ZAMKNIJ ZAMKNIJ

holter cisnienia aspel 308 abpmHoltery ciśnieniowe to urządzenia medyczne służące do całodobowego monitorowania ciśnienia tętniczego krwi, pomocnego do diagnostyki chorób układu krążenia, takich jak nadciśnienie tętnicze krwi objawiające się bólami głowy w części potylicznej, zawrotami głowy, zaburzeniami snu, krwotokiem z nosa, szybszym męczeniem podczas aktywności fizycznych i wzmożonego wysiłku, czy też pogorszeniem wzroku, jak również w przypadku skoków ciśnienia, wahań pomiędzy parametrami, czy znacznych spadków ciśnienia. Holter ciśnieniowy wykorzystywany jest również przy przebiegu leczenia nadciśnienia tętniczego krwi do monitorowania efektów stosowanego leczenia.

Aparat holtera ciśnieniowego przyczepiony do pasa badanej osoby jest połączony ze specjalnym mankietem założonym na ramię. Pompa automatyczna holtera jest zasilana na baterie i wypełnia mankiet powietrzem na kilkadziesiąt sekund w systematycznych odstępach czasu – co 15 minut w ciągu dnia i co 30 minut w ciągu nocy. Pacjent po uzyskaniu wyników pomiaru ciśnienia zgłasza się do lekarza, który analizuje wgrany na komputer zapis i na tej podstawie po opracowaniu otrzymuje ostateczne wyniki.

Niewątpliwie każdy z wymienionych przypadków musi zostać poddany diagnostyce, a później odpowiedniemu leczeniu, dlatego pacjent jest poddawany odpowiedniemu badaniu w warunkach ambulatoryjnych. Służy do tego holter ciśnienia ABPM, urządzenie które bada ciśnienie pacjenta w cyklu całodobowym.

Taka metoda automatycznego pomiaru ciśnienia tętniczego pozwala na rejestrowanie wartości ciśnienia i analizę jej wahań w ciągu całej doby, co umożliwia ocenę profilu ciśnienia tętniczego w godzinach nocnych w stosunku do wartości dziennych. Prawidłowo w czasie snu dochodzi do spadku wartości ciśnienia tętniczego, a po przebudzeniu - do ich wzrostu. Prawidłowy spadek ciśnienia w godzinach nocnych powinien wynosić 10-20% w stosunku do wartości osiąganych w ciągu dnia. Osoby, charakteryzujące się prawidłowym spadkiem ciśnienia w godzinach nocnych określamy jako „dippers”, natomiast gdy spadek nocny jest mniejszy niż 10% mówimy o rytmie dobowym typu non-dipper, a jeśli jest większy niż 20%, to pacjenta takiego określamy jako extreme-dipper. Sporadycznie wartości ciśnienia u pacjenta w czasie snu przewyższają te z okresu dziennego - inverse-dippers. Jest to bardzo niepokojąca oznaka wielu zaburzeń kardiologicznych, których powikłania mągą prowadzić nawet do zatrzymania krążenia we śnie.

Częstość zaburzeń dobowego rytmu ciśnienia tętniczego wzrasta z wiekiem. Rytm non-dipper najczęściej występuje u chorych z nadciśnieniem wtórnym, ale także u części pacjentów z nadciśnieniem tętniczym. Skutkiem zaniedbania profilaktyki i leczenia nadciśnienia tętniczego jest niejednokrotnie wystąpienie udaru mózgu, zmiany w tętnicach wieńcowych, nerkach i przerost mięśnia sercowego. Służy do tego holter ciśnienia ABPM, urządzenie które bada ciśnienie pacjenta w cyklu całodobowym. W sklepie medycznym KREDOS znajdą Państwo bogatą ofertę urządzeń do monitorowania ciśnienia tętniczego krwi marki ASPEL.

Holtery ciśnienia

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM

Holter ciśnienia Aspel 308 ABPM to jeden z najnowszych produktów polskiego renomowanego...

5096,00 zł

Holter ciśnienia Microlife WatchBP 03 AFIB

Holter ciśnienia Microlife WatchBP 03 AFIB, został zaprojektowany w celu przeprowadzania...

5990,00 zł

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny