Szafki na AED to proste, acz niezbędne wyposażenie dla instytucji posiadających lub zamierzających nabyć defibrylator AED.
Defibrylacja to zabieg medyczny najczęściej stosowany w trakcie udzielania pierwszej pomocy lub w placówkach medycznych podczas przeprowadzania reanimacji. Potrzeba wykonania defibrylacji u poszkodowanego pojawia się wtedy kiedy zauważamy zatrzymanie akcji serca. Do wykonania defibrylacji w procesie pierwszej pomocy potrzebny jest defibrylator AED. Są to najczęściej defibrylatory automatyczne lub półautomatyczne, które dostosowane są do tego, aby mogły je obsłużyć nawet osoby, które nie mają dużej znajomości procedur pierwszej pomocy. Defibrylatory AED wydają komendy głosowe, które przeprowadzają użytkownika przez procedurę defibrylacji krok po kroku. Dbając również o zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa podczas użytkowania urządzenia, AED przypomina o konieczności odsunięcia się od poszkodowanego oraz niedotykanie go w trakcie wydzielania impulsu. Defibrylator AED sam określa moc wydzielanego impulsu, co również jest kwestią bezpieczeństwa. Defibrylacja polega na przywróceniu rytmu serca poprzez pobudzenie go odpowiednio wysokim impulsem energetycznym, jednak warto wiedzieć, że moc tego impulsu będzie inna zarówno dla dorosłych, jak i dzieci czy osób starszych. Dlatego defibrylatory AED nie posiadają możliwości samodzielnego ustalenia mocy wydzielanego impulsu elektrycznego.
Kiedy znajdujemy się w sytuacji, w której zachodzi konieczność udzielenia pierwszej pomocy najszybciej znajdziemy defibrylator AED w urzędach, galeriach oraz innych często uczęszczanych przez ludzi punktach. Zazwyczaj budynki, w których znajdziemy defibrylator AED bywają stosowanie oznaczone. Dodatkowo droga do dokładnej lokalizacji urządzenia powinna być również stosownie oznaczona, aby jego odnalezienie było bardzo łatwe. Do wskazywania dokładnej drogi używa się specjalnych tablic kierunkowych. Są one wykonane tak, aby komunikat, który się na nich znajduje był prosty, zrozumiały, łatwo przyswajalny oraz dobrze widoczny. Dlatego też tablice te występują w jasnych, kontrastujących kolorach, które łatwo jest zauważyć, a jednocześnie znacznie ułatwiają przyswojenie znajdujących się na tablicy treści.
Tablice kierunkowe służą nie tylko do oznaczania drogi, ale też samego urządzenia. Defibrylatory powinny być przechowywane w specjalnych szafkach, a te z kolei powinny być stosownie oznakowane. Szafki przeznaczone do przechowywania AED charakteryzują się podobną konstrukcją tak, aby było ją łatwo zauważyć. Mimo podobnego wyglądu szafki te często posiadają różne funkcje czy właściwości. NIektóre z nich nadają się np. wyłącznie do użytku wewnętrznego za to inne są tak przygotowane, aby były wysoce odporne na wiele niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz aby zapewniały odpowiednią ochronę urządzenia. Dla instytucji, które cenią sobie dodatkowe zabezpieczenia doskonałym wyborem będą szafki na AED wyposażone w alarm informujący o niepożądanym dostępie do urządzenia. Szafki mogą posiadać alarm akustyczny i świetlny bądź sam alarm akustyczny. Szafki na AED posiadają również różne formy zamków. Przykładowo szafka może być zamykana klasycznie na kluczyk lub drzwiczki mogą być zamykane jedynie na magnes, co zapewni zdecydowanie szybszy dostęp do urządzenia i pozwoli szybciej udzielić pomocy poszkodowanemu.
Szafka na defibrylator AED (ASB1001) wykonana została ze stalowej blachy pokrytej na...
Szafka na defibrylator AED (ASB1000) wykonana została ze stalowej blachy pokrytej na...
Szafka na defibrylator AED z alarmem dźwiękowym (ASB1010) wykonana została ze stalowej...
Szafka na defibrylator AED z alarmem akustycznym i świetlnym (ASB1020) wykonana została...
Szafka na AED z ogrzewaniem Aivia 200 Heating Alarm, to szafka, którą można zawiesić...
Szafka na defibrylator Aivia In Alarm, jest przeznaczona do użytku wewnętrznego. Jej...
Szafka na defibrylator Aivia In, to model używany wewnątrz pomieszczeń. Idealnie sprawdzi...
Copyright © 2025 Kredos Sklep Medyczny