ZAMKNIJ ZAMKNIJ

arytmia komorowa

Arytmia komorowa jest to zaburzenie rytmu serca, które wywodzi się z komór serca. W zależności od rodzaju takiej arytmii, inna jest w nich krzywa EKG, jak również i inne są rokowania przy takiej chorobie. Z pewnością jest to stan niebezpieczny, jaki wymaga odpowiedniego leczenia. Najważniejsze jest wykonanie EKG serca, na podstawie którego lekarz dalej może wprowadzić odpowiednie leczenie. Wszelkie objawy niepokojące należy od razu rozwiewać, bowiem niesprawdzone, mogą doprowadzić do poważnych chorób serca.

  • Aparat ekg. Badanie, analiza i interpretacja elektrokardiogramu

    Elektrokardiografia (EKG) jest techniką diagnostyczną stosowaną do analizy elektrycznej aktywności serca. Pozwala ona na ocenę rytmu serca, wykrywanie zaburzeń przewodzenia impulsów elektrycznych oraz identyfikację różnych rodzajów arytmii. Do podstawowej diagnostyki serca zaliczamy badanie aparatem ekg wraz z analizą i interpretacją.

  • Czym są arytmia komorowa i nadkomorowa? - objawy i leczenie

    Arytmia to zaburzenie cykliczności pracy serca. Pojawia się w różnych okolicznościach. Mówimy o niej, jeżeli dochodzi do nieregularnego, zbyt szybkiego lub wolnego bicia serca. We wszystkich tych przypadkach praca serca jest nieprawidłowa, co może być jedną z oznak choroby układu krążenia. Zaburzenia rytmu serca mają różne przyczyny, czego rozpoznanie jest kluczowe dla wyboru metody leczenia. Wyróżnić możemy kilka rodzajów arytmii. Podstawowy podział obejmuje arytmię komorową i nadkomorową serca. Zróżnicowane miejsce powstawania arytmii pozwala wyodrębnić też m.in. migotanie przedsionków lub komór oraz tachykardię zatokową.


Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny