ZAMKNIJ ZAMKNIJ

ciśnieniomierz automatyczny omron M3

Ciśnieniomierz automatyczny to elektroniczne urządzenie diagnostyczne. Jest to produkt medyczny, który można użytkować w domu. Samodzielne, regularne mierzenie ciśnienia to znakomity rodzaj profilaktyki pozwalający wcześnie wykryć choroby związane z ciśnieniem. Dodatkowo regularna samokontrola to ważny element diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia, chorób związanych z ciśnieniem i nie tylko. 

Używanie ciśnieniomierza automatycznego jest niezwykle łatwe. Urządzenia są proste w obsłudze i skonstruowane w taki sposób, aby poradzili sobie z ich obsługą osoby starsze lub niepełnosprawne. Aby uzyskać rzetelny wynik trzeba jedynie trzymać się kilku prostych zasad związanych z prawidłowym umiejscowieniem mankietu czy zachowaniem przed oraz podczas pomiaru. 

Przed przystąpieniem do pomiaru najlepiej jest posiedzieć chwilę, aby pozwolić organizmowi wyciszyć się w możliwie najbardziej naturalny sposób. Jest to ważne, gdyż duża aktywność fizyczna może gwałtownie zwiększyć ciśnienie krwi jednak efekt ten jest chwilowy. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że pomiar wykonuje się po kilku minutach spoczynku, aby otrzymany wynik przedstawiał nasze faktyczne ciśnienie krwi danego dnia. 

Kolejnym niezwykle istotnym aspektem jest prawidłowe umiejscowienie mankietu ciśnieniomierza. W zależności od producenta mankiety zazwyczaj posiadają swego rodzaju oznaczenia informujące o tym jak taki mankiet powinien być założony. Czasem oznaczenia te występują w formie obrazków, czasem strzałek czy napisów. Oznaczenia te wskazywać mają, w którym miejscu należy umiejscowić mankiet oraz wystający z niego przewód powietrzny. Mankiet powinien być zakładany na ramię nieco powyżej zgięcia łokciowego. Natomiast przewód powietrzny powinien leżeć prosto na zgięciu łokciowym, jednocześnie pilnując, aby nie zagiął się lub nie był nigdzie przygnieciony co mogłoby negatywnie wpłynąć na wynik pomiaru. 

Warto też zaznaczyć, że mankiet powinien być zakładany na lewe przedramię, a podczas wykonywania pomiaru najlepiej siedzieć prosto, aby mankiet znajdował się na wysokości serca. Większość nowoczesnych ciśnieniomierzy wyposażona jest w funkcję wykrywania poprawności założenia mankietu. W praktyce oznacza to, że w zależności od producenta i wybranego modelu ciśnieniomierza w przypadku niewłaściwego ciśnieniomierza urządzenie wyświetli odpowiedni komunikat lub wyda dźwięk informujący o zaistniałej nieprawidłowości. 

Pozostałe czynności są już niezwykle proste, po odpowiednim założeniu mankietu i przyjęciu wygodnej pozycji wystarczy wcisnąć na urządzeniu odpowiedni przycisk. Jest on zazwyczaj dobrze oznaczony tak aby każdy użytkownik z łatwością mógł to określić. W zdecydowanej większości urządzeń jest to zazwyczaj największy bądź jedyny przycisk. Po jego naciśnięciu elektroniczny ciśnieniomierz automatyczny rozpocznie wykonywanie pomiaru. Pomiar wykonywany jest metodą oscylometryczną. Podczas pomiaru nie powinno się rozmawiać oraz wykonywać zbędnych ruchów.

Pełen cykl pomiaru trwa nie dłużej niż minutę. Mankiet ciśnieniomierza pompuje się do odpowiedniej wartości, a następnie po uzyskaniu pomiaru powoli wypuszcza wtłoczone powietrze. Następnie na wyświetlaczu ciśnieniomierza powinien ukazać się uzyskany wynik pomiaru. 

Jeśli używasz ciśnieniomierza automatycznego na zlecenie lekarza, który zalecił wykonywanie regularnych pomiarów ciśnienia wystarczy, że zapiszesz uzyskany wynik do otrzymanej od lekarza tabeli lub we własny notatnik. W przypadku nowszych urządzeń wyposażonych w moduł bluetooth istnieje możliwość łatwego przesłania zapisanych wyników pomiarów lub ich synchronizację z darmową aplikacją na smartfon. 

Ciśnieniomierz automatyczny to również świetne narzędzie do samokontroli i obserwowania naszego organizmu. Zdecydowana większość elektronicznych ciśnieniomierzy automatycznych posiada funkcję wykrywania nieregularnego bicia serca. Stanowi to znakomite narzędzie profilaktyki zdrowotnej, gdyż pozwala na wczesne wykrycie arytmii serca. 

Dla osób martwiących się trudnością w zrozumieniu otrzymanych wyników, mamy pocieszającą wiadomość. Automatyczne ciśnieniomierze wyposażone są w specjalne wskaźniki. W zależności od modelu oraz producenta występują zazwyczaj drobne różnice jednak najczęściej wskaźnik ten występuje w formie kolorowej skali umieszczonej na obudowie urządzenia zaraz obok wyświetlacza. Natomiast po otrzymanym wyniku pomiaru na wyświetlaczu ciśnieniomierza ukazuje się kropka lub grot strzały wskazując na odpowiedni poziom w kolorowej skali. Rozwiązanie to jest niezwykle praktyczne i ułatwia sklasyfikowanie otrzymanego pomiaru jako znakomity, prawidłowy, niepokojący i nieprawidłowy. Skala klasyfikowania wyniku opracowana jest na podstawie zaleceń WHO. 

Wybierając odpowiedni ciśnieniomierz warto też najpierw określić nasze potrzeby. Jeśli bywa, że często zapominamy o wymianie baterii w urządzeniach elektronicznych warto rozejrzeć się za ciśnieniomierzem zasilanym sieciowo lub ciśnieniomierzem, który posiada zarówno możliwość zasilania bateryjnego jak i sieciowego. 

Jeśli często wyjeżdżamy lub potrzebujemy mierzyć ciśnienie krwi nawet kilka razy w ciągu dnia warto wybrać urządzenie o niewielkich wymiarach, które z łatwością zmieści się do torby czy plecaka. Przy wyborze takiego urządzenia warto też zwrócić uwagę, czy w zestawie znajduje się etui, które pozwoli ochronić ciśnieniomierz przed ewentualnymi uszkodzeniami podczas transportu. 

Wybór odpowiednio dopasowanych akcesoriów jest równie ważny. Przed przystąpieniem do zakupu ciśnieniomierza dla siebie lub bliskiej nam osoby warto zmierzyć obwód ramienia przyszłego użytkownika. Mankiety do ciśnieniomierzy występują w wielu rozmiarach określanych najczęściej standardowymi oznaczeniami typu „S,M,L” jednakże zawsze dodatkowo podawany jest minimalny oraz maksymalny obwód ramienia odpowiedni dla danego rozmiaru. Mankiet o zbyt małym obwodzie nie tylko nie zmieści się na ramię użytkownika, ale też może wpływać negatywnie na wiarygodność otrzymane pomiaru. Podobnie sprawa wygląda ze zbyt dużym mankietem. 

Kupując więc ciśnieniomierz warto zwrócić uwagę na dołączony do niego mankiet oraz w razie potrzeby poszukać urządzenia, które posiada w zestawie pasujący nam mankiet. Zazwyczaj jednak do ciśnieniomierzy dołączane są mankiety o średnim obwodzie ramienia, lub tak zwane mankiety uniwersalne o nieco poszerzonym zakresie maksymalnego obwodu. Wartości te jednak nie pokrywają się z zakresami mankietów dla niemowląt, dzieci czy osób otyłych. Dlatego jeśli nasz obwód ramienia nie mieści się w zakresie podanych wartości lub jeśli oprócz nas z danego urządzenia będą korzystać również inne osoby o innym obwodzie ramienia warto rozważyć zakup dodatkowego mankietu. 

Mankiety do ciśnieniomierzy automatycznych w różnych rozmiarach można również zakupić w naszym sklepie w kategorii: mankiety do ciśnieniomierzy automatycznych. Jeśli interesuje cię zakup mankietu w rozmiarze, którego nie możesz znaleźć na naszej stronie skontaktuj się z nami, a my spróbujemy go dla ciebie zdobyć. Jeśli zdecydujesz natomiast, że ciśnieniomierz automatyczny nie jest rozwiązaniem dla ciebie zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą ciśnieniomierzy: półautomatycznych, nadgarstkowych oraz zegarowych. 

Ciśnieniomierze automatyczne

Ciśnieniomierz automatyczny BP A2 Basic z zasilaczem

Ciśnieniomierz automatyczny BP A2 basic z zasilaczem to precyzyjny ciśnieniomierz...

181,44 zł

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny