ZAMKNIJ ZAMKNIJ

stół do badań i przewijania niemowląt sbn pStół do badania niemowląt należy do grupy mebli medycznych, które stanowią podstawowy element wyposażenie gabinetu pediatry. Lekarz ten podczas wizyt kontrolnych oprócz osłuchiwanie dziecka sprawdza często takie parametry jak ruchomość stawów, obecność wzorców ruchowych, dodatkowo kontroluje rozwój psychoruchowy niemowląt, a także sprawdza wygląd skóry czy obecność uzębienia. Z oczywistych względów badanie fizykalne niemowlęcia najłatwiej jest przeprowadzić w pozycji leżącej. Do tego celu idealnie sprawdzi się profesjonalny stolik do badania niemowląt.

Stoliki do badań niemowląt dostępne są w kilku wersjach oferujących różnego typu funkcje. Jednak nie zależnie od modelu każdy stół do badania niemowląt posiada z trzech stron boki osłonięte pianką. Stanowią one zabezpieczenie dziecka przed przypadkowym upadkiem oraz zapobiegają urazom główki w czasie jego przemieszczania się po przewijaku lub podczas niekontrolowanej zmiany pozycji. Dodatkowo blat obłożony został wysoką pianką stanowiącą miękkie podłoże oraz skuteczną amortyzację. Całość obita jest estetyczną, nieprzemakalną ekologiczną skórą. Ma to szczególne znaczenie w aspekcie utrzymania czystości oraz konieczności częstej dezynfekcji stolika.

Nowoczesne stoliki do badań niemowląt posiadają podstawę wykonaną z wytrzymałych stalowych profili zapewniające ich długi okres eksploatacji. Dodatkowo każdy stolik wyposażony jest w możliwość regulacji stopek, co gwarantuje stabilność przewijaka podczas badania dziecka nawet na nierównej powierzchni. Poza podstawową wersją stoliki do badań niemowląt dostępne są także w wersji z dodatkowym wyposażeniem. W naszym asortymencie dostępny jest stolik do badań niemowląt z półką znajdującą się pod blatem stolika. Może posłużyć ona jako miejsce do przechowywania podręcznych przedmiotów takich jak podkłady, ceratki czy niewielkie zabawki, którymi można uspokoić dziecko podczas badania. Bardziej rozbudowaną funkcję oferuje stolik do badań niemowląt z szafką. Pozwala ona bowiem przechować większe przedmioty, a nawet nieduże urządzenia medyczne. Ponadto każdy stolik może zostać zaopatrzony w dodatkowe wyposażenie takie jak półka boczna, kółka jezdne ułatwiające przemieszczanie stolika czy też praktyczną wysuwaną półkę. Wszystkie stoliki do badań niemowląt w tym także stół do badań niemowląt z półką dolną, dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych tapicerki. Pozwala to na ich dopasowanie do estetyki wystroju gabinetu lekarza.

Stolik do przewijania niemowląt do szpitali, przychodni oraz innych placówek medycznych

 Stół do badań i przewijania niemowląt znajduje praktyczne zastosowanie nie tylko w gabinecie lekarza czy w pokoju zabiegowym pielęgniarki, ale także na oddziałach szpitalnych dla najmłodszych pacjentów, w poczekalniach przychodni dziecięcych oraz w toaletach do nich przynależących. Stoliki do przewijania niemowląt stanowią nieocenioną pomoc nie tylko dla personelu medycznego, ale także dla rodziców przebywających z dziećmi w placówkach medycznych. Stolik do przewijania dziecka pozwala w wygodny sposób rozebrać niemowlę z wierzchniego ubrania po przybyciu do placówki oraz równie komfortowo przygotować je do ponownego wyjścia na zewnątrz.

Dodatkowo stolik do przewijania niemowląt usprawnia dokonywanie czynności higienicznych oraz pielęgnacyjnych. Zapewnia on zarówno wygodę oraz bezpieczeństwo niemowlaka podczas zmiany pieluszki czy podmywania. Jednak najważniejszym aspektem dla każdego rodzica oraz opiekuna są względy bezpieczeństwa. Zatem stolik pod przewijak musi być stabilny oraz utrzymać ciężar dziecka i dodatkowych akcesoriów. Oferowane przez nasz sklep stoły do przewijania niemowląt posiadają dopuszczalne obciążenie do 100 kg, stanowiąc tym samym gwarancję wytrzymałości nawet dla większych dzieci.

Kolejnym ważnym aspektem jest łatwość obsługi oraz utrzymania czystości. Funkcję tą zapewnia odpowiednie dopasowanie wysokości przewijaka czy też możliwość sięgnięcia jedną ręką po potrzebne akcesoria znajdujące się na podręcznej półce. Przewijak medyczny dla niemowląt zapewnia też łatwe czyszczenie powierzchni nawet w awaryjnych sytuacjach związanych z „niechcianą niespodzianką” ze strony maluszka. Przewijak do przychodni musi charakteryzować się także odpowiednimi wymiarami, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Optymalna wielkość, jaką powinien mieć stolik do badania niemowląt spełniająca oczekiwania zarówno rodziców, jak i personelu medycznego to około 75x100 cm. Wymiar ten pozwala na komfortowe wykonanie wszystkich niezbędnych czynności medycznych oraz pielęgnacyjnych u dziecka. Jeżeli w dalszym ciągu posiadają Państwo dylemat, jaki przewijak dla niemowlaka będzie odpowiedni do Państwa placówki medycznej, zapraszamy do kontaktu z pracownikami naszego sklepu.

W kategorii stoły do badań niemowląt KREDOS znajduje się szeroki asortyment mebli dedykowanych pielęgnacji najmłodszych pacjentów. Nasz sklep oferuje stół do badań i przewijania niemowląt, praktyczny przewijak do przychodni czy też stolik do badania niemowląt. Cena tych produktów podyktowana jest głównie wysoką jakością wykonania, dużą funkcjonalnością oraz estetycznym wyglądem produktów. Naszym klientom zapewniamy meble medyczne tylko renomowanych producentów, którzy cieszą się uznaniem wśród największych placówek medycznych w Polsce.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny