ZAMKNIJ ZAMKNIJ

ekg holtera

EKG Holtera jest to badanie elektrokardiograficzne, które polega na sprawdzeniu czynności elektrycznej serca przez całą dobę. Różni się ono od EKG spoczynkowego tym, że pacjent nie leży na kozetce, a czynność serca sprawdzana jest przez kilka minut, ale holter ekg podłączony jest na 24 godziny, a pacjent musi zachowywać się tak, jak do tej pory, aby móc wykryć wszelkie nieprawidłowości. Takie badanie serca jest zdecydowanie bardziej trafne, niż zwykłe EKG serca

  • Aparat EKG - zasada działania i interpretacja wyników

    Badanie EKG jest jednym z najczęściej wykorzystywanych do diagnozowania chorób serca jak również i kontrolowania postępów leczenia. Elektrokardiografia wykorzystuje do badania specjalne urządzenia, które rejestrują prądy czynnościowe mięśnia sercowego, produkowane przy każdorazowym skurczu serca. Na czym polega elektrokardiografia? Czym są aparaty EKG i jakie choroby pozwalają one wykryć?  

  • Badanie pracy serca Holter. Co to jest i jak przebiega?

    Badanie metodą Holtera polega na całodobowym monitorowaniu pracy serca. Jest to badanie wykonywane nie tylko w przypadku osób ze zdiagnozowanymi chorobami serca. Bardzo dobrze  sprawdza się u tych pacjentów, u których podjęte leczenie nie wykazuje poprawy stanu zdrowia. 

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny