Wiadomości

Wiadomości

Wagi Medyczne i Systemy Pomiarowe SECA to No.1 w Polsce i na świecie https://kredos.pl/waga-medyczna Dzięki firmie KREDOS jesteśmy w stanie realizować cele sprzedażowe w Polsce. SECA Polska taktuje polskie szpitale i lekarzy bardzo prestiżowo. Zależy nam na zadowoleniu pacjentów i personelu medycznego w trakcie korzystania z systemów pomiarowych SACA. Posiadamy w ofercie wagi medyczne dla noworodków i dzieci. Wagi lekarskie kolumnowe z wzrostomierzem dla dorosłych oraz pełny asortyment systemów pomiarowych. Naszym koronnym produktem jest waga medyczna SECA 287, Seca 336 oraz Seca 878. Zapraszamy do zakupów u naszego Największego dystrybutora w Polsce, do sklepu medycznego KREDOS.

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Szczecinie jako pierwsza specjalistyczna placówka w Polsce zakupiła urządzenie do nieinwazyjnego badania progów czucia wibracji działających na palce dłoni człowieka. Badania przy pomocy palestezjometru mogą służyć do monitoringu zaburzeń czucia drgań w okresie zatrudnienia pracownika, począwszy od badań wstępnych, poprzez okresowe, aż po badania końcowe. Wyniki tych badań mogą służyć w orzecznictwie chorób zawodowych związanych z uszkodzeniem zmysłu czucia dotyku. Można również diagnozować wczesne stadia obwodowych neuropatii, w tym zespołu cieśni nadgarstka. Pełna informacja o produkcie https://kredos.pl/palestezjometry Badania przy pomocy palestezjometru służą do monitoringu zaburzeń czucia drgań w okresie zatrudnienia pracownika narażonego na wibracje przenoszone na kończyny górne, począwszy od badań wstępnych, poprzez okresowe, aż po badania końcowe. Pracownicy narażeni to osoby pracujące z piłami motorowymi tzw. pilarze, młotami pneumatycznymi, czy wielu innych pracujących ze sprzętem wytwarzającym wibracje.

KREDOS wyposażył Wojewódzki Szpital w Polsce w kompletny wielostanowiskowy system przeznaczony do prowadzenia kardiologiczno-rehabilitacyjnych treningów monitorowanych współpracujący z cykloergometrami CRG 200. https://kredos.pl/rehabilitacja-kardiologiczna/aspel-aster-rehabilitacja-beta-system-l-specyfikacja Każde stanowisko treningowe traktowane jest indywidualnie. Programy treningowe pozwalają na prowadzenie treningów sterowanych obciążeniem lub częstością rytmu serca. Każde stanowisko jest wyposażone w automatyczny pomiar ciśnienia w trakcie treningu rehabilitacyjnego. Używamy rejestratorów ciśnienia HOLCARD CR-07. Po zakończeniu treningu dla każdego stanowiska generowany jest raport. Dodatkowo system AsTER wyposażono w moduł oceny wydolności pozwalający na wykonanie elektrokardiograficznego badania wysiłkowego w celu oceny przebiegu rehabilitacji. System rehabilitacji AsTER został nagrodzony Złotym Eskulapem MTP na Międzynarodowym Salonie Medycznym SALMED.

SERWIS MEDYCZNY KREDOS ZOSTAŁ AUTORYZOWANYM SERWISANTEM URZĄDZEŃ MEDYCZNYCH MARKI ASPEL. Przeglądy techniczne, jak i naprawy dokonywane są w siedzibie Firmy KREDOS w Olsztynie ul. Dolna 16

Posiadamy najnowocześniejsze TESTERY BEZPIECZEŃSTWA URZĄDZEŃ MEDYCZNYCH zgodne z Normą  IEC 60601-1 oraz spełniający najnowszą medyczną normę bezpieczeństwa PN EN 62353 do pomiaru Bezpieczeństwa Elektrycznego urządzeń medycznych. Wykonujemy usługi corocznego badania urządzeń medycznych oraz wykonywania przeglądów technicznych w szpitalach i przychodniach. Badania zgodności tj. przegląd sprzętu medycznego z wpisem do paszportu zgodnie z normą IEC 60601-1 oferowane przez KREDOS, to:

  • Przegląd techniczny urządzeń medycznych z wpisem do paszportu sprzętu medycznego
  • Potwierdzenie zgodności z przyjętymi na całym świecie normami
  • Ugruntowana pozycja przebadanych produktów w placówkach medycznych
  • Mniejsze ryzyko odpowiedzialności szpitala dzięki udokumentowanym badaniom bezpieczeństwa
  • Potwierdzenie zgodności z wymaganiami prawnymi oraz wymogami norm określających bezpieczeństwo elektryczne produktu medycznego

Wprowadzamy do sprzedaży nowy holter EKG ASPEL AsPEKT 703. 3-kanałowy rejestrator holtera na karcie SD SecureDisk. https://kredos.pl/holter-ekg-aspel-aspekt-703-specyfikacja do 48 godzinnej rejestracji badania EKG z 7 odprowadzeń. Rejestrator holterowski AsPEKT 703 pozwala na rejestrację badania EKG w trybie zdarzeniowym za pomocą przycisku EVENT lub automatycznym. Niewielkie wymiary i niska waga powodują, że badanie jest nieuciążliwe dla pacjenta, a holter jest bardzo wygodny w.użyciu. Rejestrator bezprzewodowo komunikuje się z systemem komputerowym, co umożliwia sprawdzenie podłączenia elektrod do pacjenta. Ponadto AsPEKT 703 zasilany jest bateryjnie, jedną baterią 1,5V (‘AA’ - R6), i pozwala kontrolować jej stan. Gwarancja producenta wynosi 24 miesiące. Zapraszamy do składania zamówień: 89 679 02 42

Ponad 175 lat doświadczenia w zakresie pomiarów medycznych oraz masy sprawia, że produkty firmy seca stanowią optymalne wsparcie dla lekarzy i personelu szpitali na całym świecie w ich codziennej pracy. Oryginalnej technologii towarzyszy zawsze analiza przebiegu użytkowania, co przyczynia się do zwiększenia wydajności użytkownika. Właśnie dlatego zalecamy innowacyjne rozwiązanie polegające na jednoczesnym pomiarze masy ciała i ciśnienia tętniczego. Obie wartości pozostają bowiem ze sobą w ścisłym związku i pozwalają na uzyskanie danych ważnych dla procesu oceny ryzyka. Firma seca pełni rolę wiodącego dostawcy medycznych systemów pomiarowych oraz wag na rynkach na czterech kontynentach, a umowy handlowe wiążą ją z partnerami w ponad 110 krajach. Głównym Partnerem handlowym Polsce jest firma KREDOS. Kredos dostarcza produkty medyczne marki SECA do placówek medycznych w całym kraju. Takie zaufanie wynikiem długoletniej współpracy między obiema firmami. SECA stosuje materiały wyjątkowo wysokiej jakości, tej samej klasy wykończenia oraz wysokiej precyzji uzyskiwanych pomiarów. Aparaty do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz stetoskopy płynnie wpisują się w tę filozofię, gdyż dopracowaną technikę charakteryzują perfekcyjne właściwości użytkowe oraz wysoka jakość zastosowanych materiałów – w ten sposób aktywnie wspieramy użytkowników w procesie diagnostyki i leczenia. Zapraszamy do składania zamówień na produkty SECA w Sklepie Medycznym KREDOS : 89 679 02 42; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Holter ciśnieniowy określany skrótem ABPM (ang. ambulatory blood pressure monitoring) – to wielogodzinne monitorowanie ciśnienia tętniczego wykonywane przy pomocy przenośnego rejestratora. Badanie trwa 24, 48 lub 72 godziny. W tym czasie aparat wykonuje kilkadziesiąt pomiarów ciśnienia. W trakcie badania trzeba chronić aparat przed wodą oraz wpływem silnych pól magnetycznych. Nie wolno się kąpać mając założonego holtera, bo zniszczy się urządzenie. Możliwe jest czasowe zdjęcie i wyłączenie aparatu. Badanie powinno być rozpoczynane w przychodni, pacjent może natomiast zakończyć je w swoim domu i dostarczyć rejestrator o dogodnej mu porze. Urządzenie składa się z mankietu na ramię oraz połączonego z nim rejestratora. Rejestracja ciśnienia trwa przez całą dobę. Urządzenia bada ciśnienie pacjenta co 30 minut a w nocy co godzinę. Badanie stosowane jest w szeroko pojętej diagnostyce nadciśnienia tętniczego, a także przy ocenie efektu leczenia nadciśnienia, przy wątpliwościach dotyczących godzin podawania leków oraz w diagnostyce zasłabnięć powodowanych spadkami RR. ABPM pozwala także określić prawdopodobieństwo nadciśnienia wtórnego do innych chorób. Diagnostyka w tym kierunku jest bardzo celowa, gdyż po wyleczeniu przyczyny możliwe jest wyleczenie objawu, czyli nadciśnienia. Po zarejestrowaniu wszystkich badań holter jest zdejmowany w przychodni, a badania wgrywane do komputera i analizowane przez lekarza kardiologa. Po analizie lekarz wie czy chorujemy na nadciśnienie i inne choroby związane z nieprawidłowym ciśnieniem krwi.

Medipment jest bazą sprzętu medycznego, której zadaniem jest dostarczanie pełnej informacji na temat sprzętów medycznych oraz jego dystrybutorów. KREDOS jest wiodącym Partnerem portalu Medipment. Każdy użytkownik ma możliwość bezpłatnego wysyłania zapytań bezpośrednio do firm sprzedających produkty związane z branżą medyczną. Z portalu korzystają pracownicy szpitali, przychodnie, prywatne gabinety lekarskie, laboratorium, osoby prywatne. 

Read MoreMEDIPMENT.PL OGROMNE MOŻLIWOŚCI DLA PLACÓWEK MEDYCZNYCH

Na każdym etapie życia ważne jest kontrolowanie różnych parametrów ciała, w tym wagi. Natomiast w wieku niemowlęcym i później w wieku dziecięcym oraz w okresie dojrzewania sprawdzanie rozwoju dziecka, to jest wagi i wzrostu to kluczowa sprawa. Cykliczne przeglądy w postaci systematycznych kontroli i bilansów, kiedy sprawdzane są postępy we wzroście i w przyroście wagi i rozmiarów, daje wiedzę o tym, czy dziecko się prawidłowo rozwija.
Stąd też podstawowym wyposażeniem gabinetów pediatrycznych są zawsze wagi, wraz z miarką wzrostu oraz taśmy pomiarowe. Niemowlęta mają wyznaczane wizyty kontrolne, na które rodzice stawiają się wraz z pociechami, jednak nie w wyniku problemu zdrowotnego, a po to, żeby lekarz dziecko zważył i zmierzył. Po dokonaniu pomiarów lekarz, w oparciu o tabele i siatki centylowe, stwierdza stopień prawidłowości lub nieprawidłowości rozwojowej dziecka. W przypadku tak częstych kontroli, lekarz może zareagować, kiedy na przykład waga wskazuje zbyt mały przyrost masy dziecka. Świadczy to często o jakimś problemie zdrowotnym maluszka, który należy dalej zdiagnozować. Niekiedy też niestety jest to dowód na zaniedbania ze strony rodziców, które także mają późniejsze konsekwencje.

Read MoreWyposażenie każdej poradni dziecięcej - waga medyczna SECA

Badanie wysiłkowe, inaczej próba wysiłkowa, to test mający na celu zdiagnozowanie reakcji naszego serca na aktywność ruchową. Aby taki efekt uzyskać, wykonuje się diagnostykę na zestawie do badań wysiłkowych, składającym się ze sprzętu sportowego (bieżnia, rower) połączonego z aparaturą monitorującą EKG, często także z aparatem do mierzenia ciśnienia. W wyniku wysiłku serce ludzkie pracuje bardziej intensywnie, co daje możliwość sprawdzenia jego działania w warunkach cięższych niż codzienna rutyna. Zwiększa się wtedy zapotrzebowanie mięśni na tlen, a to z kolej powoduje przyspieszony rytm serca i minutowy wzrost jego objętości. Kiedy zlecane jest badanie wysiłkowe? O konieczności wykonania próby wysiłkowej decyduje lekarz. Na takie badania kierowani są pacjenci pooperacyjni, kiedy występuje konieczność sprawdzenia pracy serca po angioplastyce naczyń wieńcowych (z użyciem specjalnego balonu) czy po operacji pomostowania aortalno-wieńcowego. Próbę wysiłkową przechodzą także osoby zgłaszające bóle w klatce piersiowej dające podejrzenie choroby niedokrwiennej serca oraz osoby po przebytym zawale. Ponadto w grupie poddawanej badaniu są osoby z wrodzonym blokiem serca III stopnia lub chore na objawową formę niedomykalności zastawki. Próbę wysiłkową przechodzą automatycznie żołnierze jednostek specjalnych, policjanci, strażacy, a także sportowcy w ramach badań okresowych dopuszczających zawodnika do startów w kolejnym roku. W przypadku medycyny sportowej to badanie ma kluczowe znaczenie, bowiem sportowcy, zwłaszcza wyczynowi są bardzo narażeni na konsekwencje przerostu lewej komory lub na kardiomiopatię przerostową.

Read MoreReakcje serca na aktywność fizyczną - badanie wysiłkowe

Obecne metody badania i monitorowania pacjentów dają spore możliwości w kwestii diagnozowania schorzeń serca. Jednym z takich badań jest metoda opracowana przez amerykańskiego biofizyka, Normana Holtera. U podstaw tej diagnostyki leży zwykłe badanie EKG, a badanie holterowskie jest jego modyfikacją. Sama podstawowa elektrokardiografia to badanie spoczynkowe, odbywające się stacjonarnie w gabinecie, przez kilka minut. Natomiast stosowana od ponad 50 lat metoda holterowska daje możliwość monitorowania pracy serca przez 24 lub 48 godzin, a nawet przez 7 dni, jeśli jest taka potrzeba. Ponadto monitoring odbywa się nie tylko w sytuacjach spoczynku, ale także w czasie ruchu, snu, pracy, sportu, zdenerwowania czy innych czynności. Taka diagnostyka pracy serca jest nie do przecenienia, bowiem podczas krótkotrwałego badania w warunkach ambulatoryjnych, objawy zgłaszane przez pacjenta mogą nie wystąpić. W wyniku badania holterem EKG można także wykryć nieprawidłowości nie odczuwane przez pacjenta lub reakcje na przyjmowane leki. Dzięki takiemu wykrywaniu patologii w pracy serca można zdecydowanie częściej wykluczyć konieczność hospitalizacji, a często także ryzyko inwalidztwa czy zgonu w wyniku np. zaawansowanej choroby wieńcowej, a w efekcie zawału. W czasie dobowej rejestracji pracy serca lub dłuższej wykrywane są zaburzenia rytmu pracy serca, zaburzenia przewodzenia przedsionkowo-komorowego, zaburzenia ukrwienia mięśnia sercowego, nieprawidłowości elektrolitowe. Jest to na tyle kluczowe badanie, że statystyki dotyczące przyczyn zgonów w Polsce wyraźnie pokazują druzgoczącą przewagę przypadków śmierci w wyniku chorób układu krążenia, zarówno wśród mężczyzn, jak i u kobiet. Dlatego też wcześniejsze wykrycie nieprawidłowości w pracy serca i wdrożenie odpowiedniego leczenia na czas może mieć ogromne znaczenie dla pacjenta.

Read MoreBadanie z użyciem holtera EKG