Terapia ciepłem to wyjątkowo przyjemna, samodzielna metoda lecznicza, ale i rewelacyjne wsparcie innych kuracji. Podobnie jak inne terapie, powinna być ona skonsultowana z lekarzem, gdyż stosowana niewłaściwie może nieść niezamierzone negatywne skutki dla zdrowia. Jej walory pozwalają jednak wykorzystać ją w wielu problemach zdrowotnych, a przy tym czynią ja doskonałym wsparciem w dogrzaniu organizmu w chłodne zimowe dni.

Wpływ ciepła na nasze ciało

 Wykorzystanie ciepła w leczeniu przeróżnych schorzeń, to doskonały sposób na skuteczne wsparcie całego organizmu. Dzięki terapii ciepłem możemy przyczynić się także do ograniczenia przyjmowania niektórych leków. Miejscowe działanie ciepła, pozwala na rozgrzanie tkanek znajdujących się tuż pod skórą, czego efektem jest poszerzenie naczyń krwionośnych, przyspieszenie krążenia krwi, a także zwiększenie jej przepływu i transportu do narządów wewnętrznych.

 

Ciepło działa na nasz organizm przeciwbólowo, przeciwzapalnie, a także redukująco na napięcia mięśniowe. Dzięki zastosowaniu ciepła w leczeniu, możemy:

  • Pobudzić krążenie krwi,
  • Poprawić trofikę tkanek,
  • Poprawić elastyczność tkanki kolagenowej,
  • Zwiększyć ruchomość stawową,
  • Zyskać odprężenie, ukojenie i pozytywnie wpłynąć na nasz stan psychiczny,
  • Zyskać dodatkowe wsparcie antybakteryjne i przeciwwirusowe,
  • Wspomóc przemianę materii,
  • Wesprzeć proces gojenia się powierzchownych ran.

terapia goracymi kamieniami umiejscowionymi na plecach kobiety

Czym tak właściwie jest terapia ciepłem?

Ciepłolecznictwo czyli terapia ciepłem, to nic innego ja zapewnienie organizmowi dodatkowej energii cieplnej dla uzyskania korzyści prozdrowotnych. Jej wsparcie pozwala zadbać o docieplenie poszczególnych części ciała, narządów, ale i całego organizmu. Poprzez miejscowe ogrzewanie fragmentu ciała uzyskać możemy rozszerzenie naczyń krwionośnych tzw. relaksację, która pozwala zwiększyć w danym rejonie napływ krwi tętniczej do tkanek. Dzięki terapii ciepłem, rozluźniają się również mięśnie gładkie, przez co pozwala ona załagodzić bóle. Poprzez działanie ciepła, możemy także łagodzić przewlekłe stany zapalne.

Zastosowanie terapii ciepłem jest całkiem spore, a jej wsparcie pozwala między innymi wspomagać przemianę materii, co jest szczególnie ważne w leczeniu otyłości czy dny moczanowej. Co więcej, ciepło pozwala skutecznie wspomagać leczenie bólów mięśni, kręgosłupa, niedowładów kończyn dolnych i górnych, przykurczy mięśni, czy nerwobóli kostnych. Doskonale uzupełnia również kurację chorób reumatycznych, skórnych, laryngologicznych bądź ginekologicznych.

Jak każda terapia, leczenie ciepłem ma również pewne przeciwskazania, bowiem nie zaleca się go w chorobach wrzodowych żołądka, przy niewydolności krążenia, chorobach nowotworowych, nadczynności tarczycy, nadciśnienia tętniczego, hemofilii czy stanach zapalnych otrzewnej.

Metoda leczenia ciepłem należy do wyjątkowo przyjemnych, a stosowana wedle wskazań przynosi wiele dobrego. Pacjenci nie odczuwają po niej żadnych działań niepożądanych, co stanowi jej ogromną zaletę.

 

Przy pomocy jakich urządzeń można przeprowadzać terapię ciepłem?

Terapia ciepłem może być dokonywana na wiele sposobów. Począwszy od ogromnych komór, przez eklektyczne koce, a na laserowych urządzeniach punktowych skończywszy. W domowym zastosowaniu najlepiej wykorzystać wkłady, buty i koce rozgrzewające, które umilą codzienną kurację i dadzą przyjemne ciepło, szczególnie w chłodne dni. Urządzenia te genialnie sprawdzają się w warunkach domowych, są bardzo poręczne i łatwe w obsłudze. Pozwalają zaspokoić wszelkie potrzeby w zakresie terapii ciepłem, a niewygórowane ceny czynią je sprzętem dostępnym dla każdego.

Zarówno wkłady, koce jak i buty rozgrzewające to sposób na równomierne wydzielanie ciepła, pozwalając na doskonałe ogrzewanie różnych części ciała, zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Ich zastosowanie pozwala rozluźnić obolałe punkty ciała w tym kark, szyję, plecy, brzuch, kręgosłup czy stopy. Podczas kuracji, mięśnie stają się cudownie zrelaksowane, a dolegliwości bólowe wyraźnie zredukowane. Poprzez terapię ciepłem możemy skutecznie poprawić krążenie krwi, poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Terapia z wykorzystaniem koców czy wkładów jest jedną z najprostszych zabiegów leczniczych wykorzystujących ciepło, a przeprowadzony samodzielnie w domu, pozwala cieszyć się lepszym samopoczuciem każdego dnia.

Szeroka gama produktów rozgrzewających wyposażonych w zintegrowane elektryczne przewody grzejne, pozwala wykorzystać je zarówno do dogrzania powierzchni łóżek np. poprzez umieszczenie ich pod materacem lub pod prześcieradłem, jak również w stosowaniu jako koc okrywający ciało. Urządzenia te stanowią sekret przyjemnego relaksu w chodne wieczory, a przy tym są cudowną kuracją leczniczą. Dzięki dobroczynnemu działaniu ciepła, możliwe jest ulżenie sobie w bólach korzonkowych i reumatycznych. Relaksująca terapia, świetnie wspomaga także redukowanie cellulitu. Precyzyjne dopracowana konstrukcja koców i wkładów pozwala rozprowadzać ciepło równomiernie, zapewniając pełen komfort i bezpieczeństwo użytkowania.