ZAMKNIJ ZAMKNIJ

arytmia serca

Arytmia serca to zaburzenia rytmu serca. U zdrowej osoby dorosłej ilość uderzeń serca na minutę wynosi od 60 - 100. Jeśli serce bije zbyt wolno, poniżej 60 uderzeń na minutę, wówczas mówimy o bradykardii. W przypadku, gdy bije zbyt szybko, powyżej 100 uderzeń na minutęwtedy mówimy o tachykardii. Każde z rodzajów arytmii można zdiagnozować wykonując badanie EKG serca, które da obraz sytuacji, jak serce pracuje i jaką wykonuje pracę. Arytmii nie można bagatelizować. 

  • Arytmia u dziecka. Zaburzenia rytmu serca u dzieci

    Arytmia serca kojarzona jest z chorobami występującymi u osób starszych. Tymczasem coraz częściej obserwuje się arytmię serca u noworodków, dzieci i nastolatków. Jest to spowodowane m.in. dostępnością zdecydowanie lepszych metod rozpoznania nieprawidłowości rytmu serca, niż miało to miejsce kilkanaście lat temu.

  • Arytmie - informacje ogólne, podział ze względu na przyczynę

    Arytmie są to zaburzenia rytmu serca. Serce ma właściwą dla siebie kolejność skurczu elementów – najpierw kurczą się przedsionki wpychając krew do komór, a następnie skurcz komór wypycha krew do naczyń krążenia płucnego i aorty. Jeżeli czynność ta ulega zaburzeniu, mówimy o artymii.

  • Ból w klatce piersiowej

    Migotanie przedsionków i migotanie komór

    Migotanie przedsionków to najczęściej występująca arytmia serca. Nie jest ona bezpośrednim zagrożeniem życia, ale nieleczona, może doprowadzić do wystąpienia poważnych powikłań, których konsekwencją jest śmierć. Czym jest to zaburzenie? Jak się objawia? Co jest jego przyczyną? I oczywiście, w jaki sposób się ją leczy? Postaramy się tutaj zwrócić uwagę na tę przypadłość, starając się przy tym skupić uwagę na wszystkim, co jest z tą arytmią związane.

  • Rodzaje arytmii oraz obraz EKG

    Arytmia serca - co to jest?

    Arytmia serca to zaburzenia regularności rytmu miarowego serca. Charakteryzuje się przyśpieszeniem, zwolnieniem lub zupełną nieregularnością pracy. Potocznie mówi się o kołataniu serca. Arytmia to duże zagrożenie dla naszego życia, często przebiega bezobjawowo i bez specjalistycznych badań nie jesteśmy w stanie prawidłowo jej zdiagnozować. Podstawowym badaniem diagnostycznym jest badanie ekg elektrokardiografem. Aparat ekg jest w stanie wykryć i prawidłowo podzielić arytmie na komorowe i nadkorowe. 

  • Zaburzenia rytmu serca

    Zaburzenia rytmu serca stanowią niezwykle często pojawiającą się przypadłość, która może dotyczyć każdego - bez względu na wiek, płeć rodzaj wykonywanej pracy czy stopień aktywności fizycznej. U jednych występują jednorazowe problemy z sercem, u innych mają one charakter chorobotwórczy, który wymaga odpowiedniej opieki i stosownego leczenia.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny