Szczoteczka soniczna to hit wśród gadżetów do pielęgnacji twarzy. Dokładnie oczyszcza, a przy okazji wykonuje masaż, ujędrniając skórę. Nie musisz wydawać fortuny, by pozwolić sobie na taki pielęgnacyjny luksus. Sprawdź, dlaczego jeszcze polecamy szczoteczkę soniczną Beurer FC 49. 


Szczoteczki soniczne do mycia twarzy zawojowały rynek urodowy już kilka lat temu. Jednak przez długi czas ich oferta była mocno okrojona, a dostępność produktów w sklepach stacjonarnych pozostawiała wiele do życzenia. Obecnie coraz więcej firm decyduje się na produkowanie takich szczoteczek, ze względu na ro- snący na nie popyt związany ze zwiększającą się świadomością konsumentów dotyczącą prawidłowej pielęgnacji twarzy. Wpływ na to ma również uniwersalność produktu, który sprawdzi się u każdego niezależnie od wieku, płci czy rodzaju skóry. 

Szczoteczka soniczna do twarzy - co to właściwie jest? 

Szczoteczka soniczna do twarzy to nic innego, jak urządzenie elektryczne wykonane z silikonu przeznaczonego do kontaktu ze skórą. Produkt pokryty jest licznymi wypustkami, które poprzez wprowadzenie w drgania, delikatnie aczkolwiek skutecznie oczyszczają pory i inne drobne, ciężko dostępne zakamarki skóry. Szczoteczka soniczna Beurer FC 49 posiada ergonomiczny kształt ułatwiający równomierne oczyszczenie każdej części twarzy, docierając nawet do trudno dostępnych obszarów. 

Budowa szczoteczki sonicznej Beurer FC 49 

3 

1. W tej części znajdują się cienkie silikonowe wypustki, które wskazane są głównie dla osób z cerą wrażliwą i skłonną do podrażnień.
2. Większe wypustki znajdujące się na szczycie szczoteczki przeznaczone są do bardziej precyzyjnego oczyszczania, obszarów wymagających szczególnej uwagi. 3. Przycisk włączania/wyłączania.
4. Przyciski regulujące intensywność pracy urządzenia.
5. Ta cześć szczoteczki przeznaczona jest do cery tłustej lub zanieczyszczonej bądź do wykonywania masażu twarzy.
6. Przezroczysta stopka urządzenia z wbudowaną diodą Led informującą o trybie pracy czy stanie naładowania szczoteczki.
7. Gniazdo ładowania zabezpieczone specjalną wodoszczelną zaślepką. 

W jaki sposób używać szczoteczki sonicznej do twarzy? 

Użytkowanie szczoteczki sonicznej do twarzy jest banalnie proste, a przynosi niebanalne efekty. Wystarczy zaledwie minuta dziennie, aby osiągnąć zadowalające rezultaty. Szczoteczkę Beurer FC 49 należy przed użyciem delikatnie zwilżyć, aby uniknąć podrażnienia skóry. Następnie nanieść na skórę niewielką ilość żelu, pasty, lub pianki przeznaczonych do mycia twarzy, po czym uruchomić urządzenie przyciskiem WŁ/WYŁ oznaczonym na rysunku numerem 3. 

Urządzenie domyślnie uruchamia się na środkowym z 15 dostępnych stopni intensywności, należy więc wybrać odpowiedni stopień przyciskając przyciski +/- oznaczone na rysunku numerem 4. Stopień intensywności pracy urządzenia powinien być odpowiednio dobrany do aktualnie oczyszczanego obszaru np. policzki i strefa T powinny być oczyszczane na wyższym stopniu intensywności, natomiast okolice oczu powinny być traktowane ze szczególną ostrożnością dlatego w ich przypadku zaleca się stosowanie niższych stopni natężenia drgań sonicznych. 

Każdą ze stref należy oczyszczać nie dłużej niż 20 sekund. Po zakończeniu używania urządzenia należy dokładnie je wyczyścić pomocy wody i mydła. Twarz również należy dokładnie opłukać zmywając z niej pozostałości kosmetyku. Zaleca się również użycie toniku oraz produktu nawilżającego, jednak nie są to kroki konieczne. 

Silikonowe szczoteczki do twarzy są również ciekawym uzupełnieniem światowego fenomenu jakim okazała się być koreańska pielęgnacja. Uwzględnia ona nakładanie takich kosmetyków jak serum, esencja czy krem przy czym każde z nich można dla lepszego efektu wmasować w skórę twarzy przy pomocy tylnej strony szczoteczki oznaczonej na rysunku nr 5. 

Kiedy nie należy stosować szczoteczek sonicznych do twarzy? 

Szczoteczki soniczne do twarzy są skuteczne i przy odpowiednim stosowaniu przynoszą fenomenalne rezultaty. Jednak należy tu pamiętać o kilku bardzo ważnych aspektach. Jak przy wielu produktach przeznaczonych do pielęgnacji twarzy, trzeba rozważyć czy pewne przeciwskazania nie zablokują nas w stosowaniu tego urządzenia. Należą do nich między innymi wszelkiego rodzaju stany zapalne skóry (w tym trądzik), rany, otarcia i podrażnienia, a także skóra bezpośrednio po opalaniu. Nie zaleca się również stosowania tego typu urządzeń podczas terapii uwzględniających stosowanie leków zawierających sterydy. 

Nie przepłacaj 

Na pewno każda osoba poszukująca szczoteczki sonicznej do twarzy natknęła się na przekrój cenowy w jakim znajdują się tego typu urządzenia. Flagowe modele znanych marek osiągają ceny bliskie 1000 zł. Te mogą okazać się odstraszające dla potencjalnego klienta. Dlatego polecamy model FC 49 od firmy Beurer, który nie tylko dorównuje funkcjonalnością swoim droższym odpowiednikom, ale jednocześnie kosztuje mniej niż 150 zł. 

Czy zakup szczoteczki sonicznej do twarzy się opłaca? 

Zapewne wiele osób zastanawia się nad zakupem szczoteczki sonicznej do twarzy. Produkty te sprawdzą się nie tylko dla fanek tematyki beauty, ale też dla osób dbających o środowisko.
Szczoteczka ta wykonana jest z wysokiej jakości silikonu, który jest łatwy w czyszczeniu. Zastosowanie ta- kiego rozwiązania nie tylko pozwala stosować produkt przez długie lata, ale wyklucza również konieczność zakupu wymiennych nasadek, jak w przypadku innych podobnych urządzeń do oczyszczania twarzy. Dlatego szczoteczka soniczna Beurer FC 49 to zakup, korzystny nie tylko z ekologicznego punktu widzenia, ale również ekonomicznego: płacisz raz, korzystasz przez lata!