ZAMKNIJ ZAMKNIJ

Analiza składu ciała

Analiza składu ciała jest to dokładny pomiar z wykorzystaniem wag specjalistycznych, dzięki którym można sprawdzić to, czego nie pokaże zwykła waga. Przy standardowym pomiarze możemy zobaczyć, jaka jest nasza masa ciała. Jeśli jednak chodzi o analizę składu ciała, wówczas sprawdza się, ile ważą mięśnie, jaki jest procent tkanki tłuszczowej, czy w organizmie jest wystarczająca ilość wody. Co więcej, wagi do pomiaru składu ciała wyznaczają także i wiek metaboliczny. Takie wagi dostępne sa w ofercie Kredos.

  • W jakim celu wykonuje się analizę ciała

    Analiza ciała. Co to jest i w jakim celu się wykonuje?

    Skład masy ciała bardzo dużo mówi o naszym zdrowiu, kondycji oraz naszych warunkach fizycznych, jednak do niedawna możliwość jego poznania była niemożliwa. Zmieniło się to wraz z pojawieniem się specjalnych urządzeń umożliwiających analizę masy ciała i tym samym bardziej precyzyjne postępowanie treningowe i dietetyczne. Jak wygląda pomiar składu organizmu i czego możesz dowiedzieć się z jego wyników? 

  • Analiza składu ciała - czyli sprawdź swój organizm dogłębnie

    W dzisiejszych czasach otyłość, cukrzyca, jak również i nadciśnienie tętnicze są najczęściej występującymi chorobami cywilizacyjnymi. Dotyczą one blisko 30% społeczeństwa. Pęd życia za pieniędzmi i lepszą pozycją, a przy tym niewłaściwa dieta i zbyt mała aktywność fizyczna. Wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na rozwój tych chorób i ich coraz większy zasięg.

  • analizator-skladu-ciala-waga-z-analizatorem

    Analiza składu ciała. Profesjonalny i domowy analizator składu ciała

    Podstawowym parametrem, który najczęściej kontrolujemy w kontekście naszej sylwetki, jest nasza waga, będąca zazwyczaj głównym i jedynym wyznacznikiem naszego dobrego wyglądu. Tymczasem na masę ciała składa się wiele „składników”, są to mięśnie, tłuszcz, woda i kości, które są w różnych proporcjach. Ich kontrolę i badanie nazywamy analizą składu ciała, którą można przeprowadzić zarówno w profesjonalnym gabinecie dietetycznym, na siłowni i w klubie fitness, jak również w domu, np. w łazience.

  • badanie-poziomu-wody-w-organizmie

    Badania na poziom wody w organizmie

    Ile pić wody przy odchudzaniu?

    Przyjmuje się, że dorosły człowiek powinien dziennie wypijać ok. 2,5 litra wody, chociaż tak naprawdę jest to uzależnione od jego wagi, wzrostu, aktywności fizycznej, ilości spożywanych pokarmów, uwarunkowań genetycznych, a także pory roku. Wiele osób ma problem z dostarczaniem organizmowi odpowiedniej ilości płynów, co przejawia się zatrzymaniem wody w organizmie oraz odwodnieniem. Jak sprawdzić poziom wody w organizmie i jakie objawy powinny Cię zaniepokoić?

  • Ile pić wody? Kalkulator

    Woda jest nam niezbędna do życia, ale tylko wtedy zaspokaja nasze pragnienie oraz zapotrzebowanie naszego organizmu, jeżeli jest spożywana w odpowiednich ilościach. Istnieje wiele zaleceń dotyczących dziennego zapotrzebowania na wodę, jak również mamy dostęp do internetowych kalkulatorów, z których dowiadujemy się, ile pić wody. Dowiedz się więc, ile powinno się pić wody dziennie, aby bilans wodny był w normie. 

  • Jak obliczyć BMI? Sprawdź, czy masz prawidłową masę ciała!

    BMI to wskaźnik, umożliwiający obliczenie proporcji naszej masy ciała w stosunku do wzrostu oraz zweryfikowanie, czy nasza waga jest w normie czy może zmagamy się z nadwagą, a nawet otyłością. Jak wyliczyć swoje BMI i dlaczego właściwie każdy z nas powinien to robić? 

  • otluszczone-narzadow-wewnetrznych

    Jak odtłuścić narządy wewnętrzne?

    Tłuszcz odkłada się pod skórą, w obszarze brzucha, ud, pośladków i ramion, ale nie tylko. Czasem go nie widać i wtedy jest nazywany „cichym zabójcą”, otacza nasze narządy wewnętrzne, głównie trzustkę i wątrobę. Jak zmniejszyć otłuszczenie narządów wewnętrznych i jak można sobie pomóc, aby uniknąć nieprzyjemnych powikłań w postaci chorób układu sercowo-naczyniowego?

  • Niedobór tłuszczów. Jak go rozpoznać i jakie są jego konsekwencje?

    Niedobór tłuszczów w organizmie jest równie niebezpieczny jak jego nadmiar, dlatego powinno się stosować zbilansowaną dietę, jak również kontrolować regularnie skład masy naszego ciała. Tłuszcz odgrywa ważną rolę w naszym organizmie, jednak tylko ten dobry i pozytywnie wpływający na mechanizmy zachodzące w poszczególnych organach i układach. Co świadczy o niedoborze tłuszczu w diecie i jak możemy go uzupełnić? 

  • Badanie tkanki tłuszczowej

    Pomiar tkanki tłuszczowej. Na czym polega badanie poziomu tkanki tłuszczowej?

    Badanie tkanki tłuszczowej, które jest obecnie najczęściej stosowane, to bioimpedancja elektryczna, umożliwiająca analizę składu ciała. Znalazło ono swoje zastosowanie w dietetyce, leczeniu otyłości i zaburzeń żywienia, a także wśród sportowców, którzy potrzebują utrzymać nie tylko odpowiednią wagę, ale też kondycję. Jak wygląda badanie poziomu tkanki tłuszczowej i kiedy powinniśmy się na nie zdecydować?

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny