Bandaże kohezyjne

bandaż kohezyjny,lateksowy,ciemnozielony,dla sportowców,elastyczny

Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic 5E lateksowy, ciemnozielony 5cm x 4,5m

5E bandaż kohezyjny,lateksowy,ciemnozielony,dla sportowców,elastyczny
Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic lateksowy, ciemnozielony to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie...
Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic lateksowy, ciemnozielony to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie przyczepia się jednak do skóry ani włosów, a jedynie sam do siebie. W łatwy sposób można odrywać mniejsze kawałki rękoma (zarówno w pionie, jak i w poziomie) – nie ma potrzeby stosowania nożyczek.
4,50 zł
bandaż kohezyjny,lateksowy,czarny,dla sportowców,elastyczny,5E

Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic 5E lateksowy, czarny 5cm x 4,5m

5E bandaż kohezyjny,lateksowy,czarny,dla sportowców,elastyczny,5E
Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic lateksowy, czarny to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie...
Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic lateksowy, czarny to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie przyczepia się jednak do skóry ani włosów, a jedynie sam do siebie. W łatwy sposób można odrywać mniejsze kawałki rękoma (zarówno w pionie, jak i w poziomie) – nie ma potrzeby stosowania nożyczek.
4,50 zł
bandaż kohezyjny,lateksowy,czerwony,dla sportowców,elastyczny

Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic 5E lateksowy, czerwony 7,5cm x 4,5m

5E bandaż kohezyjny,lateksowy,czerwony,dla sportowców,elastyczny
Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic lateksowy, czerwony to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie...
Bandaż kohezyjny Non-Woven Economic lateksowy, czerwony to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie przyczepia się jednak do skóry ani włosów, a jedynie sam do siebie. W łatwy sposób można odrywać mniejsze kawałki rękoma (zarówno w pionie, jak i w poziomie) – nie ma potrzeby stosowania nożyczek.
5,50 zł
bandaż kohezyjny,bezlateksowy,beżowy,dla sportowców,elastyczny

Bandaż kohezyjny Non-Woven Premuim 5E bezlateksowy, beżowy 5cm x 4,5m

5E bandaż kohezyjny,bezlateksowy,beżowy,dla sportowców,elastyczny
Bandaż kohezyjny Non-Woven Premuim bezlateksowy, beżowy to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie...
Bandaż kohezyjny Non-Woven Premuim bezlateksowy, beżowy to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie przyczepia się jednak do skóry ani włosów, a jedynie sam do siebie. W łatwy sposób można odrywać mniejsze kawałki rękoma (zarówno w pionie, jak i w poziomie) – nie ma potrzeby stosowania nożyczek.
6,00 zł
bandaż,kohezyjny,bezlateksowy,niebieski,non-woven,premium,5E

Bandaż kohezyjny Non-Woven Premuim 5E bezlateksowy, niebieski 5cm x 4,5cm

5E bandaż,kohezyjny,bezlateksowy,niebieski,non-woven,premium,5E
Bandaż kohezyjny Non-Woven Premuim bezlateksowy, niebieski to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie...
Bandaż kohezyjny Non-Woven Premuim bezlateksowy, niebieski to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie przyczepia się jednak do skóry ani włosów, a jedynie sam do siebie. W łatwy sposób można odrywać mniejsze kawałki rękoma (zarówno w pionie, jak i w poziomie) – nie ma potrzeby stosowania nożyczek.
6,00 zł
bandaż kohezyjny,bezlateksowy,różowy,dla sportowców

Bandaż kohezyjny Non-Woven Premuim 5E bezlateksowy, różowy 5 cm x 4,5 m

5E bandaż kohezyjny,bezlateksowy,różowy,dla sportowców
Bandaż kohezyjny Non-Woven Premuim bezlateksowy, różowy to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie...
Bandaż kohezyjny Non-Woven Premuim bezlateksowy, różowy to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie przyczepia się jednak do skóry ani włosów, a jedynie sam do siebie. W łatwy sposób można odrywać mniejsze kawałki rękoma (zarówno w pionie, jak i w poziomie) – nie ma potrzeby stosowania nożyczek.
6,00 zł
bandaż kohezyjny,bezlateksowy,beżowy,dla sportowców,elastyczny,nienieski,5E

Bandaż kohezyjny Non-Woven Premuim bezlateksowy, niebieski 5E 7,5cm x 4,5cm

5E bandaż kohezyjny,bezlateksowy,beżowy,dla sportowców,elastyczny,nienieski,5E
Bandaż kohezyjny Non-Woven Premuim bezlateksowy, niebieski to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie...
Bandaż kohezyjny Non-Woven Premuim bezlateksowy, niebieski to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie przyczepia się jednak do skóry ani włosów, a jedynie sam do siebie. W łatwy sposób można odrywać mniejsze kawałki rękoma (zarówno w pionie, jak i w poziomie) – nie ma potrzeby stosowania nożyczek.
8,50 zł
bandaż kohezyjny,bezlateksowy,beżowy,dla sportowców,elastyczny,niebieski,premium

Bandaż kohezyjny Non-Woven Premuim bezlateksowy, niebieski z logo 5E 5cm x 4,5 cm

5E bandaż kohezyjny,bezlateksowy,beżowy,dla sportowców,elastyczny,niebieski,premium
Bandaż kohezyjny Non-Woven Premuim bezlateksowy, niebieski z logo 5E to opatrunek o...
Bandaż kohezyjny Non-Woven Premuim bezlateksowy, niebieski z logo 5E to opatrunek o właściwościach samoprzylepnych. Nie przyczepia się jednak do skóry ani włosów, a jedynie sam do siebie. W łatwy sposób można odrywać mniejsze kawałki rękoma (zarówno w pionie, jak i w poziomie) – nie ma potrzeby stosowania nożyczek.
6,00 zł
bandaż kohezyjny,lateksowy,czarny,dla sportowców,elastyczny,5E,zestaw

Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic 5E lateksowe, czarne

5E bandaż kohezyjny,lateksowy,czarny,dla sportowców,elastyczny,5E,zestaw
Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic lateksowych, czarnych to opatrunki o właściwościach...
Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic lateksowych, czarnych to opatrunki o właściwościach samoprzylepnych. Nie przyczepiają się jednak do skóry ani włosów, a jedynie same do siebie. W łatwy sposób można odrywać mniejsze kawałki rękoma (zarówno w pionie, jak i w poziomie) – nie ma potrzeby stosowania nożyczek.
17,80 zł
bandaż kohezyjny,lateksowy,czerwony,dla sportowców,elastyczny,5E,zestaw

Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic 5E lateksowe, czerwone

5E bandaż kohezyjny,lateksowy,czerwony,dla sportowców,elastyczny,5E,zestaw
Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic lateksowych, czerwonych to opatrunki o właściwościach...
Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic lateksowych, czerwonych to opatrunki o właściwościach samoprzylepnych. Nie przyczepiają się jednak do skóry ani włosów, a jedynie same do siebie. W łatwy sposób można odrywać mniejsze kawałki rękoma (zarówno w pionie, jak i w poziomie) – nie ma potrzeby stosowania nożyczek.
21,80 zł
bandaże kohezyjne,lateksowe,ciemnozielone,dla sportowców,5E

Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic 5E lateksowe, zielone

5E bandaże kohezyjne,lateksowe,ciemnozielone,dla sportowców,5E
Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic lateksowych, ciemnozielonych to opatrunki o właściwościach...
Zestaw 4 bandaży kohezyjnych Non-Woven Economic lateksowych, ciemnozielonych to opatrunki o właściwościach samoprzylepnych. Nie przyczepiają się jednak do skóry ani włosów, a jedynie same do siebie. W łatwy sposób można odrywać mniejsze kawałki rękoma (zarówno w pionie, jak i w poziomie) – nie ma potrzeby stosowania nożyczek.
17,80 zł

Bandaż kohezyjny to specjalny rodzaj włókninowego bandaża elastycznego służący do stabilizacji stawów, który charakteryzuje się tym, że przywiera sam do siebie, bez konieczności stosowania zapinek. Włóknina bandaża kohezyjnego pokryta jest substancją kohezyjną (poliizoprenem) powodującą przyczepianie się bandaża samego do siebie. Bandaże kohezyjne stosowane są najczęściej przez sportowców i fizjoterapeutów.

 

Uszkodzenia i kontuzje najczęściej dotykają kończyny, które mają szeroki zakres ruchu i są najbardziej mobilnymi częściami ludzkiego ciała. Założenie opatrunku na miejsce po urazie wymaga szybkiego działania, gdyż brak dokładności przy usztywnieniu czy unieruchomieniu może skutkować nieprzyjemnymi odczuciami osoby po urazie, odczuwalnymi nawet dopiero po pewnym czasie od założenia opatrunku.

 

Opatrunki mocowane są w miejscu po urazie głównie przy zastosowaniu bandaża, czyli płatu bądź wstęgi płótna, gazy, muśliny lub innej tkaniny, dzianiny lub tkanino-dzianiny, w postaci rolki lub taśmy. Bandaż to jeden z najpopularniejszych środków opatrunkowych. W zależności od indywidualnych potrzeb urazowych stosuje się kilka rodzajów bandaży - dziane, gipsowe, półelastyczne, elastyczne oraz kohezyjne.

 

Bandaż dziany, wykonany z nieelastycznej tkaniny (wiskoza lub poliester) stosowany jest do owijania, unieruchomienia i przymocowania do ciała opatrunku. Bandaże dziane używane są najczęściej w udzielaniu pierwszej pomocy do opatrzenia ran. Odmianą bandaża dzianego o podniesionym stopniu elastyczności są bandaże półelastyczne służące do podtrzymywania opatrunków na trudnych do zabandażowania częściach ciała, na przykład stawach.

 

Bandaż elastyczny mocowany z zapinką, wykonany z elastycznego materiału, usztywnia i unieruchamia miejsca po urazie, zwichnięciu lub złamaniu, a także hamuje krwawienie jako opatrunek uciskowy. Z kolei bandaż gipsowy wykonany ze specjalnej tkaniny sztywniejącej w kontakcie z wodą umożliwia szybkie unieruchomienie złamanej kończyny. Bandaż kohezyjny jest samoprzylepnym elastycznym bandażem, nie wymagającym mocowania zapinką, stosowanym przy bandażowaniu trudnych do opatrywania części ciała. Bandaż kohezyjny świetnie sprawdza się w opatrywaniu kończyn w ich zgięciach, zabezpieczania stawów, mocowania szyn unieruchamiających, ale także do zabezpieczania nieklejących opatrunków i wykonywania opatrunków kompresyjnych.

 

Bandaż elastyczny czy bandaż kohezyjny?

 

Standardowy bandaż elastyczny nie w każdym przypadku zapewnia odpowiednią stabilność. Dodatkowo, na obniżenie skuteczności bandaża elastycznego wpływa też obsuwanie się okładu przy poruszaniu kończyną. W tym wypadku sprawdzi się właśnie bandaż kohezyjny, który raz założony zostaje stabilnie na miejscu i przywiera sam do siebie, bez ryzyka obsunięcia i niezależnie od poruszania.

 

Bandaż kohezyjny na tle bandaży klasycznych wyróżnia się swoją strukturą, która odpowiada za jego dokładne przywieranie. Dzieje się tak za sprawą materiału, z którego bandaż kohezyjny jest wykonywany - włóknina pokryta substancją kohezyjną, czyli poliizoprenem (jednym z głównych składowych kauczuku) sprawia, że bandaż kohezyjny przyczepia się do skóry, jednocześnie nie klejąc się do ciała i włosów. Ma to znaczący wpływ na komfort użytkowania, chociażby z uwagi na możliwość odstąpienia od przyczepiania metalowych, ostrych zapinek.

 

Dodatkowo, bandaż kohezyjny jest dzielony ręcznie, bez konieczności użycia nożyczek - dzięki temu o długości bandaża kohezyjnego i optymalnego poziomu ucisku można decydować indywidualnie. Bandaże kohezyjne rozciągają się nawet na 180% swojej długości, nie odpuszczając przy tym napięcia. Aby uzyskać właściwe napięcie materiału i efekt kompresji tkanek nie ma konieczności nadmiernego naciągania bandaża kohezyjnego, co również wyróżnia go na tle bandaży klasycznych.

 

Bandaże kohezyjne charakteryzują się także wysoką przepuszczalnością powietrza. Włóknina jest materiałem, który dobrze przepuszcza powietrze, zapewniając skórze wymagany poziom wentylacji. Bandaż kohezyjny może być stosowany w dowolnych warunkach atmosferycznych oraz przy aktywności fizycznej. Bandaż kohezyjny jest odporny na kontakt z wodą czy potem, które nie powodują pogorszenia jego użyteczności. Stosowanie bandaża kohezyjnego jest higieniczne i nie powoduje podrażnień przy dłuższym jego stosowaniu. Ze względu na szereg zalet wynikających ze stosowania bandaży kohezyjnych coraz częściej odchodzi się od klasycznych bandaży dzianych czy opasek elastycznych na rzecz bandaży kohezyjnych.

 

Bandaż kohezyjny – gdzie się sprawdzi?

 

Bandaże kohezyjne wykorzystywane najczęściej przy występowaniu urazów i kontuzji, sprawdzają się również tam, gdzie zachodzi potrzeba silnej kompresji, czyli prawidłowego, optymalnego poziomu ucisku. Bandaże kohezyjne, które świetnie dostosowują się nawet do nieregularnych powierzchni, dobrze sprawdzają się w miejscach narażonych na częste zginanie lub narażonych na zwiększoną potliwość, na przykład łokci, nadgarstków, kolan czy stóp. Bandaże kohezyjne często stosowane są także w formie zabezpieczenia pod ochraniacze.

 

Bandaż kohezyjny występujący w postaci rolki jest wygodnym w użytkowaniu produktem opatrunkowym, który warto mieć zawsze pod ręką. Bandaż kohezyjny umożliwia zmniejszenie zakresu ruchu. Posiadanie bandaża kohezyjnego szczególnie dedykowane jest szczególnie sportowcom i osobom aktywnym fizycznie w razie nagłej kontuzji podczas treningu. Stosowanie bandaży kohezyjnych jest popularne również w weterynarii, zapobiegając lizaniu rany zwierzęcia przez pozostawienie gorzkiego smaku w ich jamie ustnej po zetknięciu z materiałem. Dostępne na rynku bandaże kohezyjne występują w wielu wariantach kolorystycznych.

 

Papier USG mitsubishi K65HM 110mmx20m

MITSUBISHI papier,termiczny,usg,mitsubishi,k65hm
Papier USG mitsubishi K65HM 110mmx20m. Papier termiczny wysokiej rozdzielczości pasujący do Drukarek...
64,80 zł

Mata do masażu shiatsu MG 254

BEURER masaż, masażer ,urządzenie do masażu, mata do masażu
Mata do masażu shiatsu MG 254 to idealne rozwiązanie dla osób ceniących...
756,25 zł

Elektrostymulator Beurer TENS EM 27

BEURER elektrostymulator,beurer,tens em 27,em27,tens em27,beurer,
Elektrostymulator Beurer TENS EM 27 to urządzenie stworzone, aby walczyć z bólem...
207,34 zł

Termometr elektroniczny piórkowy MT 700

MICROLIFE termometr,piórkowy,microlife,mt,700
Termometr elektroniczny piórkowy MT 700 to rozwiązanie sprzyjające dzieciom. Przypominający zwierzątko termometr...
15,67 zł

Pulsometr z pasem piersiowym Beurer PM 90

BEURER pulsometr,beurer,pulsometry,pm90,pm 90,
Pulsometr z pasem piersiowym Beurer PM 90...
578,56 zł

Krzesło do masażu Office-Reh II aluminium (sprężyna gazowa) Juventas OFE2A

JUVENTAS krzesło do masażu,fotel do masażu,office reh aluminium,sprężyna gazowa,
Krzesło do masażu Office-Reh II aluminium (sprężyna gazowa) Juventas OFE2A to mebel...
1512,00 zł

Wózek inwalidzki manualny JAZZ S50

VERMEIREN wózek,inwalidzki,manualny,jazz s50,
Wózek inwalidzki manualny JAZZ S50 wykonany został ze stali precyzyjnej. Gwarancja producenta wynosi...
799,20 zł

Ciśnieniomierz Seca B10

SECA ciśnieniomierz,seca,b10,ciśnieniomierz naramienny,ciśnieniomierz zegarowy
Ciśnieniomierz seca b10 to niezawodny, zegarowy ciśnieniomierz umożliwiający manualny pomiar ciśnienia. Specjalny...
258,99 zł

Wózek do aparatów EKG WPM4

KREDOS wózek,do aparatów ekg,medyczny,wpm4
Wózek do aparatów EKG WPM4 dedykowany jest różnym elektrokardiografom m. in. M-Trace...
580,00 zł

HeartSine Gateway System – system do zdalnego zarządzania AED

HeartSine Technologies heartsine,gateway system,zarządzanie aed,bezprzewodowe
HeartSine Gateway System służy do zarządzania i kontrolowania defibrylatorów AED HeartSine w...
1618,92 zł

Wyprawka maluszka Microlife

MICROLIFE wyprawka,maluszka,microlife,termometr bezdotykowy,laktator elektryczny,inhalator
Wyprawka maluszka Microlife to zestaw stworzony z myślą o najmłodszych i ich...
679,00 zł

Pulsoksymetr Rossmax SB200

ROSSMAX pulsoksymetr,napalcowy,rossmax,sb200
Pulsoksymetr Rossmax SB200 jest przeznaczony do pomiaru saturacji krwi tętniczej (% SpO2)...
199,00 zł

Pulsoksymetr Rossmax SB100

ROSSMAX pulsoksymetr,napalcowy,rossmax,sb100
Pulsoksymetr Rossmax SB100 jest przeznaczony do pomiaru saturacji krwi tętniczej (% SpO2)...
149,00 zł

Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB

ASPEL przewód powietrzny do spirometru,przewód powietrzny spirometryczny,spirometryczny,spirometr,
Przewód powietrzny ASPEL PP17 CAB...
47,52 zł

Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET

ASPEL kabel weterynaryjny,kabel do ekg,kabel ekg,kabel do aparatu ekg
Kabel weterynaryjny KEKG-30W CAB VET...
523,98 zł

Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712 (rzepy)

ASPEL etui na holter,holter ekg,holter aspel,etui,aspel,
Etui na holter Ekg Aspel Aspekt 703/712...
63,96 zł

Kredos doradza

BANK DO PŁATNOŚCI W PLN:    mBank S.A. skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź;    IBAN: PL 50 1140 2004 0000 3302 7428 5149;    EUR/BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK; SORT CODE - 11402004