ZAMKNIJ ZAMKNIJ

zestaw do manicure pedicure beurer mp 62

Zadbany manicure oraz pedicure to niezaprzeczalna wizytówka każdej kobiety. Wbrew powszechnemu przekonaniu manicure to nie tylko pomalowane paznokcie. To przede wszystkim zabieg pielęgnujący, który ma na celu odżywienie skóry dłoni, usunięcie odstających skórek i wyrównanie płytki paznokcia. Potem na płytkę nakłada się wybrane preparaty. Może to być lakier, odżywka lub inny preparat wzmacniający płytkę paznokcia. 

Pedicure to w dużej mierze zabieg pielęgnacyjny polegający na usunięciu zrogowaciałego naskórka z pięt, wycięciu odstających skórek wokół paznokcia i wyrównaniu płytki. Podobnie jak w manicurze następnym krokiem będzie zastosowanie lakieru kolorowego lub wybranie preparatu pielęgnacyjnego. 

Obecnie na rynku dostępna jest cała masa urządzeń, które pozwolą wykonać manicure i pedicure w domowym zaciszu, bez konieczności odbywania wizyt w salonach kosmetycznych. Takie rozwiązanie to nie tylko spora oszczędność, ale też wygoda. Umawianie się na wizytę bywa uciążliwe szczególnie w okresach świątecznych czy weselnych. 

Początkowo wykonanie takich zabiegów w domu może wydawać się trudne, jednak wystarczy odrobina podstawowej wiedzy, trochę wprawy i odpowiednie narzędzia i urządzenia. Jedyna wiedza jakiej potrzebujemy to kolejność, w jakiej wykonywać poszczególne etapy oraz jak bezpiecznie posługiwać się potrzebnymi urządzeniami. Poczynając od bezpieczeństwa warto zapoznać się z instrukcją obsługi każdego z urządzeń. Gdy już zapoznamy się z obsługą urządzenia warto przygotować sobie stanowisko pracy. Dla początkujących najłatwiej będzie ustawić sobie urządzenia i narzędzia wedle kolejności ich użycia. Warto też upewnić się, że wszystkie potrzebne przedmioty mamy pod ręką, aby nie przerywać w trakcie zabiegu, gdyż może to mieć zły wpływ na efekt końcowy.

Przygotowując manicure w pierwszej kolejności warto zadbać o nawilżenie dłoni. Nawet nieskazitelnie pomalowane paznokcie będą wyglądały mizernie na tle suchej i popękanej skóry. Warto więc najpierw zastosować maskę nawilżającą na dłonie. Maskę na dłonie można zakupić w drogerii bądź wykonać samodzielnie. Przepisy na domowe maseczki na dłonie są różne, dla ich lepszego efektu zaleca się stosowanie ich wraz z bawełnianymi rękawiczkami. Są one specjalnie przeznaczone właśnie do tego celu. Można je prać i używać ponownie więc jest to opcja bardziej ekonomiczna niż gotowe, jednorazowe maseczki. Koszt takich rękawiczek to kilka do kilkunastu złotych w zależności od drogerii. 

Zdecydowanie lepiej jednak na suchą i ściągniętą skórę dłoni sprawdzi się kąpiel w parafinie. To zazwyczaj ten zabieg stosowany jest przez kosmetyczki zanim przystąpią do dalszego wykonywania manicure’u. Kąpiel parafinowa nie tylko nawilża i wygładza napiętą i spierzchniętą skórę dłoni, ale też głęboko ją odżywia. Dodatkowo kąpiel parafinowa daje natychmiastowe i długotrwałe efekty. Do wykonania takiej kąpieli najlepsza będzie wanienka do kąpieli parafinowych - to proste w użyciu urządzenie, które pozwoli rozpuścić wosk i utrzymać jego temperaturę na bezpiecznym dla skóry poziomie. 

Po pielęgnacji skóry dłoni należy przejść do usunięcie naskórka. Do tego celu najlepiej sprawdzi się frezarka do paznokci z wymiennymi frezami. Często nazywana jest również zestawem do manicure i pedicure, gdyż oprócz samej frezarki do urządzenia dołączony jest zestaw pasujących końcówek zwanych frezami. Przy wyborze zestawu warto zwrócić uwagę, aby dołączone końcówki były możliwie jak najbardziej zróżnicowane - zagwarantuje to więcej możliwości. 

Oprócz frezarki do usuwania naskórka przydadzą się cążki do skórek oraz tzw. kopytko czyli najczęściej metalowy przyrząd z płaską końcówką służącą do odsuwania skórek. Zmiękczone podczas nawilżania skórki z łatwością można odsunąć z płytki w kierunku wała paznokciowego. Wał paznokciowy to miejsce, z którego wyrasta paznokieć. Podczas wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych dłoni należy uważać, aby nie przerwać, ani nie uszkodzić wału paznokciowego, gdyż może to prowadzić do powstania tzw. zanokcicy. Po odsunięciu skórek, małym stożkowym lub okrągłym frezem na nie dużych obrotach frezarki, delikatnie frezujemy okolice wału paznokciowego. Możemy spokojnie wjechać delikatnie na około 1 mm w przestrzeń pomiędzy wałem paznokciowym, a płytką paznokcia. Dzięki temu uniesiemy delikatnie skórki co pozwoli łatwiej usunąć je za pomocą cążek. Używając cążek oraz innych narzędzi w tym frezów należy pamiętać o ich każdorazowej dezynfekcji. Nawet jeśli używamy tych narzędzi wyłącznie na własnych dłoniach mogą rozwijać się na nich różnego rodzaju drobnoustroje, które później w razie przypadkowego naruszenia ciągłości naskórka mogą powodować zakażenia. 

Po odpowiednim usunięciu i oprawieniu skórek przechodzimy do płytki paznokcia. Tutaj również możemy posłużyć się frezarką lub pilnikiem elektrycznym. Zakładamy odpowiedni - najlepiej stosunkowo płaski frez o równomiernej powierzchni. Następnie przy możliwie najwyższych obrotach urządzenia przesuwamy frezem delikatnie po brzegu paznokcia. Przed przystąpieniem do frezowania należy jeszcze określić pożądaną przez nas długość oraz kształt paznokcia. Dobierając długość należy pamiętać, że podstawą estetycznie wykonanego manicure’u jest jednakowa długość paznokci u wszystkich palców dłoni. Tak więc jeśli jeden z paznokci niedawno się złamał i jest znacząco krótszy od pozostałych najlepszym rozwiązaniem będzie skrócenie pozostałych paznokci do podobnej długości. 

Kiedy już paznokcie mają odpowiedni kształt i długość czas na preparaty pielęgnujące oraz malowanie. Jeśli stawiamy na naturalny wygląd paznokcia można zastosować jedynie produkty pielęgnacyjne czyli pasty wzmacniające płytkę lub bezbarwne odżywki. Jeśli jednak chcemy przyozdobić płytkę paznokcia lakierem, warto też uprzednio zaaplikować jakiś preparat pielęgnacyjny. W przypadku klasycznych lakierów do paznokci możemy użyć zasadniczo każdej dostępnej odżywki do paznokci. Jeśli jednak decydujemy się na manicure hybrydowy warto wybrać dedykowaną bazę zawierającą składniki odżywcze. 

Manicure hybrydowy wykonywany jest lakierami utwardzanymi pod wpływem światła LED lub UV. Lakiery hybrydowe charakteryzują się wielokrotnie wyższą wytrzymałością niż lakiery klasyczne. Utwardzony pod wpływem światła lakier nie tylko wygląda świetnie na płytce, ale też delikatnie ją utwardza minimalizując ryzyko złamania się paznokcia. Utwardzony lakier utrzymuje się około kilku tygodni. Rozbieżność ta jest duża, a ma na nią wpływ wiele różnych czynników. Mimo wszystko lakiery hybrydowe nadal przewyższają trwałością i odpornością na odpryski klasyczne lakiery do paznokci. Do utwardzenia lakieru hybrydowego potrzebna będzie lampa LED lub UV, lampy te można również spotkać pod nazwą „suszarka do paznokci”.

Podobnie jak przy manicurze sprawa wygląda przy wykonywaniu pedicure’u. W salonie kosmetycznym zabieg ten rozpoczyna się od kąpieli stóp. Ma ona na celu rozmiękczyć naskórek i przygotować skórę stóp do dalszych zabiegów. Kąpiel ta często wykonywana jest w specjalnych wanienkach z opcją hydromasażu. Niesie to ze sobą dodatkowe korzyści, gdyż hydromasaż stóp nie tylko pozwala się zrelaksować i odprężyć, ale też posiada wiele właściwości zdrowotnych. Dlatego warto też rozważyć zakup takiej wanienki na własny domowy użytek. Sprawdzi się ona nie tylko do wykonywania pedicure’u, ale też zawsze wtedy kiedy przyda się chwila relaksu. 

Korzystając z rozmiękczonej kąpielą skóry, warto od razu zadbać o stan pięt. Jest to idealny moment, aby usunąć zrogowaciały naskórek. Najlepiej sprawdzi się do tego elektryczna tarka do pięt lub inaczej urządzenie do usuwania zrogowaciałego naskórka. Regularne stosowanie takiego urządzenia pozwoli cieszyć się gładką i nawilżoną skórą pięt, co również ma pozytywny wpływ na aspekty wizualne. 

Usuwanie odstających skórek u stóp przebiega identycznie jak u dłoni. Najpierw należy delikatnie odsunąć skórki, potem wyfrezować okolicę za pomocą frezarki, aby na końcu usunąć skórki za pomocą cążek. Następnie zastosowanie preparatów pielęgnacyjnych oraz kolorowych lakierów przebiega również identycznie jak w przypadku manicure’u dłoni.

Manicure, Pedicure

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny