ZAMKNIJ ZAMKNIJ

badanie holtera

Badanie Holtera jest to jeden z rodzajów badania ekg serca, w czasie którego nie dokonuje się pomiaru jedynie w krótkim czasie, gdy pacjent leży na leżance, ale przez całą dobę. Na ciele człowieka podłączone są elektrody EKG i to właśnie ich zadaniem jest mierzenie czynności elektrycznej serca. Jest to bardzo skuteczne w swoim działaniu badanie serca, na podstawie którego można wykryć wszelkie nieprawidłowości w jego obrębie. Nie ma żadnych przeciwwskazań do jego założenia, bowiem jest to badanie w pełni bezpieczne. 

  • Badanie Holtera ile trwa i jak przebiega

    Badanie Holtera – ile trwa i jak przebiega?

    Badanie Holtera jest jedną z odmian badania EKG, jednak różni się od niego przede wszystkim zdecydowanie dłuższym czasem wykonywania. Pozwala na wykrycie niesprawności pracy serca, pomaga w diagnozowaniu omdlenia, a także jest wykorzystywane do potwierdzenia lub wykluczenia choroby niedokrwiennej. Badanie Holtera ma więc szerokie zastosowanie, dlatego też jest zalecane bardzo często, nawet kobietom w ciąży. Jest nieinwazyjne i bezpieczne, ponadto wykonuje się je w domu, a nie w przychodni czy szpitalu. Na czym polega badanie Holter EKG, ile trwa oraz jakie są wskazania do jego wykonania?

  • Badanie pracy serca Holter. Co to jest i jak przebiega?

    Badanie metodą Holtera polega na całodobowym monitorowaniu pracy serca. Jest to badanie wykonywane nie tylko w przypadku osób ze zdiagnozowanymi chorobami serca. Bardzo dobrze  sprawdza się u tych pacjentów, u których podjęte leczenie nie wykazuje poprawy stanu zdrowia. 

  • Dlaczego holter ciśnienia jest tak ważny?

    Nie każda chorobę serca można szybko zdiagnozować. Czasem potrzeba długotrwałego podłączenia do sprzętu medycznego, badania w czasie ruchu oraz spoczynku. Po to właśnie jest holter - bada pracę serca bez konieczności zostawiania pacjenta na oddziale szpitalnym przez kilka dni.

  • Holter - całodobowy monitoring serca

    Problemy z sercem dotykają coraz więcej osób i to już w młodym wieku. Przyczyną tego jest zły styl życia, nadmiar stresu, przepracowanie i przemęczenie. Tymczasem problemy z sercem mogą prowadzić nawet do zagrożenia życia.

  • Holter EKG - doskonały sposób na wykrycie zaburzeń pracy serca

    Klasyczne badanie EKG zna chyba każdy. Trwa ono kilka minut. Pacjent leży na kozetce, podłączony jest do elektrod EKG, nie może się ruszać. Aparat EKG tworzy zapis, który określa czynność elektryczną pracy serca, pozwalającą lekarzowi ocenić jego działanie i możliwe zaburzenia. Niestety, ale często takie badanie nie jest miarodajne, szczególnie, gdy problemy pojawiają się napadowo, raz na jakiś czas w ciągu doby.

  • badanie-holter-serca

    Holter EKG – wskazania, przebieg i normy

    Badania lekarskie zazwyczaj trwają od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności od ich rodzaju. Tymczasem Holter serca to badanie monitorujące pracę serca przez 24 godziny, dzięki czemu jego wyniki charakteryzują się większą wiarygodnością, niż przykładowo tradycyjne EKG. Holter EKG pozwala na wykrycie wielu zmian i chorób, których nie może zdiagnozować echo serca oraz elektrokardiogram.

  • Holter serca jako skuteczne rozszerzenie EKG

    Badanie metodą Holtera pozwala na monitorowanie pracy serca bez przerw przez całą dobę lub dłużej. Urządzenie kontrolujące działanie serca podczas codziennych aktywności pozwala połączyć objawy i wyniki z czynnościami, które wykonuje pacjent. Skutkuje to zdecydowanie bardziej precyzyjną analizą, niż badanie przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych oraz pozwala na szybsze zdiagnozowanie ewentualnych nieprawidłowości w pracy serca.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny