ZAMKNIJ ZAMKNIJ

Sprawne działanie sprzętu medycznego, to absolutnie priorytet w kwestii funkcjonowania każdej placówki medycznej. Wiadomo bowiem, iż tylko poprzez profesjonalną aparaturę medyczną i niezbędne akcesoria, możliwa jest prawidłowa praca lekarzy i pielęgniarek oraz osób obsługujących różnego rodzaju sprzęty. Co jednak w sytuacji, gdy te przestają spełniać swoje zadania? Gdy pojawi się awaria, która uniemożliwia dalszą pracę? Z pewnością w każdej z takich sytuacji, niezbędny okaże się być serwis sprzętu medycznego, z pomocą którego możliwa jest i szybka naprawa aparatury medycznej, jak również i przegląd, w tym gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Czyż wyobrażamy sobie szpital bez niesprawnego sprzętu? Czy możliwe byłoby leczenie pacjentów bez niezbędnej do podtrzymania życia aparatury medycznej? Z całą pewnością nie, dlatego też tak istotny w branży medycznej jest przede wszystkim serwis urządzeń medycznych, przeglądy sprzętów medycznych, stosowne kalibracje, aktualizacje oprogramowania, a ponadto prawidłowa obsługa danych urządzeń, bez względu na to, czy mówimy o aparatach USG, o elektrokardiografach czy sprzęcie do rehabilitacji. Serwis KREDOS jest najlepszym wyborem dla każdego szpitala w Polsce. Zadzwoń 896790242

Serwis medyczny - szybko i efektywnie

Profesjonalny serwis aparatury medycznej, pozwala w pełni wykorzystywać ich możliwości zawsze, gdy tylko niezbędne jest ich działanie. Bo czyż wyobrażamy sobie gabinet ginekologiczny bez obecności sprawnie działającego aparatu USG? Czy możliwa byłaby praca na izbie przyjęć, bez możliwości wykonania zdjęć RTG? Oczywiście, że nie. Tak duże więc znaczenie w tym wszystkim ma serwis sprzętu medycznego, który powinien być zawsze, gdy tylko jest taka potrzeba. Ten powinien zapewnić kompleksową obsługę, tak, aby każda ze stron była w pełni zadowolona z warunków współpracy. Sklep medyczny Kredos, oprócz bogatego asortymentu produktów obejmujących sprzęty medyczne, wyroby medyczne i akcesoria, pragnie polecić również i szkolenia personelu ze sprawnego użytkowania sprzętu, a także i pełen zakres usług obejmujących naprawy, kalibracje czy serwisy gwarancyjne i pogwarancyjne.

 

Wachlarz ofertowy serwisu sprzętu medycznego

Zakres usług dla serwisu sprzętu medycznego obejmuje szereg działań, których to celem jest owocna współpraca między serwisem, a firmą posiadającą konkretny sprzęt. Całość działań obejmuje między innymi przeglądy okresowe, jak również i konserwacje, rozbudowę urządzeń o opcje i moduły, a także fachowe doradztwo, które obejmuje między innymi stosowanie i wykorzystywanie aparatury medycznej. Ponadto, serwis urządzeń medycznych skupia się również i na działaniach, które mają za zadanie zapewnić pełne bezpieczeństwo urządzeń zgodnie z obowiązującymi normami europejskimi.

serwisowanie bierzni medycznych

Serwis sprzętu medycznego znanych i cenionych na rynku marek

Każdy serwis i naprawa sprzętu medycznego obejmuje konkretny asortyment produktów z danej kategorii, konkretnych marek, w których to jest się specjalistami. Sklep medyczny Kredos, który jest i sprzedawcą wyrobów medycznych i profesjonalnym serwisem urządzeń medycznych, skupia wokół siebie same znane i cenione na rynku marki, w tym między innymi Aspel, Seca, medical ECONET, Beurer czy Philips. Wszystkie dostępne w ofercie urządzenia, cieszą się niezwykle dużym powodzeniem wśród klientów i towary tych producentów wybierane są najczęściej. Chcąc uzyskać przeglądy techniczne sprzętu medycznego tych właśnie najlepszych producentów, warto wybrać serwis aparatury medycznej, który ma w tym aspekcie stosowną wiedzę, doświadczenie, kwalifikacje i umiejętności.

 

Ustawa o przeglądach i testy bezpieczeństwa

Obowiązująca ustawa o przeglądach technicznych sprzętu medycznego, zawiera wszelkie niezbędne informacje na temat tego, jak takie przeglądy powinny wyglądać, jakie jest ich wykorzystanie i co stanowi podstawę, by wszelkie wyroby mogły w bezpieczny sposób spełniać swoje zadania i role. Mówi o tym ustawa o wyrobach medycznych z 20 maja 2010 roku, która skupia w sobie najważniejsze rozporządzenia, w tym przepisy dotyczące norm użytkowania sprzętów, procesów ich serwisowania, konserwacji i używania zgodnie z tym, jakie jest ich zastosowanie. Według obowiązującej ustawy, żaden sprzęt medyczny nie może być używany, jeśli nie posiada aktualnego przeglądu serwisowego.

 

Istotne również znaczenie w kwestii użytkowania sprzętów medycznych spełnia tak zwany test bezpieczeństwa. Mówi on o tym, że zgodnie z obowiązującą normą PN - EN 62353, wszelkie urządzenia elektryczne, będące połączone z siecią elektryczną, podlegają obowiązkowym testom bezpieczeństwa. W jakich przypadkach? Po pierwsze, przed ich uruchomieniem, po drugie po przeprowadzeniu naprawy i po trzecie, w ramach odbytych przeglądów okresowych.

 

Dokumentacja serwisowa - niezbędny dodatek do każdego sprzętu medycznego

Każdy serwis sprzętu medycznego, każda naprawa aparatury medycznej i wszelkie przeglądy wyrobów medycznych, muszą być w odpowiedni sposób udokumentowane. Niezbędną więc rolę odgrywa paszport techniczny, ale również i dokumenty, w których to znajdą się wszelkie istotne informacje odnośnie przeprowadzonych napraw, konserwacji, aktualizacji oprogramowania czy działań serwisowych. W takiej dokumentacji znaleźć muszą się daty odbytych przeglądów, regulacje, kalibracje, sprawdzenia i kontrole bezpieczeństwa wyrobu. Ponadto, w dokumentach musi znaleźć się pełna informacja odnośnie firmy, która świadczy serwis aparatury medycznej oraz informacje o uzyskanych w wyniku konkretnych działań wynikach.

 

Wykwalifikowani inżynierowie serwisu sprzętów medycznych

Kluczowym elementem dobrze przeprowadzonego serwisu, naprawy czy też przeglądu wyrobów medycznych jest doświadczona kadra specjalistów, która takie właśnie badania wykonuje. Doświadczeni inżynierowie serwisu sprzętów medycznych, posiadają wiedzę, doświadczenie, kwalifikacje i uprawnienia, by móc takie właśnie usługi świadczyć. Serwisanci mają także dostępne w swoim asortymencie narzędzia, z pomocą których to możliwa jest realizacja zleconej usługi w zakresie naprawy czy przeglądu. 

Rozporządzenie o przeglądach sprzętu medycznego skupia na sobie wszelkie niezbędne przepisy i ustawy, które pozwalają użytkować sprzęt zgodnie z jego założeniami. O częstotliwości przeprowadzanych serwisów sprzętu medycznego, w tym również i przeglądów medycznych decydują między innymi ustawa o wyrobach medycznych, instrukcja obsługi, regulacje handlowe, jak również i normy oraz przepisy EN 62353.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny