.
Producent:
JUVENTAS

Fotele ginekologiczne

fotel,ginekologiczny,szpitalny,do gabinetu,juventas,jfg5

Fotel ginekologiczny Juventas JFG 5

JUVENTAS fotel,ginekologiczny,szpitalny,do gabinetu,juventas,jfg5
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 5 to mebel medyczny do wyposażenia specjalistycznych gabinetów...
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 5 to mebel medyczny do wyposażenia specjalistycznych gabinetów ginekologicznych. Stalowa konstrukcja fotela pokryta jest białą farbą proszkową. Rozkładany fotel ginekologiczny ma funkcję regulowania oparcia i ustawienia wysokości siedziska sterowanego pilotem ręcznym. Fotel ginekologiczny posiada wysuwany pojemnik ze stali nierdzewnej, zdejmowany podnóżek, a także podkolanniki z możliwością regulacji na wszystkich płaszczyznach. Tapicerka fotela ginekologicznego obita jest materiałem powlekanym PCW. Dostępność fotela ginekologicznego w szerokiej gamie kolorystycznej.
6484,00 zł
fotel,medyczny,do badań,ginekologiczny,na kółkach,juventas,jfg5k

Fotel ginekologiczny Juventas JFG 5 K

JUVENTAS fotel,medyczny,do badań,ginekologiczny,na kółkach,juventas,jfg5k
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 5 K to mebel medyczny o zastosowaniu użytkowym w...
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 5 K to mebel medyczny o zastosowaniu użytkowym w specjalistycznych gabinetach, poradniach i oddziałach ginekologicznych. Pokryta antykorozyjną farbą proszkową stalowa podstawa fotela ginekologicznego osadzona jest na kółkach jezdnych z hamulcem. Juventas JFG 5 K został wyposażony w funkcję regulacji podkolanników we wszystkich płaszczyznach, a także kątu nachylenia oparcia i siedziska ze zdejmowanym podnóżkiem. Wysokość fotela ginekologicznego jest regulowana pilotem ręcznym. Tapicerka regulowanego fotela ginekologicznego wykonana z materiału winylowego o wysokiej odporności i dostępna jest w 25 różnych wariantach kolorystycznych.
6677,00 zł
fotel,ginekologiczny,medyczny,do szpitala,juventas,jfg2

Fotel ginekologiczny Juventas JFG 2

JUVENTAS fotel,ginekologiczny,medyczny,do szpitala,juventas,jfg2
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 2 to fotel lekarski o stabilnej i wytrzymałej...
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 2 to fotel lekarski o stabilnej i wytrzymałej konstrukcji stosowany do wyposażenia gabinetów ginekologicznych. Rozkładany fotel ginekologiczny może uzyskać pozycję leżącą, posiada funkcję regulacji oparcia, siedziska oraz podkolanników. Wygodny zagłówek, zdejmowany podnóżek oraz składany podest podnoszą poczucie komfortu pacjenta podczas wizyty. Miękkie elementy fotela ginekologicznego zostały pokryte materiałem skóropodobnym lub winylowym. Posiada pojemnik ze stali nierdzewnej. Fotel ginekologiczny w użyciu jest komfortowy, zarówno dla pacjenta, jak i personelu medycznego. Fotel ginekologiczny estetycznie wykończony we wszystkich jego elementach wyróżnia się eleganckim wyglądem i jest dostępny w wielu wariantach kolorów.
4845,00 zł
fotel,ginekologiczny,medyczny,do szpitala,regulowany,juventas,jfg3

Fotel ginekologiczny Juventas JFG 3

JUVENTAS fotel,ginekologiczny,medyczny,do szpitala,regulowany,juventas,jfg3
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 3 to fotel lekarski służący do wyposażenia specjalistycznych...
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 3 to fotel lekarski służący do wyposażenia specjalistycznych oddziałów szpitali, przychodni oraz gabinetów ginekologicznych. Rozkładany fotel lekarski osadzony jest na mocnej i wytrzymałej konstrukcji złożonej ze stalowych profili pokrytych ochronną farbą proszkową. Fotel ginekologiczny wyposażony jest dodatkowo w mechanizm ze sterownikiem elektrycznym, sterowany pilotem ręcznym, co umożliwia ustawienie do pozycji leżącej i nachylenie pod dowolnym kątem, a także możliwość regulacji ułożenia podkolanników i oparcia. W standardowym wyposażeniu rozkładanego fotela ginekologicznego znajduje się pojemnik ze stali nierdzewnej, zagłówek i podest. Miękkie elementy pokryte zostały materiałem skóropodobnym lub winylowym. Fotel ginekologiczny Juventas JFG 3 zapewnia komfortowe użytkowanie zarówno dla lekarza, jak i pacjenta, a ponadto w bogatej wersji kolorystycznej doskonale zaprezentuje się w każdym gabinecie ginekologicznym.  
8372,00 zł
fotel,ginekologiczny,medyczny,do badania,juventas,jfg4

Fotel ginekologiczny Juventas JFG 4

JUVENTAS fotel,ginekologiczny,medyczny,do badania,juventas,jfg4
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 4 to mebel medyczny stosowany w specjalistycznych gabinetach...
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 4 to mebel medyczny stosowany w specjalistycznych gabinetach ginekologicznych. Osadzony na stalowej konstrukcji. Rozkładany fotel ginekologiczny Juventas JFG 4 posiada funkcję elektrycznej konfiguracji wysokości przy użyciu pilota sterującego, a także usytuowania siedziska i oparcia pod dowolnym kątem. Funkcjonalny fotel ginekologiczny wyposażony został także w pojemnik ze stali nierdzewnej. Podkolanniki stanowiska ginekologicznego posiadają możliwość regulacji we wszystkich płaszczyznach. Oparcie lekarskiego fotela ginekologicznego wyposażone w podgłówek oraz podnóżek poprawiają jakość użytkowania. Miękkie elementy fotela lekarskiego pokryte są materiałem skóropodobnym lub winylowym w wielu wariantach kolorystycznych.
9195,00 zł
fotel,medyczny,ginekologiczny,do gabinetu,na kółkach,z hamulcem,juventas,jfg4k

Fotel ginekologiczny Juventas JFG 4 K

JUVENTAS fotel,medyczny,ginekologiczny,do gabinetu,na kółkach,z hamulcem,juventas,jfg4k
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 4 K to mebel medyczny przeznaczony do wyposażenia gabinetów...
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 4 K to mebel medyczny przeznaczony do wyposażenia gabinetów ginekologicznych. Fotel ginekologiczny Juventas JFG 4 K zaprojektowany został z myślą o komforcie użytkowania zarówno pacjenta, jak i personelu medycznego. Rozkładany fotel ginekologiczny osadzony jest na kółkach jezdnych z hamulcem. Konstrukcja fotela ginekologicznego wykonana została ze stali pokrytej farbą proszkową zapewniającą dodatkową ochronę antykorozyjną. Rozkładany fotel ginekologiczny wyposażony jest w zdejmowany podnóżek oraz podkolanniki regulowane wielopłaszczyznowo, a także funkcję regulacji bezprzewodowym pilotem ręcznym. Tapicerka z materiału skóropodobnego dostępna w 25 wariantach kolorystycznych.
9388,00 zł
fotel,medyczny,ginekologiczny,szpitalny,juventas,jfg4o

Fotel ginekologiczny Juventas JFG 4 O

JUVENTAS fotel,medyczny,ginekologiczny,szpitalny,juventas,jfg4o
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 4 O to mebel medyczny przeznaczony do użytku personelu...
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 4 O to mebel medyczny przeznaczony do użytku personelu medycznego do umiejscowienia pacjenta podczas specjalistycznych czynności lekarskich w gabinetach ginekologicznych. Fotel ginekologiczny został zaprojektowany ergonomicznie z oparciem z obudową "O"  i zdejmowanym podnóżkiem. Podkolanniki fotela ginekologicznego regulowane są we wszystkich płaszczyznach. Fotel ginekologiczny posiada funkcję regulacji wysokości i kąta nachylenia oparcia i siedziska za pomocą pilota ręcznego. Tapicerka fotela ginekologicznego została wykonana z materiału skóropodobnego.
9743,00 zł
fotel,ginekologiczny,z podgłówkiem,na kółkach,z hamulcem,juventas,jfg4ok

Fotel ginekologiczny Juventas JFG 4 O K

JUVENTAS fotel,ginekologiczny,z podgłówkiem,na kółkach,z hamulcem,juventas,jfg4ok
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 4 O K to mebel medyczny będący elementem wyposażenia...
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 4 O K to mebel medyczny będący elementem wyposażenia specjalistycznych ginekologicznych gabinetów lekarskich. Fotel ginekologiczny ma stalową konstrukcję, osadzoną na kółkach jezdnych zapewniających mu mobilność. Fotel ginekologiczny wyposażony jest w oparcie z obudową "O", zdejmowany podnóżek oraz siedzisko z funkcją regulacji wysokości i kątu przechylenia za pomocą pilota ręcznego, podkolanniki regulowane na wszystkich płaszczyznach i wysuwany pojemnik ze stali nierdzewnej. Fotel ginekologiczny Juventas JFG 4 O K stanowi funkcjonalny i łatwy w obsłudze sprzęt dla personelu medycznego, jak również komfortowe miejsce pacjenta podczas czynności lekarskich. Tapicerka fotela ginekologicznego dostępna w 25 kolorach.
9936,00 zł
fotel,ginekologiczny,do badań,medyczny,z siłownikiem elektrycznym,juventas,jfg5se

Fotel ginekologiczny Juventas JFG 5 SE

JUVENTAS fotel,ginekologiczny,do badań,medyczny,z siłownikiem elektrycznym,juventas,jfg5se
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 5 SE to mebel medyczny przeznaczony do użytku...
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 5 SE to mebel medyczny przeznaczony do użytku personelu medycznego przy wykonywaniu specjalistycznych badań i zabiegów medycznych. Lekarski fotel ginekologiczny jest stabilnie osadzony na gumowych stopkach stalową zabezpieczoną antykorozyjną farbą proszkową. Fotel ginekologiczny został wyposażony w funkcję elektrycznej regulacji kąta nachylenia oraz wysokość siedziska za pomocą pilota ręcznego. Fotel ginekologiczny wyposażony w pojemnik ze stali nierdzewnej, zdejmowany podnóżek i podkolanniki z możliwością regulacji we wszystkich płaszczyznach. Miękkie elementy fotela ginekologicznego wykonane z materiału winylowego są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej.
7637,00 zł
fotel,ginekologiczny,medyczny,na kółkach,z siłownikiem elektrycznym,juventas,jfg5sek

Fotel ginekologiczny Juventas JFG 5 SE K

JUVENTAS fotel,ginekologiczny,medyczny,na kółkach,z siłownikiem elektrycznym,juventas,jfg5sek
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 5 SE K to wysokiej klasy mebel medyczny przeznaczony...
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 5 SE K to wysokiej klasy mebel medyczny przeznaczony do użytkowania w specjalistycznych gabinetach ginekologicznych. Fotel ginekologiczny na stabilnej i mocnej stalowej podstawie osadzony jest na kółkach jezdnych z funkcją hamowania. Wysokość oraz kąt nachylenia siedziska fotela ginekologicznego są regulowane za pomocą ręcznego pilota bezprzewodowego. Rozkładany fotel ginekologiczny wyposażony został w wysuwany pojemnik ze stali nierdzewnej, podkolanniki regulowane we wszystkich płaszczyznach oraz zdejmowany podnóżek. Tapicerka fotela ginekologicznego wykonana jest z materiału winylowego w szerokiej gamie kolorystycznej.
7830,00 zł
fotel,ginekologiczny,medyczny,na kółkach,z hamulcem,juventas,jfg3k

Fotel ginekologiczny Juventas JFG 3 K

JUVENTAS fotel,ginekologiczny,medyczny,na kółkach,z hamulcem,juventas,jfg3k
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 3 K to mebel medyczny stanowiący element wyposażenia...
Fotel ginekologiczny Juventas JFG 3 K to mebel medyczny stanowiący element wyposażenia w specjalistycznych oddziałach szpitalnych, przychodniach i gabinetach ginekologicznych. Stalowa podstawa fotela ginekologicznego osadzona jest na 4 kółkach jezdnych z hamulcem z funkcją blokady. Oparcie, siedzisko i wysokość rozkładanego fotela ginekologicznego regulowane są za pomocą pilota ręcznego. Podkolanniki fotela ginekologicznego posiadają możliwość ustawienia we wszystkich płaszczyznach. Fotel lekarski jest wyposażony w pojemnik ze stali nierdzewnej pod siedziskiem. Rozkładany fotel ginekologiczny Juventas JFG 3 K został skonstruowany z myślą o komforcie podczas zabiegu zarówno lekarza, jak również pacjenta. Miękkie siedzisko fotela ginekologicznego z ergonomicznym zagłówkiem i zdejmowany podnóżek czynią go funkcjonalnym dla pacjenta.
8565,00 zł

Fotel ginekologiczny

 

Fotele ginekologiczne to specjalistyczne meble medyczne wykorzystywane w celu przeprowadzania badań w gabinetach ginekologicznych.

 

Fotel ginekologiczny a komfort pacjentki podczas zabiegu

Fotele ginekologiczne stosowane w specjalistycznych gabinetach ginekologicznych posiadają między innymi funkcje elektrycznej lub automatycznej konfiguracji wysokości i położenia, dzięki czemu możliwe jest zapewnienie najwyższego komfortu badanej pacjentce, jak również uzyskanie pozycji najlepszej z punktu widzenia badania - pozycji Trendelenburga i antyTrendelenburga, umożliwiając pobranie cytologii, czyli badania, dzięki któremu możliwe jest wykrycie wczesnej postaci raka szyjki macicy w stadium przedklinicznym, czyli bezobjawowym. Fotel ginekologiczny powinien być tak skonstruowany, wyposażony w specjalne podkolanniki i oparcia miękkie pod łydki, aby pacjentka odczuwała maksymalny możliwy komfort podczas przeprowadzania badania ginekologicznego.

 

Jak wygląda badanie ginekologiczne?

 

Badanie ginekologiczne wykonywane jest w celu oceny stanu narządu rodnego kobiety. Badanie ginekologiczne podzielone jest na dwie części - badanie podmiotowe i badanie przedmiotowe. U kobiet miesiączkujących badanie wykonuje się w pierwszej fazie cyklu miesiączkowego. Kontrolne badanie powinno zostać wykonywane nie rzadziej niż raz w roku.

 

Badanie podmiotowe

Badanie podmiotowe obejmuje wywiad lekarski i położniczy. Podczas wywiadu lekarz ginekolog zbiera informacje na temat ogólnego stanu zdrowia i przebytych chorób, wieku, wykształcenia oraz trybu życia pacjentki. W wywiadzie położniczym istotnymi informacjami z kolei są data pierwszej i ostatniej miesiączki, przebieg procesu pokwitania, regularność i długość cykli miesiączkowych, przeszłość położnicza, przebyte operacje, występowanie krwawienia nie związanego z cyklem miesiączkowym oraz obecność dolegliwości bólowych, czy nietrzymania moczu.

 

Badanie przedmiotowe

Badanie przedmiotowe ginekologiczne składa się z badania przedmiotowego zewnętrznego oraz badania przedmiotowego wewnętrznego.

 

Badanie przedmiotowe zewnętrzne składa się z 4 składowych:

- oglądanie, czyli ocena wyglądu skóry - czy są rozstępy skórne, blizny operacyjne, wykwity i wszelkie zmiany patologiczne;

-obmacywanie wykonywane dwuręcznie - od pępka, w kierunku miednicy, z delikatnym uciskaniem powłok brzusznych w celu wykluczenia wystąpienia zmian patologicznych. Na tym etapie możliwe jest stwierdzenie powiększenia macicy lub wystąpienia zmian nowotworowych u ciężarnej.;

-opukiwanie, dzięki któremu w przypadku pojawienia się guzków możliwe jest określenie ich kształtu i wielkości oraz rozróżnienie ich istotności;

-osłuchiwanie wykonywane u kobiet ciężarnych w celu osłuchiwania serca płodu.

 

Badanie przedmiotowe wewnętrzne, czyli badanie dwuręczne zestawione, przy którym pacjentka ułożona na fotelu ginekologicznym jest przygotowana - ma opróżniony pęcherz moczowy, nie ma zalegających w odbytnicy mas kałowych.

-oglądanie: ocena zewnętrznych narządów płciowych, wykrycie wszelkich stany zapalne, guzków, owrzodzeń;

-rozchylanie warg sromowych i polecanie pacjentce napiąć mięśnie brzucha. W ten sposób sprawdza się czy pacjentka cierpi na nietrzymanie moczu lub występuje u niej problem z obniżeniem narządów płciowych.

-badanie we wziernikach: wykonywane za pomocą wzierników pochwowych, takich jak jednorazowy wziernik Cusco, służące do oceny stanu ściany pochwy i szyjki macicy. Dzięki temu badaniu możliwe jest wykrycie nadżerek, torbieli, guzków, owrzodzeń, pęknięć oraz ocena wydzieliny pochwowej. Umożliwia pobranie wymazu do badania cytologicznego.

-badanie dwuręczne zestawione: wykonywane kciukiem oraz palcem wskazującym przesuwając rękę do jednoimiennego bocznego sklepienia pochwy, tak aby między palcami znajdywały się przydatki, stosowane w celu sprawdzenia ściany pochwy, szyjki macicy, macicy i przydatków pod kątem wystąpienia bolesności, guzków i zmian patologicznych oraz nieprawidłowych struktur, sprawdzenia tkliwości przy poruszaniu, położenia, wielkości i kształtu.

 

Sklep medyczny KREDOS dysponuje szeroką ofertą wyspecjalizowanych, wysokiej klasy foteli ginekologicznych przeznaczonych do wyposażenia gabinetów ginekologicznych od producenta cenionej marki Juventas.


fotel porodowy ginekologiczny vertical

Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia ASPEL 308 ABPM + oprogramowanie 508 to najnowszy produkt renomowanego...
5420,52 zł

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM

ASPEL holter,holter ciśnieniowy,badanie holtera,holter rr,holter serca,
Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM to jeden z najnowszych produktów polskiego renomowanego...
4207,14 zł

Mankiet XL do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet XL dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel...
223,56 zł

Mankiet L do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet dla dorosłych,mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet,aspel
Mankiet L dla dorosłych do holtera ciśnienia Aspel....
186,84 zł

Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel

ASPEL mankiet do holtera,mankiet holterowski,mankiet aspel,mankiet,aspel
Mankiet pediatryczny M do holtera ciśnienia Aspel ...
147,15 zł

Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07

ASPEL etui na holter,holter ciśnienia,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter ciśnienia Aspel Holcard CR07...
97,95 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 Beta System XL

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,holter aspel,holcard,holcard cr07,beta system l,beta system,l,
Holter Ciśnienia ASPEL HolCARD CR-07 Beta System XL to system długotrwałego monitorowania...
14580,00 zł

Holter ciśnienia Aspel Holcard CR07 beta system L

ASPEL holter ciśnienia,holter,ciśnieniowy,cr07,aspel,holcard,beta,system,system l,holter holcard,holcard cr07,
Holter ciśnieniowy ASPEL HolCARD CR-07 Beta System L to system długotrwałego monitorowania...
13851,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.301 to elektrokardiograf umożliwiający wykonania badania w zakresie...
3700,00 zł

Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102

ASPEL aparat ekg,elektrokardiograf,ekg,mint,ascard,
Aparat Ekg AsCard Mint v.07.102 to 1-kanałowy aparat EKG umożliwiający wykonywanie elektrokardiogramu...
2710,00 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB (10 sztuk)...
58,00 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET...
302,40 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 702/703/712 (napy)...
81,00 zł

Kabel EKG - KRH712-11

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel EKG - KRH712-11...
350,00 zł

Kabel KRH-703 v.422

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH-703 v.422...
350,00 zł

Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask

ASPEL kabel pacjenta,kabel do holtera,kabel do holtera ekg,holter ekg,kabel holterowski,kabel aspel,
Kabel KRH 712 v.200 - zatrzask...
350,00 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź     IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149     EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK      SORT CODE - 11402004