ZAMKNIJ ZAMKNIJ

kabina do fototerapii medisun 6311 isoLampy Sollux oraz lampy antydepresyjne o świetle dziennym, wykorzystywane są powszechnie w terapii pacjentów, jako lampy terapeutyczne. Cena, działanie oraz zastosowanie poszczególnych lamp zostały dokładnie opisane poniżej. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż lampy terapeutyczne znajdują szerokie zastosowanie w gabinetach fizjoterapeutycznych, kosmetycznych, a także w prywatnych domach. Umożliwiają one przeprowadzenie skutecznej oraz bezpiecznej dla pacjenta fototerapii polegającej na leczeniu światłem o różnych właściwościach.

 

Lampy terapeutyczne - Lampa Sollux do gabinetu i do domu

Lampa Sollux jest to lampa terapeutyczna, która emituje kojące oraz rozgrzewające światło podczerwone. Wykorzystywana jest ona między innymi do leczenia przeziębienia oraz stanów zapalnych zatok przynosowych i czołowych. Jej niewątpliwą zaletą jest fakt, iż może być ona bezpiecznie stosowana zarówno punktowo, jak i na większe obszary ciała.

Lampy Sollux wykorzystywane są powszechnie w gabinetach fizjoterapeutycznych jako element terapii przeciwbólowej oraz przeciwzapalnej. Rozgrzewające światło, postrzegane jako czerwone, wspomaga bowiem regenerację organizmu, działa relaksująco i terapeutycznie. Na chwile obecną dostępne są różnego rodzaju promienniki ciepła. W gabinetach fizjoterapeutycznych wykorzystywane są lampy Sollux na statywie, natomiast w warunkach domowych częściej wykorzystywane są małe oraz lekkie lampy terapeutyczne.

Do fototerapii w domu warto wybrać lampy Sollux marki Beurer. Dobrym przykładem jest lampa Beurer IL 50 wyposażona w duży obszar powierzchni naświetlania (30x40cm). Lampa ta umożliwia naświetlanie zarówno większych, jak i mniejszych obszarów ciała. Dodatkowo wykorzystuje włókna węglowe, w celu dostarczenia ciepła. Posiada także możliwość regulacji konta nachylenia lampy, co zapewnia prowadzenie terapii w wygodnej pozycji oraz precyzyjne naświetlanie wybranego odcinka ciała.

Lampy Sollux do użytku domowego powinny posiadać takie opcje jak: solidna konstrukcja, automat czasowy, zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz intuicyjne przyciski do sterowania lampą. Podczas samodzielnej terapii w domu dobrze sprawdzają się mniejsze modele lamp takie jak IL 35 lub IL 21. Posiadają one małe gabaryty, dzięki czemu można je wykorzystać do naświetlania mniejszych stawów. Z powodu niewielkiej wagi, lampę można z łatwością utrzymać w jednej ręce, oraz skierować jej promień na konkretny obszar ciała.

Podczas przeprowadzania sesji terapeutycznej zarówno w domu, jak i w gabinecie rehabilitacyjnym warto zadbać o odpowiednie bezpieczeństwo wykonywania zabiegu. Podczas nagrzewania należy zastosować okulary do lampy Sollux. Można je kupić zarówno w zestawie z lampą, jak i osobno. Dodatkowo warto zapoznać się z różnymi wersjami lamp terapeutycznych. Wśród nich dostępna jest między innymi lampa Sollux z wymiennymi filtrami (czerwonym oraz niebieskim), która pozwala zwiększyć zakresy zastosowania urządzenia. Filtr niebieski stosowany jest podczas leczenia przeczulic i nerwobóli, w celu łagodzenia bólów mięśniowych, wywołania działania uspokajającego oraz uzyskania efektu przeciwzapalnego. Dodatkowo wykorzystuje się go do leczenia niektórych zmian skórnych oraz łagodzenia podrażnień po złuszczeniu naskórka.

Promienniki ciepła z filtrem czerwonym wykorzystywane są często w chorobach narządu ruchu, chorobach skóry, a także podczas leczenia przeziębienia. Doskonale wpływają również na rozluźnienie nadmiernie napiętych mięśni. Dodatkowo często przynoszą ulgę w różnego rodzaju bólach (rwie kulszowej, dyskopatii, bólu ucha itp.), łagodzą stany zapalne stawów oraz nerwów obwodowych. Z powodzeniem stosowane są po stłuczeniach, skręceniach i przykurczach mięśniowych. Pomagają w walce z bliznami, zrostami oraz trądzikiem młodzieńczym. Lampa sollux stosowana jest także na zatoki, w przebiegu półpaśca oraz dodatkowo pomaga w leczeniu depresji sezonowej poprzez zmniejszenie objawów przesilenia jesiennego.

 

Lampy terapeutyczne – jak działa lampa antydepresyjna

Lampa antydepresyjna pozwala zapobiegać powstawaniu depresji sezonowej spowodowanej przez brak odpowiedniej ilości światła. Pomaga ona także unormować cykl snu osobom pracującym w systemie zmianowym oraz podróżującym pomiędzy kontynentami. Dodatkowo lampa do naświetlania stosowana jest w walce z bezsennością, okresową bulimią oraz napięciem przedmiesiączkowym. Ponieważ nie powoduje skutków ubocznych, terapia antydepresyjna może być przeprowadzana samodzielnie w zaciszu własnego domu, także przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Korzystanie z lampy terapeutycznej warto rozpocząć zaraz po zaobserwowaniu pierwszych objawów depresji sezonowej lub tydzień przed zmianą czasu z letniego na zimowy. Pierwsze syndromy depresji to złe samopoczucie, apatia, uczucie smutku i lęku. Dodatkowo pojawiają się problemy ze skupieniem uwagi, drażliwość, brak motywacji do działania i nadmierny apetyt na słodycze. Wszystkie te objawy spowodowane są zbyt małą ilością światła w pomieszczeniach oraz na zewnątrz. W celu poprawy samopoczucia należy zastosować odpowiednio dobraną fototerapię z wykorzystaniem lampy antydepresyjnej.

Zabiegi warto wykonywać dwa razy dziennie - rano i wieczorem, jednak nie później niż 2 godziny przed zaśnięciem. Każdy seans za pomocą lampy do naświetlań powinien trwać od 30 do 60 minut, a w jej trakcie należy co chwilę spoglądać w kierunku światła lampy. Terapia już po paru dniach przynosi efekty. Dochodzi do znacznej poprawy samopoczucia, zmniejszenia apetytu oraz senności. Leczenie lampą o świetle dziennym jest bezbolesne i nie powoduje poparzeń skóry.

 

Lampy o świetle dziennym - Lampa terapeutyczna do biura i do domu

Lampy o świetle dziennym imitują różnego rodzaju rytmy światła słonecznego. W zależności od pory dnia oraz indywidualnych potrzeb mogą one emitować światło o różnym natężeniu. Dzięki temu rozwiązaniu lampy Beurer o świetle dziennym wspomagają kilka faz aktywności oraz wypoczynku. Jedną z nich jest faza aktywna, która wspomaga koncentrację oraz ułatwia wykonywanie pracy. Kolejne to faza terapeutyczna oraz faza relaksacyjna zapewniająca odprężenie. Dodatkowo lampa terapeutyczna przeznaczona jest do uregulowania naturalnego rytmu dobowego snu oraz czuwania.

Ze względu na swoje niewielkie wymiary lampa imitująca słońce może być używana zarówno w domu, jak i w pracy. Z całą pewnością zmieści się ona na szafce nocnej w sypialni oraz na biurku w pracy. Lampy terapeutyczne zapewniają jasne i równomierne oświetlenie oraz natężenie światła o wartości około 10 000 lx. Parametry te zapobiegają powstawaniu depresji sezonowej oraz pomagają w jej skutecznym zwalczaniu.

W kategorii lampy terapeutyczne w sklepie medycznym KREDOS dostępne są różnego rodzaju lampy do naświetlań. Wykorzystują one podczerwień lub emitują białe światło o natężeniu nawet 10 000 luksów. Lampy pozytywnie wpływają na poprawę stanu zdrowia oraz pozwalają przywrócić utraconą sprawność fizyczna i psychiczną. Lampy Sollux są niezastąpione w walce z bólem mięśniowym oraz nadmiernym napięciem mięśni, natomiast lampy antydepresyjne pozwalają poprawić nastrój i odzyskać chęci do życia. Dodatkowo cena lampy terapeutycznej nie jest wygórowana, dzięki czemu niemal każdy może sobie pozwolić na jej zakup i przeprowadzenie fototerapii w zaciszu własnego domu.

Lampy terapeutyczne

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny