Parawan medyczny lekarski wykorzystywany jest powszechnie w każdym gabinecie, w którym przyjmowani są pacjenci. Podstawowym jego zadaniem jest zapewnianie intymności oraz komfortu. Parawan medyczny pozwala nawet w niewielkim gabinecie, wygrodzić osobną przestrzeń, za którą można się dyskretnie rozebrać oraz przygotować do badania lub zabiegu. Warto w tej przestrzeni zadbać także o taboret lekarski lub kozetkę. Zwiększą one wygodę podczas zdejmowania odzieży oraz butów przed badaniem. Poprawią również komfort ponownego ubrania się. Rozwiązanie to jest przydatne między innymi podczas badania osób starszych, pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu, dzieci czy kobiet w ciąży. Parawan w gabinecie lekarskim w zależności od potrzeb może mieć różne rozmiary oraz wyposażenie. Największą popularnością cieszy się parawan na kółkach, który można swobodnie przesunąć w zależności od potrzeb oraz parawan składany umożliwiający optymalne wykorzystanie miejsca.
Parawany do gabinetu mogą być drewniane, metalowe lub chromowane. Parawan drewniany wizualnie ociepla wystrój wnętrza i nie kojarzy się negatywnie z zimnym stereotypem wyglądu szpitala. Często tego typu parawan lekarski drewniany spotyka się w prywatnych klinikach oraz gabinetach. Idealnie sprawdzi się także jako parawan do gabinetu kosmetycznego lub terapeutycznego. Parawan metalowy oraz chromowany częściej spotykany jest na oddziałach szpitalnych, oraz w przychodniach. Niezależnie od materiału, z jakiego parawan do gabinetu lekarskiego został wykonany, musi on spełniać najwyższe normy przeznaczone dla mebli medycznych. Materiały te powinny być wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu czystości oraz odporne na dezynfekcję.
Parawany szpitalne dostępne są w takiej formie jak parawany lekarskie, a także w postaci długich przesuwanych kotar oddzielających od siebie sąsiadujące ze sobą łóżka. Parawan szpitalny ma za zadanie zapewnić intymność osobom przebywającym wspólnie na sali oddziałowej, oczekującym w izbie przyjęć, a także kobietom podczas porodu. O ile parawany na kółkach lepiej sprawdzają się w gabinetach lekarskich, o tyle parawany medyczne teleskopowe oraz parawany podwieszane medyczne znajdują większe uznanie w szpitalach, gdzie często występuje konieczność osłonięcia nie tylko pacjenta, ale też łóżka szpitalnego, oraz znajdującej się w pobliżu aparatury medycznej. Parawan teleskopowy oraz podwieszany stanowi także częściową ochronę przed zarazkami przenoszonymi drogą kropelkową. Usytuowane pomiędzy pacjentami zwiększają higienę oraz ograniczają bezpośredni kontakt osób przebywających na sąsiednich łóżkach. Zasłony zawieszone na rurze teleskopowej przymocowanej do ściany lub podwieszonej do sufitu wykonane są z materiałów odpornych na wiele czynników zewnętrznych. Mogą być one antybakteryjne, niepalne, niefarbujące oraz nieprzyjmujące plam. Parawany medyczne zmywalne ograniczają możliwość przenoszenia się drobnoustrojów pomiędzy pacjentami.
Parawany medyczne dostępne są w każdej placówce służby zdrowia. Stanowią ważne wyposażenie zarówno gabinetów medycznych, oddziałów szpitalnych, a nawet sal operacyjnych. Ich rodzaj oraz zastosowanie powinno zostać dopasowane do aktualnych potrzeb, oraz wymagań sanitarnych. Jednym z nich jest parawan medyczny zmywalny. Stanowi on dobre rozwiązanie dla placówek szpitalnych, gdyż jest odporne na wielokrotną dezynfekcję. Parawan zapewnia bezpieczeństwo oraz prywatność pacjentów, a także zwiększa komfort pracy personelu medycznego.
Ważnym aspektem wyboru parawanu medycznego jest ilość skrzydeł. Placówka może wybrać parawan medyczny jednoskrzydłowy idealny do gabinetu higienistki szkolnej, parawan medyczny dwuskrzydłowy znajdujący zastosowanie w gabinecie lekarskim lub parawan medyczny trzyskrzydłowy zapewniający największy komfort pacjenta podczas badania. Parawany dwu oraz trzyskrzydłowe odgradzają większą przestrzeń. Dodatkowo parawan medyczny składany zajmuje niewiele miejsca, co ułatwia jego przechowywanie. Parawany lekarskie często wyposażone są także w kółka, które umożliwiają dowolną zmianę miejsca i wygodny transport. Dodatkowo kółka mogą posiadać hamulec zabezpieczający parawan przed przemieszczaniem się. Rozwiązania te zapewniają maksymalną mobilność parawanu oraz zwiększają wygodę jego użytkowania.
Kompletując meble medyczne do gabinetu lekarskiego czy też pokoju higienistki należy zakupić parawan. Cena podstawowego parawanu medycznego zaczyna się już od 200 zł (parawan sztywny). Jednak większość placówek wybiera bardziej zaawansowane parawany medyczne. Cena takich modelów jest wyższa i uzależniona od materiałów, z jakich zostały wykonane. W kategorii parawany medyczne lekarskie oferujemy produkty najlepszych producentów. Posiadamy zarówno parawany drewniane, metalowe oraz chromowane, składane oraz jednoczęściowe. Parawany medyczne lekarskie przeznaczone do szpitala, jak i gabinetów lekarskich cechują się najwyższą jakością wykonania oraz maksymalną funkcjonalnością.
Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny