta, regularne treningi i ściśle wyznaczona waga docelowa - to rzeczywistość wielu osób będących na diecie. Jeszcze do niedawna jedynym wyznacznikiem postępów w walce o zdrową sylwetkę była kontrola masy ciała. Od jakiegoś czasu  lekarze i eksperci zgodnie zalecają, aby nie sugerować się wyłącznie wagą, ale także brać pod uwagę np. obwody poszczególnych części ciała. Czy to oznacza, że waga łazienkowanie jest do niczego potrzebna i nie warto w nią inwestować?

 • Waga dietetyczna. Jak wybrać wagę kuchenną dla diabetyków i sportowców?

  Wagi kuchenne wykorzystywane są w kuchni od wieków, chociaż na przestrzeni lat przeszły ogromne zmiany w mechanizmie działania oraz funkcjonalnościach. Pojawiła się waga dietetyczna, która dla wielu stała się lepszą alternatywą dla tradycyjnej wagi kuchennej, ponieważ umożliwia kontrolę spożywanych wartości odżywczych i kalorii. Polecana jest w szczególności diabetykom, sportowcom, ale też wszystkim tym, którzy są fanami zdrowego odżywiania. 

Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508 to najnowszy produkt renomowanego...
5420,52 zł

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM to jeden z najnowszych produktów polskiego renomowanego...
4207,14 zł

Mankiet XL do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet XL dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel...
223,56 zł

Mankiet L do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet L dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel....
186,84 zł

Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet aspel,mankiet,aspel
Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel. ...
147,15 zł

Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07

ASPEL etui na holter,holter ciśnienia,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07...
97,95 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 Beta System XL

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,holter aspel,holcard,holcard cr07,beta system l,beta system,l,
Holter Ciśnienia ASPEL HolCARD CR-07 Beta System XL to system długotrwałego monitorowania...
14580,00 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 beta system L

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,system l,holter holcard,holcard cr07,
Holter ciśnieniowy ASPEL HolCARD CR-07 Beta System L to system długotrwałego monitorowania...
13851,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301 to elektrokardiograf umożliwiający wykonania badania w zakresie...
3700,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102 to 1-kanałowy aparat EKG umożliwiający wykonywanie elektrokardiogramu...
2710,00 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)...
58,00 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET...
302,40 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712 (napy)...
81,00 zł

Kabel EKG - KRH712-11

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel EKG - KRH712-11...
350,00 zł

Kabel KRH-703 v.422

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH-703 v.422...
350,00 zł

Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask...
350,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004