ZAMKNIJ ZAMKNIJ

elektrody ekg

Elektrody EKG są to niezbędne elementy, w które wyposażony jest każdy aparat EKG. Ich zadaniem jest odbiór sygnałów elektrycznych i wysyłanie ich do urządzenia, aby móc wykonać zapis EKG. W zależności od rodzaju aparatu, każdy wyposażony jest w odpowiednią ilość elektrod. Te stanowią niezbędny element zarówno w trakcie ekg spoczynkowego, jak również i przy próbie wysiłkowejSklep medyczny Kredos poleca różnorodne aparaty ekg niezbędne w elektrokardiografii.

  • 24 - godzinne badanie Holterem

    Holter EKG pozwala badać pracę serca przez całą dobę, przez 24 godziny w sposób nieprzerwany. Jak takie badanie wygląda? Najprościej mówiąc, jest to badanie elektrokardiologiczne, które polega na badaniu pracy serca przez całą dobę, a nie tak, jak w przypadku zwykłego EKG spoczynkowego w danej chwili prez parenaście sekund.

  • Badanie Holtera ile trwa i jak przebiega

    Badanie Holtera – ile trwa i jak przebiega?

    Badanie Holtera jest jedną z odmian badania EKG, jednak różni się od niego przede wszystkim zdecydowanie dłuższym czasem wykonywania. Pozwala na wykrycie niesprawności pracy serca, pomaga w diagnozowaniu omdlenia, a także jest wykorzystywane do potwierdzenia lub wykluczenia choroby niedokrwiennej. Badanie Holtera ma więc szerokie zastosowanie, dlatego też jest zalecane bardzo często, nawet kobietom w ciąży. Jest nieinwazyjne i bezpieczne, ponadto wykonuje się je w domu, a nie w przychodni czy szpitalu. Na czym polega badanie Holter EKG, ile trwa oraz jakie są wskazania do jego wykonania?

  • Choroby serca i ich diagnozowanie

    Serce i jego praca jest bardzo trudnym, złożonym procesem. Trwa przez całe życie. Mięsień sercowy działa niczym pompa, która rozprowadza tak cenną dla organizmu człowieka krew po całym organizmie. Dopóki serce bije - trwa życie. Tak ważne i istotne znaczenie ma więc to, aby jak najlepiej o nie dbać. Kluczową rolę ma bez wątpienia zdrowa dieta, aktywność fizyczna i odpoczynek. W wyniku niezdrowego trybu życia, z powodu wieku lub innych, często niewyjaśnionych przyczyn, nasze serce i układ układ sercowo - krążeniowy zmaga się z różnego rodzaju chorobami. Jedne są mniej poważne, inne bardziej.

  • Holter - całodobowy monitoring serca

    Problemy z sercem dotykają coraz więcej osób i to już w młodym wieku. Przyczyną tego jest zły styl życia, nadmiar stresu, przepracowanie i przemęczenie. Tymczasem problemy z sercem mogą prowadzić nawet do zagrożenia życia.

  • Holter - dla kogo to badanie?

    W chorobach serca niezwykle ważną rolę odgrywa diagnostyka. Dzięki niej można określić, z jakim schorzeniem pacjent ma do czynienia i jakie można w związku z tym podjąć kroki, by rozpocząć odpowiednie leczenie. Wśród licznych badań, jednym z dostępnych jest badanie EKG metodą Holtera, które to pozwala na wykrycie wielu chorób serca i co istotne - na podjęcie dzięki temu odpowiedniego leczenia. Czym jest, na czym polega to badanie, jak się do niego odpowiednio przygotować? 

  • Holter serca jako skuteczne rozszerzenie EKG

    Badanie metodą Holtera pozwala na monitorowanie pracy serca bez przerw przez całą dobę lub dłużej. Urządzenie kontrolujące działanie serca podczas codziennych aktywności pozwala połączyć objawy i wyniki z czynnościami, które wykonuje pacjent. Skutkuje to zdecydowanie bardziej precyzyjną analizą, niż badanie przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych oraz pozwala na szybsze zdiagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości w pracy serca.

  • Próba wysiłkowa w kardiologii. Na czym polega?

    Próba wysiłkowa jest niezwykle ważnym badaniem serca w rehabilitacji kardiologicznej. Badanie tego typu służy przede wszystkim ocenie wydolności fizycznej organizmu. Testy wysiłkowe diagnozują wiele dolegliwości, których pacjenci doświadczają w obrębie klatki piersiowej. Są pomocne w ustaleniu przyczyn bólów w tym obszarze, wykryciu choroby wieńcowej czy ocenie wydolności i pracy układu sercowo-naczyniowego po zawale serca.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny