ZAMKNIJ ZAMKNIJ

Trądzik to niezwykle często pojawiające się zmiany skórne, które stanowią nieprzyjemną, ale i nieestetyczną w wyglądzie jednostkę chorobową. Ta objawia się powstawaniem zaskórników, grudek, cyst i różnego rodzaju krostek. I choć trądzik zazwyczaj kojarzy nam się z okresem dojrzewania, bowiem wywołany jest on zwiększoną aktywnością hormonalną, to jednak i wśród sporej części osób dorosłych, stanowi on często pojawiający się problem. Oczyszczanie skóry trądzikowej to element nadrzędny, by móc poprawić wygląd, a jednocześnie i jakość skóry.

Rynek ma nam do zaoferowania wiele sposobów walki z tym problemem, działając na niego z ogromną mocą i zastosowaniem odpowiednich preparatów kosmetycznych. Przy zachowaniu w tym wszystkim zdrowej diety i aktywnego stylu życia, piękna cera nie musi być tylko i wyłącznie marzeniem.

 

Odpowiednia pielęgnacja skóry

Kluczowym elementem troski o cerę trądzikową jest odpowiednia, codzienna pielęgnacja. To stanowi tak naprawdę priorytet. Przed nałożeniem jakichkolwiek kosmetyków, oczyszczanie skóry jest rzeczą najbardziej istotną. Pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń, a do tego przywrócenie naturalnego pH daje możliwość zatroszczenia się o cerę najlepiej, jak tylko to możliwe. Co więc stosować? Na pewno idealnie sprawdzą się tutaj delikatne żele lub mydła, których pH wynosi 5,0- 7,0. Tylko dzięki temu można oczyścić twarz, jednocześnie jej nie podrażniając. 

Wybierając odpowiednie kosmetyki, należy zwrócić uwagę na ich skład. Nie powinniśmy wybierać produktów, które zawierają konserwanty, barwniki lub związki zapachowe. Idealne są preparaty nawilżające, ale jednocześnie i pozbawione tłuszczu. Doskonale sprawdzają się także i produkty, które zawierają takie składniki, jak: cynk, czarne błoto, siarka, a także witamina A, fiołek trójbarwny czy też olejek z drzewa herbacianego. Wszystkie te dodatki do kosmetyku działają z jednej strony nawilżająco, z drugiej zaś przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i kojąco na cerę trądzikową.

 

Trądzik - zabiegi kosmetyczne

Jednym ze sposobów walki z problematyczną skórą są zabiegi kosmetyczne na trądzik. To właśnie dzięki nim można postawić na kompleksowe i niezwykle dokładne oczyszczanie skóry, co ma ogromne znaczenie dla działania różnego rodzaju preparatów, jakie stosowane są w trakcie kuracji kosmetycznej. To dzięki nim właśnie możliwe jest także odpowiednie odżywianie skóry, poprzez dostarczenie jej cennych składników o szerokim spektrum działania. Na jakie więc zabiegi warto postawić? Co okaże się być sprawdzone i warte uwagi?

 oczyszczacz twarzy

Mikrodermabrazja na trądzik - czy jest skuteczna?

Bez wątpienia mikrodermabrazja na trądzik to jedna z najbardziej skutecznych metod walki ze skórą problematyczną. Zabieg taki polega na mechanicznym złuszczeniu skóry, przy wykorzystaniu specjalnej głowicy diamentowej. Dzięki niej można dokładnie i co najważniejsze skutecznie zetrzeć skórę warstwa po warstwie. Nie jest on bolesny, ale niezwykle sprawdzony w swoim działaniu, szczególnie przy wykonaniu całego cyklu zabiegów. Taka mikrodermabrazja diamentowa na trądzik usuwa między innymi wszelkie zaskórniki, łojotok, jak również i przebarwienia. Radzi sobie doskonale z rozszerzonymi porami oraz z bliznami potrądzikowymi. Bardzo często stosowana jest ona przed zabiegami z użyciem kwasów czy też lasera.

 

Peeling kawitacyjny a trądzik - jak sprawdza się przy takich problemach skóry?

Peeling kawitacyjny jest kolejną, jedną z najbardziej skutecznych metod walki z trądzikiem. Zabieg ten polega na złuszczeniu martwego naskórka, odsłaniając jednocześnie młodsze warstwy skóry. Wszystko to prowadzi do uzyskania naturalnego jej koloru, lepszego wyglądu i pełni zdrowia na każdym centymetrze naszej twarzy. Dzięki niemu można również doskonale oczyścić skórę, jak również i ułatwić jej przyjmowanie różnego rodzaju produktów kosmetycznych. Bardzo często jest wstępem do różnorodnych zabiegów nawilżających, jak również i odżywczych.

Jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Można dzięki niemu zmniejszyć pory, ograniczyć wydzielanie sebum, nawilżyć skórę czy też wygładzić zmarszczki. Wykorzystując zjawisko kawitacji, ultradźwięki działają na skórę, która musi być obowiązkowo, wilgotna. Dzięki temu tworzą się na niej mikroskopijne pęcherzyki, które ulegają rozpadowi i dalej rozbiciu martwych komórek. W ten sposób dochodzi do zrogowacenia warstwy naskórka.

Korzyści, jakie może dać peeling kawitacyjny na trądzik są bardzo duże. Oprócz usunięcia martwych komórek, zabieg ten pobudza krążenie krwi, dotlenia skórę, pozwala na szybką jej regenerację. Co więcej, wpływa na zwiększoną produkcję kolagenu, rozjaśnia przebarwienia skórne, zmniejsza wągry i inne niedoskonałości. Peeling taki działa również doskonale na gospodarkę wodną skóry, na nawilżenie jej i na dużo lepszy wygląd, co dla wielu odgrywa wartość nadrzędną.

 

Leczenie trądziku kwasami u kosmetyczki

Trądzik młodzieńczy związany jest z działaniem hormonów. Trądzik u osób dorosłych dotyczy przede wszystkim zakażenia gruczołów łojowych, które związane są z nadprodukcją łoju, czyli sebum. Jeśli występuje ona w odpowiednich ilościach, nawilża skórę, odpowiednio ją natłuszcza i jednocześnie stanowi naturalną ochronę. Jeśli jednak tego sebum jest zbyt dużo, dochodzi do zatykania porów, co objawia się występowaniem krostek i innych niedoskonałości skórnych. Jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy? Mogą być one związane między innymi z rogowaceniem ujść mieszków włosowych, z namnażaniem się bakterii Propionibacterium acnes, mogą dotyczyć zmian hormonalnych czy też czynników zapalnych lub środowiskowych.

Jednym ze sposobów walki z niedoskonałościami skóry jest kwas na trądzik, jaki mogą zaoferować nam profesjonalne salony kosmetyczne. Oczywiście kluczowe tutaj znaczenie ma najpierw wywiad, a następnie dobranie odpowiedniej metody leczenia skóry, która zależy od stopnia zaawansowania choroby. Leczenie trądziku kwasami u kosmetyczki pozwala uzyskać naprawdę doskonałe efekty, jeśli wykonane są one przez odpowiednią osobę i przy użyciu najlepszych preparatów. Jakie więc kwasy stanowią doskonały wybór w kwestii leczenia skóry trądzikowej?

  • kwas azelainowy

Kwas ten sprawdza się przede wszystkim w walce z zaskórnikami. Działa on przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Doskonale radzi sobie z przebarwieniami, usuwa martwe komórki, wygładza skórę i wyrównuje jej koloryt. Jest bardzo dobry na regulację wydzielania sebum i odblokowywania porów. Jako antyoksydant sprawdza się w swojej roli fenomenalnie.

  • kwas salicylowy

Kwas ten wykazuje silne właściwości regenerujące skórę. Wpływa więc na regenerację naskórka i zmniejsza widoczność blizn, jakie pozostawia na skórze trądzik. Radzi sobie doskonale z oczyszczaniem twarzy, pozwala zwężać pory. Jest mocniejszą i bardziej skuteczną formą peelingu.

  • kwas glikolowy

Kwas ten działa wielotorowo. Ma on za zadanie rozświetlać skórę i ją wygładzać. Doskonale radzi sobie z nawilżeniem naskórka i złuszczaniem wierzchniej jego warstwy. Sprawdza się także podczas regeneracji skóry.

Wybierając kwasy na trądzik, z pewnością można uzyskać zdecydowanie lepszy efekt, niż w przypadku domowych kosmetyków, które to tak mocnych właściwości nie mają. Najważniejszym elementem jest odpowiednie dobranie konkretnego kwasu do danego typu skóry i konkretnego z nią problemu.

Każdy z proponowanych zabiegów okazuje się być niezwykle skuteczny w swoim działaniu. Mając problem, warto działać w tym kierunku, bowiem te metody walki z trądzikiem, dają największą szansę na usunięcie wszelkich niedoskonałości skórnych.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny