Ssaki medyczne mają za zadanie odsysanie płynów, tkanki, gazów lub kości. Ssaki medyczne różnią się od siebie ze względu na parametry, wielkość pojemnika, moc i przepływ, czy rodzaj zasilania. Dobór odpowiedniego rozmiaru jednorazowych cewników ssaka medycznego jest istotny w zależności od tego, czy są używane u dzieci czy dorosłych. Ssak medyczny w zależności od tego, czy jest używany w warunkach szpitalnych czy domowych, jest dostępny zarówno w wersji stacjonarnej, jak i przenośnej. Ssaki medyczne są przeznaczone do pracy ciągłej.
Ssaki do odsysania wydzielin działają próżniowo, wykorzystując różnicę ciśnień między środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym. Dają możliwość regulacji ciśnienia, a tym samym regulacji siły ssania. Obsługa ssaka jest zwykle bardzo prosta i między innymi obejmuje podłączenie wymiennych akcesoriów, założenie filtra, uruchomienie, a następnie ustawienie pożądanego ciśnienia.
Ręczne ssaki medyczne łatwo można przenosić i nadają się do obsługiwania jedną ręką, używane głównie przez przedstawicieli służb ratunkowych. Akumulatorowe ssaki medyczne sprawdzają się w warunkach braku dostępu do elektryczności, wykorzystywane najczęściej w transporcie medycznym, również z możliwością zasilania z gniazdka zapalniczki samochodowej. Elektryczne ssaki do odsysania wydzielin z zasilaniem sieciowym to najczęściej wybierane urządzenia, zasilane energią elektryczną z gniazdek elektrycznych. Ssak elektryczny stosowany może być zarówno w warunkach domowych, jak i szpitalnych. Ssak medyczny elektryczny stanowi niezbędne wyposażenie sali operacyjnej, gdzie jego zadaniem jest odsysanie dużej ilości płynów.
Zestawy do centralnej próżni wykorzystywane głównie w dużych placówkach medycznych służą do odsysania płynów powstałych podczas operacji i zabiegów medycznych, a także do odsysania płynów ustrojowych pacjenta w trakcie lub po zakończeniu niektórych procedur medycznych. W niektórych przypadkach zestaw do centralnej próżni używany jest również do napędzania urządzeń medycznych. W skład zestawu do centralnej próżni wchodzi zazwyczaj podstawa jezdna lub szyna do zamontowania na ścianie, pojemniki wielorazowe na wydzielinę, regulator ssania, wtyk do źródła próżni w zależności od centrali. Wyposażenie placówki w centralną stację próżni jest objęte obowiązkiem spełnienia wszystkich wytycznych dla stacji próżniowych przeznaczonych dla zakładów leczniczych.
Warto zaopatrzyć urządzenia do odsysania wydzielin w akcesoria dodatkowe, podnoszące jakość użytkowania takie jak torba transportowa do wygodnego przechowywania i transportowania większości ssaków zabiegowych, chirurgicznych zasilanych sieciowo oraz akumulatorowo, wózki na kółkach, dreny, jednorazowe wkłady oraz filtry hydrofobowo-antybakteryjne zabezpieczające przed przedostaniem się odsysanych treści do wnętrza ssaka medycznego, a także stanowiącego ochronę dla personelu medycznego, który go obsługuje.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą odsysaczy wydzielin, ssaków medycznych i zestawów do centralnej próżni marki Ogarit.
Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny