ZAMKNIJ ZAMKNIJ

stanowisko laryngologiczne ubm sl 1Stanowisko laryngologiczne umożliwia przeprowadzenie dokładnego badania przez lekarza specjalistę. Dzięki niemu laryngolog może wygodnie zajrzeć do jamy ustnej pacjenta lub pobrać wymaz z gardła, a także wykonać zabieg płukania uszu. Fotel laryngologiczny stanowi podstawę wyposażenia gabinetu. Jest on głównym meblem medycznym w placówkach laryngologicznych, otolaryngologicznych, a nawet okulistycznych. Zapewnia ergonomie pracy lekarza oraz komfort badania pacjenta.

Stanowisko laryngologiczne – wyposażenie dla laryngologii

Stanowisko laryngologiczne należy do grupy specjalistycznych foteli zabiegowych używanych w gabinetach lekarskich. Charakteryzuje się ono solidną konstrukcją oraz możliwością długotrwałej eksploatacji. Wyposażone jest w regulowane siedzisko, które pozwala dopasować wysokość usytuowania pacjenta do potrzeb wykonywanego badania lub zabiegu. Wysokość fotela można w łatwy sposób ustawić za pomocą specjalnego uchwytu znajdującego się przystępnym miejscu. Każdy fotel laryngologiczny powinien zostać wyposażony w regulowany zagłówek. Pozwala on na odpowiednie oraz stabilne ułożenie głowy podczas badania bez obaw o przypadkowe wykonanie przez pacjenta niekontrolowanego ruchu.

Fotele laryngologiczne posiadają również praktyczne podłokietniki. Zapewniają one odpowiednie podtrzymywanie rąk podczas zabiegu oraz zwiększają komfort i poczucie bezpieczeństwa pacjenta. Niezwykle ważnym elementem wyposażenia, jakie powinno posiadać stanowisko laryngologiczne, jest także odpowiednio dopasowana tapicerka. Najczęściej jest ona wykonana z materiałów skóropodobnych. Poza oczywistymi walorami estetycznymi ważnym aspektem wyboru tapicerki jest jej odporność na wielokrotną dezynfekcję, działanie różnych substancji chemicznych, oraz płynów ustrojowych.

Fotel laryngologiczny – Jaki fotel wybrać do gabinetu laryngologicznego?

Fotel laryngologiczny został zaprojektowany z myślą o przeprowadzaniu badań oraz drobnych zabiegów w gabinetach specjalistycznych na terenie przychodni, oraz w oddziałach szpitalnych. Na rynku dostępne jest t wiele modeli foteli laryngologicznych wyposażonych w opcje regulacji oraz możliwości indywidualnego dostosowania zarówno do potrzeb lekarza, jak i pacjenta. Dokonując wyboru odpowiedniego fotelu zabiegowego do gabinetu laryngologicznego, warto zwrócić uwagę na jego konstrukcję oraz funkcjonalność. Istotną kwestią, jest także rodzaj zastosowanych materiałów i ich wytrzymałość na wielokrotną dezynfekcję i codzienne czyszczenie.

Profesjonalne stanowisko laryngologiczne powinno posiadać zmywalną tapicerkę, plastikowe podłokietniki oraz podgłówek wzmocniony pianką poliuretanową. Dodatkowo części stalowe znajdujące się w konstrukcji fotela powinny być odporne na korozje oraz bieżące uszkodzenia mechaniczne powstające w wyniku codziennego użytkowania. Wybierając odpowiedni fotel laryngologiczny, warto także zadbać o możliwość jego pełnej regulacji. Rozwiązanie to zapewni lekarzowi swobodny dostęp do pacjenta podczas badania zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej.

Kolejny ważny element wpływający na wygodę oraz ergonomie pracy lekarza to stabilny i ergonomiczny zagłówek, idealnie dopasowany do kształtu głowy pacjenta. Dodatkowo fotel zabiegowy powinien posiadać stabilne podłokietniki zapewniające swobodę przeprowadzania badań i stanowiące solidne podparcie dla pacjenta. Proste stanowiska laryngologiczne sprawdzają się także jako fotele okulistyczne służące do przeprowadzania podstawowej kontroli wzroku.

 Fotel laryngologiczno-okulistyczny - rodzaje wykonywanych badań i zabiegów

Lekarz o specjalizacji otolaryngologicznej na co dzień w swoim gabinecie zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem wielu chorób. Dotyczą one przeważnie uszu, krtani, nosa oraz gardła. W celu prawidłowego zdiagnozowania dolegliwości wykonuje on u swoich pacjentów liczne badania. Przeprowadza je na fotelu laryngologicznym przy użyciu specjalistycznego sprzętu medycznego.

  1. Do badań wykonywanych przez laryngologa zaliczamy:
  • Manualne badanie ślinianek i węzłów chłonnych w obrębie głowy.
  • Badanie nosa i uszu za pomocą wziernika.
  • Badanie jamy ustnej, języka oraz migdałków.
  • Badanie krtani za pomocą lusterka.
  • Pobieranie wymazu z ucha, nosa lub gardła.
  1. Drobne zabiegi wykonywane na fotelu laryngologicznym:
  • Płukanie uszu.
  • Usuwanie ciał obcych z jamy nosowej lub przewodu słuchowego.
  • Zatrzymywanie krwawienia z nosa.
  • Ewakuowanie ropni i krwiaków nosa.

Stanowisko laryngologiczne może także zostać zastosowane w gabinecie okulistycznym. Fotel laryngologiczno-okulistyczny spełnia w nim podobną rolę jak w gabinecie lekarza innej specjalizacji. Umożliwia on wykonanie podstawowych badań fizykalnych, ocenę stanu zdrowia pacjenta oraz wykonanie podstawowych badań sprawdzających wzrok pacjenta, oraz diagnozujących schorzenia oczu.

W kategorii stanowiska laryngologiczne w sklepie KREDOS znajdują się specjalistyczne fotele zabiegowe przeznaczone do gabinetów służby zdrowia. Spełniają one odpowiednie wymogi stawiane meblom medycznym w zakresie higieny oraz dezynfekcji, a także materiałów użytych do ich produkcji. Wszystkie te standardy posiadają także dostępne w naszym sklepie fotele laryngologiczne. Cena tych modeli dopasowana jest do najwyższej jakości ich wykonania oraz dużej wielofunkcyjności.

Stanowisko laryngologiczne

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny