.

COVID-19

COVID - 19 jest to choroba koronawirusa, którą od ponad roku żyje cały świat. To choroba zakaźna, która rozpowszechnia się w bardzo szybkim tempie. Jej objawy są podobne, jak przy grypie, dodatkowo u większości występuje brak zapachu i smaku. Sam przebieg uzależniony jest od stanu zdrowia pacjenta. Jedni przechodzą go łagodnie, z kolei inn bardzo ciężko, a nawet śmiertelnie. Od niedawna stosowana jest szczepionka na COVID, która ma na celu zmniejszyć jego rozpowszechnianie się i umożliwić w miarę normalne funkcjonowanie.

 • Aktywność fizyczna w pandemii – aktualne zalecenia WHO i najnowsze badania

  W prestiżowym czasopiśmie naukowo-medycznym „The Lancet” opublikowano właśnie komentarz[1] do najnowszych (ogłoszonych w listopadzie 2020) wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczących aktywności fizycznej i siedzącego trybu życia. Autorzy skupiają się na istotnych zmianach proponowanych w tegorocznych rekomendacjach w porównaniu do zaleceń poprzednich (z 2010 r.). Co nowego proponują eksperci WHO?

  Wytyczne WHO 2020 – każda aktywność się liczy

  Nowe wytyczne WHO[2] akcentują znaczenie skrócenia czasu siedzenia – nawet przyjmowanie pozycji stojącej zamiast siedzącej może wpłynąć na poprawę zdrowia i stanu ogólnego u osób prowadzących siedzący tryb życia. 

 • Choroby układu krążenia

  W DOBIE KORONAWIRUSA, KOBIETY BARDZIEJ ZAGROŻONE CHOROBAMI SERCA!

  Choroby układu krążenia są, wbrew powszechnej opinii, groźniejsze dla kobiet, niż dla mężczyzn. Szczególnie w okresie pandemii, przede wszystkim kobiety powinny zwrócić uwagę na stan swojego serca, kontrolować ciśnienie, a w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia, jak najszybciej konsultować się z lekarzem. Według badań, panie mają bowiem większą tendencję do niedostrzegania zagrożenia zawałem, i bardziej od mężczyzn obawiają się obecnie zakażenia Covid-19.

 • Jak nie przytyć w czasie pandemii COVID-19

  Pandemia COVID-19 postawiła przed światem niespotykane wcześniej wyzwania. Jednym z nich jest utrzymanie prawidłowej masy ciała, praca zdalna oraz ograniczenie działalności branży fitness znacznie zmniejszyła aktywność fizyczną społeczeństwa. Jest to o tyle niepokojące, że osoby z nadmierną masą ciała są znacznie bardziej narażone na ciężki przebieg infekcji. Wykazują również większy odsetek umieralności[1].

 • Pulsoksymetry - czym są i jak działają?

  Panująca obecnie epidemia Covid 19 wywołana przez koronawirusa spowodowała zwiększone zainteresowanie urządzeniami mierzącymi poziom saturacji krwi. Do najczęściej wybieranych urządzeń zdecydowanie zalicza się klasyczny pulsoksymetr napalcowy.

 • Pulsoksymetry - sprawdź do czego służą te urządzenia!

  Z pewnością i w dobie panującego koronawirusa coraz częściej słyszysz o konieczności posiadania lub zastosowania nieinwazyjnego urządzenia do pomiaru poziomu natlenowania krwi – pulsoksymetru? Jeśli pomimo często dostarczanych informacji wciąż nie do końca wiesz, do czego służy taki przyrząd i jakie ma zastosowanie to koniecznie zapoznaj się z treścią tego artykułu.

 • Pulsoksymetry i Domowa Opieka Medyczna - COVID-19

  Amerykańscy lekarze biją na alarm: pandemia koronawirusa z pewnością nie zakończy się w przeciągu miesiąca, czy dwóch, a pomocne w diagnozowaniu oraz kontroli stanu chorego mogą być pulsoksymetry. Wyposażyć powinien się w nie każdy, kto ma widoczne objawy zakażenia, ale również osoby starsze lub narażone na kontakt z chorym. W Polsce pulsoksymetry można nabyć w ramach zapisania się do narodowego programu Domowa Opieka Medyczna, bądź kupić go samodzielnie np. w aptece. Dlaczego warto mieć to urządzenie w domu i jak kontrolować wysycenie krwi tlenem?

 • Pulsoksymetry przydatnymi urządzeniami w walce z Covid - 19

  Pulsoksymetry są urządzeniami  niezbędnymi do przeprowadzania pomiaru saturacji krwi. Sprawdzają się one w sposób szczególny wśród pacjentów zmagających się z chorobami układu oddechowego i sercowo - naczyniowego. W dobie jednak i wszechobecnego na każdym kroku koronawirusa - także są doskonałymi urządzeniami medycznymi, pomagającymi z walce z tą chorobą. 

 • Pulsoksymetry w walce z COVID-19 - co warto wiedzieć?

  W poprzednim artykule wspomnieliśmy o tym, czym dokładnie jest pulsoksymetr oraz jakie ma zastosowanie. Dziś chcielibyśmy skupić się na tym, dlaczego to niewielkie urządzenie jest wykorzystywane w monitorowaniu pacjentów zakażonych COVID-19. Bo jak wskazują najnowsze dane, to właśnie pośród tej grupy osób zainteresowanie pulsoksymetrami jest największe.

 • Rodzaje testów na koronawirusa COVID19

  Dostępnych jest kilka rodzajów testów na wykrycie wirusa SARS-CoV-2 i zdiagnozowanie zachorowania na COVID-19. Ale który jest najskuteczniejszy, a który nie przyda nam się do sprawdzenia, czy jesteśmy obecnie zarażeni? Zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem po wszystkich dostępnych typach testów na koronawirusa, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

 • Serce w depresji

  Choć pandemia związana z koronawirusem trwa już prawie rok, tak dopiero w tym czasie często obserwujemy jej skutki, które niekoniecznie związane są z przebyciem choroby COVID-19. Nowa rzeczywistość, siłą rzeczy, doprowadza do tego, że znaczna część społeczeństwa jest zamknięta w czterech ścianach, z obawy przed zachorowaniem. Można rzec, że szczęście w nieszczęściu mają ci, których problemy zdrowotne (ogólne) nie dotyczą. Co jednak dzieje się z pacjentami przewlekle chorymi?

  Czas izolacji społecznej wpływa na kondycję i samopoczucie każdego z nas. Ograniczenie kontaktów z najbliższymi, często poleganie tylko na sobie czy sąsiadach, którzy nomen omen, pomagają „na odległość: (np. zostawiając zakupy na wycieraczce), powoduje w wielu z nas niepokój, smutek, poczucie samotności. Depresja może dotknąć każdego z nas, a jeśli dodamy do niej chorobę serca, z którą zmagamy się przez większość życia to

  ...
 • Szczepionki na Covid-19 dostępne w Polsce

  Szczepionki na Covid - wszystko co powienieneś wiedzieć.

  W Polsce rozpoczął się czas szczepień przeciwko COVID - 19. Wielu ludzi na to czekało, dla wielu jest to temat ogromnych kontrowersji, wielkiej niewiadomej i dużych obaw. W chwili obecnej na świecie zaszczepionych jest już 2,8 mln osób. U zaledwie kilku pojawiły się reakcje alergiczne, które się zdarzają, jednak nie są one powodem do niepokoju. W Polsce, pierwszą szczepionkę przyjęła naczelna pielęgniarka ze szpitala MSWiA w Warszawie. W pierwszej kolejności szczepieniu poddawane będą osoby z grup priorytetowych, a następnie wszyscy chętni, którzy od dnia 15 stycznia będą mogli zapisywać się już na pierwszą dawkę szczepionki.

 • Termometr lekarski – o czym mówi temperatura ciała?

  Termometr lekarski to urządzenie, które powinno znajdować się w każdym domu. Często jako pierwszy jest w stanie zasygnalizować, że dzieje się coś niepokojącego. Zarówno podwyższona, jak i obniżona temperatura ciała może wskazywać na zaburzenia pracy ustroju, dlatego wyników odbiegających od normy, nie można lekceważyć. Obecnie na rynku istnieje wiele, różnych sprzętów, które służą do sprawdzenia ciepłoty ciała.

 • Wpływ koronawirusa na serce

  O wpływie koronawirusa na organizm człowieka można byłoby napisać wiele. Jednak dziś chcemy skupić się na jednej, niezwykle ważnej rzeczy - jego wpływie na serce. Czy COVID - 19 jest dla serca obojętny czy działa na nie szkodliwie? Czy może zagrażać życiu osoby chorej? Jeśli tak, to do jakich powikłań może prowadzić? Na te i na wiele innych pytań, postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

 • Zalety posiadania pulsoksymetru – dlaczego aktualnie coraz więcej osób kupuje to urządzenie?

  Czy pulsoksymetr jest dla Ciebie? Tak, jeśli chcesz wiedzieć, czy Twoja wydolność oddechowa jest prawidłowa. To nieduże urządzenia jest szczególnie cenne w czasach pandemii COVID-19, a o konieczności jego posiadania mówi coraz więcej specjalistów. Sprawdź, jakie zalety wynikają z samokontroli wykonanej za pomocą pulsoksymetru!

Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508 to najnowszy produkt renomowanego...
5420,52 zł

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM to jeden z najnowszych produktów polskiego renomowanego...
4207,14 zł

Mankiet XL do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet XL dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel...
223,56 zł

Mankiet L do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet L dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel....
186,84 zł

Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet aspel,mankiet,aspel
Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel. ...
147,15 zł

Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07

ASPEL etui na holter,holter ciśnienia,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07...
97,95 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 Beta System XL

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,holter aspel,holcard,holcard cr07,beta system l,beta system,l,
Holter Ciśnienia ASPEL HolCARD CR-07 Beta System XL to system długotrwałego monitorowania...
14580,00 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 beta system L

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,system l,holter holcard,holcard cr07,
Holter ciśnieniowy ASPEL HolCARD CR-07 Beta System L to system długotrwałego monitorowania...
13851,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301 to elektrokardiograf umożliwiający wykonania badania w zakresie...
3700,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102 to 1-kanałowy aparat EKG umożliwiający wykonywanie elektrokardiogramu...
2700,00 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)...
37,80 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET...
302,40 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712 (napy)...
81,00 zł

Kabel EKG - KRH712-11

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel EKG - KRH712-11...
270,00 zł

Kabel KRH-703 v.422

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH-703 v.422...
270,00 zł

Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask...
270,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004