Grudzień to niezaprzeczalnie miesiąc świątecznego szaleństwa. Zarówno w kuchni przygotowując dwanaście wigilijnych potraw, ale też w sklepach w poszukiwaniu gwiazdkowych prezentów. Świąteczne zakupowe szaleństwo potrafi jednak wielu przytłoczyć. 

Zakupy online vs. sklepy stacjonarne

Nie od dziś wiadomo, że w okresie świątecznym galerie handlowe oblężają tłumy, a kolejki do kas niejednokrotnie biegną międzypółkowym slalomem aż po samo wejście do sklepu. Niektórzy przezornie planują zakupy znacznie wcześniej, aby tylko uniknąć takich sytuacji. Nie zawsze jednak pożądany asortyment pojawia się w sklepach tak wcześnie jakbyśmy tego chcieli. Dlatego też coraz większym powodzeniem cieszą się zakupy online.Dokonywanie zakupów w sklepach online, a w sklepach stacjonarnych można do siebie porównać na wielu płaszczyznach. Główną zaletą jest fakt, że zakupów w sklepach online można dokonać o każdej porze dnia, natomiast sklepy stacjonarne ograniczone są godzinami otwarcia.

Częstym argumentem przemawiającym na korzyść sklepów stacjonarnych jest dostępność produktu. Większość odwiedza sklep stacjonarny z nadzieją, że znajdzie tam poszukiwany produkt z możliwością zakupienia go „od ręki”. Jednak w praktyce bardzo często okazuje się, że pożądanego przez nas produktu nie ma na stanie lub jest kilka sztuk, ale w innym rozmiarze czy wariancie kolorystycznym. Większość spotkała się z taką sytuacją minimum raz w swoim życiu, a wynika ona z ograniczonego asortymentu placówek stacjonarnych lub niewielkiego magazynu danego sklepu stacjonarnego. Sklepy internetowe zazwyczaj posiadają ogromne hale przeznaczone do magazynowania towarów tymczasem sklepy stacjonarne w galeriach handlowych mają do dyspozycji jedynie niewielkie zaplecza, co ma ogromny wpływ na ilość i różnorodność danych produktów. 

 

Zamawianie produktów online gwarantuje też lepszą politykę zwrotów. Podczas gdy sklepy stacjonarne nie mają obowiązku przyjmowania zwrotów produktów zakupionych stacjonarnie, zakupy dokonane przez internet można zwrócić zazwyczaj w ciągu 14 dni jednak niektóre sklepy czasem gwarantują dłuższy czas do namysłu. Dzięki czemu można swobodnie przymierzyć lub wypróbować (oczywiście jeśli jest to zgodne z regulaminem danego sklepu) produkt, a w razie niezadowolenia czy wątpliwości zwrócić go.

prezenty na swieta 2020

Kolejnym aspektem działającym na korzyść sklepów internetowych jest możliwość dokonywania szybkich i sprawnych zakupów. Wybranie interesującego nas produktu i/lub jego wariantów to zaledwie kilka kliknięć, a cały proces możemy przeprowadzić nie wstając z kanapy. Jest to wyjątkowe ułatwienie jeśli nie mamy w ciągu dnia czasu na zakupy lub zwyczajnie nie lubimy odwiedzać sklepów. Dodatkowo możemy szybciej zapoznać się z większą ilością asortymentu oraz łatwiej porównywać do siebie konkretne produkty co zdecydowanie powinno ułatwić i przyśpieszyć cały zakupowy proces. 

 

Dostawa 

Często argumentem staje się czas dostawy produktu jednak obecnie firmy kurierskie dostarczają paczki nawet w ciągu niecałej doby od jej wysłania. Tak więc jeśli możemy liczyć na szybką wysyłkę ze strony sklepu, paczka powinna zagościć u nas już następnego dnia. 

 W odniesieniu do świątecznego szaleństwa dokonywanie zakupów w sklepach internetowych to ogromne udogodnienie. Można w ciągu kilku chwil zakupić wszystkie zaplanowane prezenty, bez wielogodzinnych poszukiwań, długich kolejek i tłumów ludzi. 

 Możliwość dokonywania zakupów przez internet stała się jeszcze bardziej popularna przez panującą obecnie globalną pandemię. Mimo niedawnego ponownego otwarcia galerii handlowych nadal obowiązuje wysoki reżim sanitarny, który między innymi zakłada określoną liczbę osób w sklepie na podstawie jego powierzchni. Tym samym w zależności od wielkości sklepu na jego terenie jednocześnie może przebywać ograniczona liczba klientów. Co w efekcie w okresie przedświątecznym sprawiło, że kolejki ustawiają się nie tylko do kas, ale też do wejścia do sklepu. 

 Dokonywanie zakupów przez internet w dobie pandemii ma też kolosalne znaczenie w kwestii bezpieczeństwa. Pozwala to zminimalizować ryzyko zakażenia siebie lub innych. Dodatkowo zakupy online to znakomite rozwiązanie dla osób przebywających na kwarantannie czy izolacji, gdyż firmy kurierskie oferują bezpieczną, bezkontaktową formę dostawy.

 

Co kupić na prezent?

Często zastanawiamy się co właściwie sprawić bliskiej nam osobie na prezent. Aby ułatwić wybór przygotowaliśmy serie prezentowników zawierających praktyczne pomysły na prezenty dla każdego. Spośród wielu produktów wyselekcjonowaliśmy najznakomitsze gwiazdkowe upominki!!