Stopnie rehabilitacyjne mają kilka zastosowań. Pierwszym z nich jest ułatwienie pacjentom wejście oraz zejście z różnego rodzaju kozetek, czy też łóżek rehabilitacyjnych, które nie posiadają opcji elektrycznej lub manualnej regulacji wysokości. Taki stół do rehabilitacji zwykle dopasowany jest na stałe do wzrostu terapeuty i może być ustawiony na zbyt dużej dla pacjenta wysokości. Ustawienie wysokości stołu do wzrostu terapeuty zapewnia mu ergonomiczną pracę, która nie naraża jego kręgosłupa na nadmierne przeciążenia oraz pozwala dokładnie wykonać wszystkie techniki stosowane podczas terapii.
Schodki rehabilitacyjne mogą być jednostopniowe lub dwustopniowe. Stopnie rehabilitacyjne jednostopniowe wykorzystywane są w sytuacji, gdy stół do rehabilitacji ustawiony jest na tyle nisko, aby pacjent, wchodząc na jeden stopień, mógł swobodnie umiejscowić się na kozetce i przygotować np. do masażu. Stopnie rehabilitacyjne dwustopniowe wykorzystywane są natomiast w konieczności wysokiego ustawienia stołu lub gdy pacjent jest niskiego wzrostu. Często także schodki dwustopniowe stosowane są podczas wykonywania zabiegów z zakresu rehabilitacji dzieci i młodzieży.
Kolejny bardzo istotny aspekt, w jakim są używane stopnie rehabilitacyjne, to możliwość ich zastosowania w trakcie wykonywania prostych ćwiczeń. Stopień do rehabilitacji może posłużyć bowiem jako element wspomagający wykonywanie ćwiczeń w trakcie usprawniania kończyn dolnych osłabionych w wyniku urazu, złamania czy też obniżenia siły mięśniowej. Schodki do rehabilitacji o płaskiej powierzchni mogą pomóc także w podstawowej ocenie stóp pacjenta oraz wstępnego zdiagnozowania takich wad postawy jak płaskostopie, stopa płasko- koślawa czy też stopa szpotawa.
Schodek rehabilitacyjny nie jest zarezerwowany tylko i wyłącznie dla fizjoterapeutów i masażystów. Z dużym powodzeniem wykorzystywany jest on także w gabinetach lekarskich oraz zabiegowych. Schodki medyczne stanowią bowiem nieocenioną pomoc zarówno dla pacjentek podczas wchodzenia na fotel ginekologiczny do badania czy też dla dzieci, które muszą poddać się prześwietleniu RTG w pozycji leżącej. Kolejny obszar, w którym wykorzystywane są stopnie rehabilitacyjne to rejestracja medyczna. Szafki kartotekowe w dużych przychodniach ustawione są jedna na drugiej, co powoduje, że dostęp do dokumentacji pacjentów znajdujących się w górnych szufladach jest utrudniony. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem staje się schodek 2-stopniowy, a nawet schodek 3-stopniowy, który w znaczący sposób ułatwia pracę personelu medycznego.
Stopnie medyczne mogą być wykonane z drewna lub zostać wyposażone w metalową konstrukcję. Stopnie rehabilitacyjne drewniane najczęściej posiadają umieszczoną na stałej wysokości, jedną płaską platformę z ergonomicznym otworem ułatwiającym przenoszenie schodka. Ich klasyczna estetyka wykonania oraz naturalne materiały sprawiają, że schodki pasują do nowoczesnego wystroju gabinetów lekarskich oraz wprowadzają do ich wnętrza przyjazną dla pacjenta atmosferę. Stopnie rehabilitacyjne metalowe oferowane są w opcji z jednym, dwoma, a nawet trzema schodkami umieszczonymi na stałej wysokości. Konstrukcja stopni pokryta jest farbą, naniesioną proszkowo ułatwiającą dezynfekcje. Schodki rehabilitacyjne posiadają także specjalne gumowe nakładki usytuowane na nóżkach mebla, uniemożliwiające się jego przesuwanie podczas wykonywania różnych czynności. Dodatkowo schodki medyczne wyposażone są w płaską platformę, pokrytą antypoślizgową matą wykonaną z gumy lub tworzywa sztucznego zapobiegającą przypadkowemu poślizgnięciu się oraz upadkowi.
Schodki medyczne wykorzystywane są w codziennym funkcjonowaniu osób starszych. Sprawdzają się one zarówno w prywatnych domach seniora oraz państwowych placówkach opiekuńczych. Nierzadko można je znaleźć również w mieszkaniach osób starszych oraz niepełnosprawnych. Służą one poprawie samodzielności, a także zwiększają mobilność w obrębie mieszkania. Schodek dla seniora znajduje zastosowanie jako praktyczny schodek do wanny lub jako antypoślizgowy schodek do sięgania po przedmioty umiejscowione na wysokiej półce, lub głęboko w szafie.
Schodki do wanny dla seniora stworzone zostały z myślą o komforcie oraz bezpieczeństwie osób starszych. Stanowią one nieocenioną pomoc w wykonywaniu czynności dnia codziennego, takich jak kąpiel w wannie czy zabiegi higieniczne. Schodki do wanny zmniejszają ryzyko poślizgnięcia się, a tym samym ograniczają występowanie sytuacji, w wyniku których może dojść do wypadku. Zastosowanie takich rozwiązań jest szczególnie ważne wśród osób cierpiących z powodu chorób neurologicznych takich jak choroba Parkinsona czy też Alzheimera. Schodki do wanny dla niepełnosprawnych minimalizują ryzyko potknięcia się oraz powstawania zawrotów głowy podczas zmiany pozycji. Niosą one ze sobą nieocenioną pomoc nie tylko dla samych chorych, ale także dla osób, które się nimi opiekują.
W kategorii stopnie rehabilitacyjne w sklepie KREDOS znajdują się schodki jedno, dwu oraz trzystopniowe wykorzystywane zarówno w gabinetach rehabilitacyjnych, lekarskich, a także w pomieszczeniach służących do przechowywania dokumentacji medycznej pacjentów. Dbałość o najwyższą jakość użytych materiałów, solidność wykonania mebli oraz łatwość w utrzymaniu czystości pozwala na wykorzystanie stopni rehabilitacyjnych w wielu placówkach medycznych, oraz domach seniora.
Stopień rehabilitacyjny drewniany I Juventas służy do ćwiczeń rehabilitacyjnych, do...
Stopień rehabilitacyjny metalowy I Juventas służy do ćwiczeń rehabilitacyjnych, do...
Stopień rehabilitacyjny metalowy II Juventas służy do ćwiczeń rehabilitacyjnych, do...
Stopień rehabilitacyjny metalowy III Juventas służy do ćwiczeń rehabilitacyjnych, do...
Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny