Pomysły na prezent dla babci i dziadka

Oto porządna dawka pomysłów na prezenty dla seniorów. Rodziców i dziadków, którym chcemy podarować zdrowie i radość życia. Naszym zdaniem najbardziej ucieszą się ze sprzętów medycznych. 

 

Plusem naszych propozycji prezentowych dla seniora jest także fakt, że przydadzą się całej rodzinie. Spersonalizowane prezenty nie zawsze są praktyczne, natomiast sprzęt medyczny to za każdym razem strzał w dziesiątkę.

Ciśnieniomierze 

Nadciśnienie tętnicze to choroba, którą przede wszystkim warunkuje wiek. Dlatego tak istotne jest, by emeryci mogli spokojnie, w zaciszu własnego domu kontrolować ciśnienie krwi. Bez codziennych wizyt w przychodniach. 

Najważniejsze, żeby ciśnieniomierz, który wybierzemy na prezent, był wielofunkcyjny, łatwy i komfortowy w obsłudze. Wszystko dlatego, że osoby starsze często zgłaszają  tego problemy dotyczące umiejętności obsługi tego typu urządzeń. 

 

Idealny ciśnieniomierz dla seniora do użytku domowego to taki sprzęt, który ma m.in. duży i czytelny wyświetlacz. Na przykład ciśnieniomierz automatyczny Beurer BM 35 cisnieniomierz beurer bm35z bardzo intuicyjną budową. Włącznik do pomiaru ciśnienie jest duży i wyróżnia się na tle innych “guzików”. Odczyt pomiaru również jest bardzo łatwy, ponieważ sprzęt od razu pokazuje najważniejsze wartości. Natomiast duży wyświetlacz pomaga sprawdzić wynik badania. Ciśnieniomierz posiada pamięć dla dwóch użytkowników, co jest jego dodatkowym atutem.

Jeśli senior, którego chcemy obdarować często podróżuje, przyda mu się ciśnieniomierz nadgarstkowy. Taki sprzęt zajmuje mało miejsca i jest idealnym rozwiązaniem przy doraźnej kontroli ciśnienia. W tym przypadku polecamy ciśnieniomierz OMRON RS1cisnieniomierz omron rs1 Jeden, prosty w obsłudze przycisk, pamięć ostatniego pomiaru oraz czujnik informujący o źle założonym mankiecie pomogą użytkownikowi łatwo zmierzyć ciśnienie. 

prezent na dzien babci i dziadka

 

 Koce i maty rozgrzewające

Nie jest tajemnicą, że im jesteśmy starsi, tym mamy większe problemy z krążeniem. Częściej też dopadają nas infekcje. Aby nie tracić ciepłoty ciała lub szybko rozgrzać się w chłodne dni, warto mieć odpowiednie gadżety. Dlatego prezentem, który ucieszy seniora z pewnością będzie polarowy koc rozgrzewającykoc rozgrzewajacy hd75 Beurer, który można prać w pralce. Jest ultra-bezpieczny. Dlaczego? Wyłącza się samoistnie po 3ch godzinach, nie ma więc mowy, że my zaśniemy a koc będzie wciąż grzał. Posiada 6 trybów regulacji temperatury, dlatego nie dojdzie do przegrzania czy poparzenia. 

Można się nim okryć, owinąć lub potraktować go jako wkład ogrzewający do łóżka. 

A propos wkładów rozgrzewających - to również częste wybory prezentowe. Taki wkład także może pełnić rolę koca lub peleryny, nadaje się też do prania w pralce. Został wyposażony w specjalne mocowania do materaca, by nie przesuwał się podczas spania. Wkład rozgrzewający Beurer TS 15 wklad rozgrzewajacy do lozka ts15ma podświetlany pilot do sterowania temperatury, więc gwarantuje wygodną obsługę nawet w nocy, bez włączania światła. Babcia i dziadek z takiego prezentu na pewno będą zadowoleni. 

Babcia lub dziadek lubią spędzać zimowe wieczory w fotelu z książką lub przed telewizorem? A może praktykują spacery, po których wracają przemarznięci? W takim razie świetnym prezentem będzie but rozgrzewający Beurer  FW 20 cosy but rozgrzewajacy beurer fw 20 cosyw rozmiarze “oversize”. Wkładamy do niego obie stopy, włączamy, a ciepłe, miękkie, grzejące futerko od razu podnosi nam temperaturę. Jeśli babcia lub dziadek mają problemy ze stawami i krążeniem, na pewno docenią taki prezent.

serce na dzien babci i dziadka

 Masażery w prezencie dla babci i dziadka

Masaż działa nie tylko odprężająco, ale także zmniejsza ból, poprawia krążenie, niweluje napięcie mięśniowe. Drobnym ale wdzięcznym prezentem będzie masażer na baterie Beurer MG 16.masazer mg16 red Można zabrać go wszędzie i jest bardzo poręczny. Wymasuje kark, ramiona, stopy czy nogi.

Jeśli babcia lub dziadek potrzebują masażera z większymi możliwościami - nie ma problemu! Mamy jeszcze kilka ciekawych propozycji. Na przykład masażer MG 21,masazer mg 21 który ma długi uchwyt, dzięki czemu dosięgniemy nim bez problemu odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W zestawie z masażerem znajdziemy trzy nasadki do masażu o różnym kształcie wypustek. Poza standardowym masażem wibracyjnym, urządzenie posiada również opcję grzania. 

Wielu seniorów wybiera również nasze wanienki do hydromasażu. Ciepła kąpiel z solami świetnie odpręża, rozluźnia, a także wpływa zbawiennie na krążenie. Szeroką gamę hydromasażerów znajdziecie TUTAJ.

W naszym sklepie znajdziecie jeszcze więcej inspiracji prezentowych dla babć i dziadków. Jeśli wciąż nie wiecie co im kupić, napiszcie do nas lub zadzwońcie. Z chęcią pomożemy! 

Czytaj więcej...

aparat ekg string

Podczas tegorocznych targów medycznych Medica odbywających się w dniach 18-21 listopada w Düsseldorfie z pewnością zawrzało, a to wszystko za sprawą polskiej firmy STRING, która zaprezentowała tam swoją absolutną nowość aparat ekg STRING  inaczej zwany elektrokardiograf OPUS 1. Aparat ten jest niezaprzeczalnie najbardziej zaawansowanym technologicznie elektrokardiografem dostępnym obecnie na rynku. Elektrokardiograf OPUS1 to prawdziwa technologiczna perełka, której twórcy zadbali, aby każde zastosowane przez nich rozwiązanie było przemyślane, a każda podjęta przez nich decyzja pozwoliła użytkownikowi cieszyć się urządzeniem, którego obsługa jest szybka, intuicyjna i łatwa, a jednocześnie ofiarując użytkownikowi urządzenie nie tylko funkcjonalne, ale też niebywale zaawansowane technologicznie. Stworzony z tą myślą OPUS 1 to elektrokardiograf, który zrewolucjonizuje rynek medyczny, gwarantując niespotykaną dotychczas niezwykłą precyzję wykonywanych badań dzięki zastosowaniu częstotliwości próbkowania do 16 000 Hz, czyli kilkukrotnie wyższą niż w innych aparatach.

Czytaj więcej...

Stres, pośpiech, nerwy, złe nawyki żywieniowe, picie alkoholu oraz palenie papierosów – to codzienność wielu z nas. Konsekwencją takiego trybu życia może być m.in. zawał mięśnia sercowego.

Stan po ostrych zespołach wieńcowych, po leczeniu inwazyjnym choroby wieńcowej, po operacjach pomostowania aortalno-wieńcowego (CABG), po operacjach naprawczych na zastawkach serca, po wszczepieniu symulatora serca bądź kardiowertera-defibrylatora jest wskazaniem do zastosowania rehabilitacji kardiologicznej. Aby terapia była skuteczna musi być realizowana w trybie ciągłym i zindywidualizowanym. Rolą lekarzy jest zminimalizowanie uszkodzenia mięśnia sercowego i pomoc w przystosowaniu pacjenta do nowej rzeczywistości i przywrócenie mu jak największej sprawności i poprawy jakości życia. Wczesna rehabilitacja kardiologiczna powinna rozpocząć się jeszcze w szpitalu. Następnie w domu, poprzez zmianę codziennych nawyków i zwiększenie aktywności fizycznej. To od pacjenta i jego podejścia do terapii zależy jej sukces.

Czytaj więcej...

Istnieją przypadki, w których bez względu na wiek, powinno się wykonywać badanie EKG.

W innych potrzebę badania definiuje wiek oraz pewne, niepokojące objawy.

Elektrokardiografia to badanie za pomocą aparatu EKG, które wykonuje się w określonych przypadkach. Powinniśmy się na nie udać, gdy zauważymy u siebie następujące objawy:

  • ból w klatce piersiowej
  • zawroty głowy
  • nadciśnienie tętnicze
  • omdlenia
  • utratę przytomności
  • kołatanie serca
  • zasłabnięcie
  • zawroty głowy
  • duszności

Osoby, które ukończyły 40. rok życia i nie zauważyły u siebie powyższych objawów, mimo wszystko powinny kontrolnie wykonywać EKG serca. Lekarze sugerują, aby pacjenci w tym wieku badali serce co 1-3 lata.
Przedstawiciele niektórych zawodów obligatoryjnie robią kontrolne badania EKG. Dotyczy to kierowców, pilotów, sportowców. Ale nie tylko.
Jeśli cierpimy na choroby serca, również kontrolnie wykonujemy badania aparatem EKG. S niezbędne dla osób, które cierpią na arytmię i z tego powodu przyjmują leki. Elektokardiograf pomoże ocenić lekarzowi działanie i skutki stosowania leku. To także badanie dla osób po przebytych zawałach, z rozrusznikiem serca, cierpiących na nerwobóle.
Osoby po 45 roku życia powinny mieć robione badanie EKG rutynowych wizyt u lekarza rodzinnego, a także w czasie badań okresowych u lekarza medycyny pracy.
Lekarz zaleca również badanie aparatem EKG, gdy ma przesłanki dotyczące zaburzenia poziomu elektrolitów (potasu, wapnia, magnezu) oraz w przypadku chorób tarczycy.
Nawet prawidłowy wynik badania EKG może nie wykluczyć niektórych chorób serca. Lekarz chcąc postawić pewną diagnozę, powinien zlecić wykonanie dodatkowych badań.

Czytaj więcej...

Dozowniki łokciowe 1 L w systemie zamkniętym z uchwytem łokciowym

MEDISEPT dezynfekcja,dezynfekcyjny,dozownik łokciowy,dozownik na mydło,1l,z uchwytem łokciowym,
Dozowniki łokciowe 1 L w systemie zamkniętym z uchwytem łokciowym...
207,01 zł

Brayden fantom Pro

medical ECONET brayden,fantom,medicaleconet
Brayden fantom PRO to innowacyjny sposób szkolenia w zakresie pierwszej pomocy i...
4990,00 zł

Tablica kierunkowa do oznaczania defibrylatora AED w Lewo w Górę

KREDOS tablica,defibrylator,aed,znak
Tablica kierunkowa do oznaczenia defibrylatora AED w LEWO w GÓRE wykonane są...
27,06 zł
Promocja

Poduszka rozgrzewająca HK 45 Cosy

BEURER poduszka,rozgrzewająca,hk 45,cosy,
Poduszka rozgrzewająca HK 45 cosy to produkt stworzony w wysokim standardzie. Poduszka...
176,05 zł 195,61 zł

Wózek inwalidzki V200 Hem2

VERMEIREN wózek inwalidzki, wózek v200 hem2,wózek dla inwalidy,wózek manualny,
Wózek inwalidzki V200 Hem2 wykonany został ze stopów lekkich. Jego konstrukcja jest konfigurowalna,...
0,00 zł

Cardioteka - oprogramowanie HL7

ASPEL cardioteka,oprogramowanie do ekg,oprogramowanie ekg,ekg,oprogramowanie,v.211,hl7
CardioTEKA to oprogramowanie do wykonywania elektrokardiograficznych badań spoczynkowych. Umożliwia rejestrację, analizę, pomiary...
1839,07 zł
Promocja

Ciśnieniomierz nadgarstkowy Beurer BC 44

BEURER ciśnieniomierz,beurer,bc 44,ciśnieniomierze,nadgarstkowy,nadgarstkowe,ciśnieniomierz nadgarstkowy,ciśnieniomierze nadgarstkowe
Ciśnieniomierz nadgarstkowy Beurer BC 44...
121,04 zł 134,49 zł
Promocja

Waga bagażowa LS 10

BEURER waga bagażowa,wagi bagażowe,beurer,ls 10,ls10,
Waga bagażowa LS 10...
71,05 zł 78,94 zł
Promocja

Szczotka jonizująca do włosów Beurer HT 10 fiolotowa

BEURER szczotka beurer,beurer,szczotka,szczotki,szczotka fioletowa,
Szczotka jonizująca do włosów Beurer HT 10 fioletowa...
45,64 zł 50,71 zł
Promocja

Szczotka jonizująca do włosów Beurer HT 10 niebieska

BEURER szczotka beurer,beurer,szczotka,szczotki,szczotka niebieska,
Szczotka jonizująca do włosów Beurer HT 10 niebieska...
45,64 zł 50,71 zł
Promocja

Szczotka jonizująca do włosów Beurer HT 10 pomarańczowa

BEURER szczotka jonizująca,szczotki jonizujące,szczotka beurer,szczotki beurer,szczotka do włosów,
Szczotka jonizująca do włosów Beurer HT 10 pomarańczowa...
45,64 zł 50,71 zł
Promocja

Poduszka rozgrzewająca HK Special Edition

BEURER poduszka rozgrzewająca,poduszki rozgrzewająca,poduszka,poduszki,special edition,poduszka beurer,
Poduszka rozgrzewająca HK Special Edition...
101,54 zł 112,82 zł

Defibrylator AED CU Medical Systems iPAD SP 1 Auto

CU Medical defibrylator,defibrylatory,defibrylator aed,aed,ipad,cu medical,
Defibrylator AED CU Medical Systems iPAD SP 1 Auto...
4551,99 zł

Analizator składu masy ciała Seca 555

SECA analizator,analizator składu ciała,analizator skladu ciala,seca,analiza składu ciała,seca 555
Analizator składu masy ciała Seca 555...
0,00 zł

Defibrylator AED z monitorem CU Medical Systems iPAD SP 2

CU Medical defibrylator,defibrylatory,defibrylator aed,ipad sp2,cu medical,
Defibrylator AED z monitorem CU Medical Systems iPAD SP 2...
0,00 zł

Defibrylator AED CU Medical Systems iPAD SP 1

CU Medical defibrylator,defibrylatory,defibrylator aed,ipad sp1,cu medical,
Defibrylator AED CU Medical Systems iPAD SP 1...
4227,99 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź;    IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149;    EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK; SORT CODE - 11402004