ZAMKNIJ ZAMKNIJ

Holter ciśnienia WatchBP O3 AFIB, to znakomity rejestrator, który jest urządzeniem do monitorowania ciśnienia krwi. Ten nowoczesny i niezawodny holter ABPM przebojem wdziera się do placówek medycznych i szpitali oraz zdobywa rynek pacjenta kardiologicznego. Dlaczego?

Bo posiada cechy, które predysponują go do pracy w klinikach kardiologicznych, bo to jest najlepszy wybór ułatwiający diagnostykę kardiologiczną pacjentów i jest uwielbiany przez lekarzy na całym świecie. Niezależnie od wieku czy stylu życia, w organizmie człowieka zachodzą różne zmiany budzące nasz niepokój. W przypadku, gdy pojawiają się duszności, kołatanie serca, zawroty głowa, nierówne bicie serca, staramy się ustalić ich przyczynę. Badanie przeprowadzane za pomocą holtera ciśnienia, pozwala na  kontrolę ciśnienia krwi pacjenta przez 24 godziny na dobę, obrazując jego stan i wspomaga lekarzy w postawieniu właściwej diagnozy.

Badanie holterem ciśnienia, wykorzystuje się w celu kontroli ciśnienia tętniczego, wykrycia jego nagłych zmian i wahań dobowych, jak również w celu sprawdzenia efektywności leczenia nadciśnienia. Możliwość użycia przenośnego rejestratora, pozwala pacjentowi zachowywać się „jak zwykle”, bez stresu, że badanie przeprowadzane jest w gabinecie lekarskim. Tym samym eliminowany jest syndrom białego fartucha.

 

Czym jest i jak działa holter ciśnienia?

Holter ciśnienia jest urządzeniem do monitorowania ciśnienia krwi w ciągu całego dnia. Rejestrator, inaczej nazywany jest ambulatoryjnym monitorem ciśnienia krwi (ABPM). Z jego pomocą, przeprowadza się kardiologiczne badanie diagnostyczne, polegające na wielokrotnym pomiarze ciśnienia tętniczego krwi w ciągu doby. Holter ciśnienia jest przenośnym urządzeniem, dzięki czemu, pacjent ma je cały czas przy sobie. Zaleca się wykonywanie wszystkich czynności normalnie, zgodnie ze swoimi przyzwyczajeniami. Jest to bardzo ważne dla uzyskania pełnego, nieprzekłamanego obrazu stanu pacjenta.

Gdy serce pompuje krew po całym ciele, ciśnienie krwi jest miarą siły, z jaką krew oddziałuje na ściany tętnic. Wyrażane jest w postaci dwóch liczb, przy czym ciśnienie skurczowe (wyższa liczba) mierzy ciśnienie w tętnicach, gdy serce bije, a ciśnienie rozkurczowe (niższa liczba) mierzy ciśnienie w tętnicach, gdy serce jest w spoczynku między uderzeniami . Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) jest częstym stanem, w którym siła nacisku krwi na ściany tętnicy jest zbyt duża. Może to obciążać serce i naczynia krwionośne oraz zwiększać ryzyko poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, udar mózgu i choroby nerek. Podwyższone ciśnienie, zwłaszcza skurczowe, wywołuje często panikę wśród pacjentów i mobilizuje do działa i diagnostyki. Holter ciśnienia jest programowany przez lekarza. W zależności od potrzeb, kontrola i pomiar ciśnienia może następować co 15 minut w dzień i co 30 minut w nocy, lub co 30 minut w ciągu dnia i co godzinę w nocy. Możliwy do ustawienia odstęp czasowy wynosi 15, 20, 30 lub 60 minut.

waga medyczna z wzrostomierzem ultradzwiekowym seca287

Zalety holtera ciśnienia WatchBP O3 AFIB

Holter ciśnienia, uważany jest za dokładniejszy sposób diagnozowania nadciśnienia (wysokiego ciśnienia krwi) niż tradycyjny pomiar ciśnienia krwi, który wykonuje się poprzez pojedynczy pomiar w domu lub w klinice. Dzieje się tak, ponieważ tradycyjne pomiary nie uwzględniają „nadciśnienia białego fartucha” , czyli stresu związanego z wizytą w gabinecie lekarskim ani „nadciśnienia maskowanego”, które występuje, gdy ciśnienie krwi jest podwyższone w klinice lub gabinecie lekarskim, ale poza nim jest normalne.

Ambulatoryjne monitorowanie ciśnienia krwi, jest szczególnie przydatne w przypadkach, gdy nadciśnienie nie jest regulowane przez leczenie lub podejrzewa się, że jest niekontrolowane. Pozwala również na wykrycie „nadciśnienia nocnego”, czyli nadciśnienia, które występuje w nocy, ale nie występuje w ciągu dnia. Mierząc ciśnienie krwi przez dłuższy czas, WatchBP O3, może zapewnić pełniejszy obraz wzorców ciśnienia krwi danej osoby, pomagając lekarzom w stawianiu dokładniejszych diagnoz i odpowiednim dostosowaniu leczenia. Niewątpliwą zaletą holtera ciśnienia WatchBP O3,  jest funkcja diagnozy migotania przedsionków. To zaburzenie rytmu serca, może powodować tworzenie się skrzepów krwi w lewym i prawym przedsionku. Skrzepy te mogą przedostać się do mózgu i tym samym doprowadzić do udaru. Najczęściej na migotanie przedsionków ciepią osoby starsze, z nadciśnieniem, cukrzycą czy innymi schorzeniami serca. Wykrywanie migotania przedsionków wyróżnia się wysoką dokładnością - czułość na poziomie 97%, szczegółowość 89%.

WatchBP O3 AFIB, jest lekkim i kompaktowym aparatem, który w żaden sposób nie przeszkadza pacjentowi w czasie wykonywania codziennych czynności. Zasilany bateryjnie, przez 24 godziny lub dłużej,  zbiera dane dotyczące ciśnienia krwi. Model WatchBP O3, składa się z mankietu i rejestratora danych, który jest przymocowany do pasa lub opaski na ręce pacjenta. Zaprogramowany aparat steruje pompowaniem mankietu i zapamiętuje wyniki pomiarów. Wykonane pomiary ciśnienia i tętna zapisują się w pamięci urządzenia.

Dlaczego holter ciśnienia WatchBP O3 AFIB?

Każda placówka medyczna, szpital, klinika, gabinet lekarski, inwestując w sprzęt, stara się wybierać produkty najwyższej jakości. Czym więc wyróżnia się holter ciśnienia WatchBP O3 AFIB? Model tego rejestratora ciśnienia, powstał zgodnie z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Chorób Serca, które traktują o zasadach domowego pomiaru ciśnienia krwi. Ponadto, holter WatchBP O3, poddano testom klinicznym zgodnie z zaleceniami protokołu ESH. Aparaty do mierzenia ciśnienia, posiadające dodatkowe funkcje, muszą być zwalidowane pod kątem rzetelności działania tych funkcji. Holter ciśnienia WatchBP O3, charakteryzuje się następującymi cechami:

- posiada tryby pracy pozwalające na wykonywanie pojedynczego badania, jak również monitorowanie ciśnienia krwi przez 24 godziny na dobę

- umożliwia zapis godziny zażycia leku, niezależnie od trybu w którym pracuje, a w pamięci holtera może być zapisanych 50 rekordów danych

- posiada funkcję wykrywania migotania przedsionków, co pozwala na wszczęcie odpowiedniego leczenia, w przypadku osób cierpiących na to konkretne zaburzenie rytmu serca

- standardowo holter znajduje się w trybie cichym, można jednak uruchomić sygnały dźwiękowe przed każdym pomiarem. To samo dotyczy wartości ciśnienia tętniczego - są ukryte, można je włączyć lub wyłączyć

- za pośrednictwem kabla USB łączy się z komputerem i przesyła dane w formie raportu do pliku Excel. Można je następnie poddać analizie. Oprogramowanie WatchBP jest bezpłatne.

- w zestawie posiada dwa mankiety, w różnych rozmiarach, które można dopasować do wielkości ramienia pacjenta. W standardowym wyposażeniu znajduje się także pas biodrowy, pasek i chusta na ramię.

Kto powinien poddać się badaniu holterem ciśnienia WatchBP O3 AFIB?

Holter ciśnienia WatchBP O3 AFIB, jest nowoczesnym urządzeniem pomiarowym, dzięki któremu można wykryć wiele schorzeń. Badanie holterem ciśnienia WatchBP O3, jest szczególnie zalecane  osobom, u których występuje ryzyko rozwoju chorób serca i naczyń krwionośnych, takich jak nadciśnienie tętnicze i niedociśnienie. Monitorowane powinny być osoby, u których występują skoki ciśnienia krwi, oraz takie, u których w rodzinie występowały lub występują choroby naczyniowo - sercowe. Warto też kontrolować ciśnienie u osób zażywających leki na regulowanie ciśnienia krwi. Badanie to może być także zalecane dla osób, które już cierpią na choroby serca lub naczyń krwionośnych, aby monitorować ich stan i skuteczność leczenia. Ponadto, do badań ciśnienia tętniczego, kwalifikują się osoby, które palą papierosy, są narażone na duży stres, borykają się z cukrzycą, otyłością lub nadwagą i nie mają zbyt wiele aktywności fizycznej.

Holter WatchBP O3 AFIB, zapewnia wiarygodne wyniki ciśnienia krwi, przeprowadzane w trakcie normalnej aktywności pacjenta. Jest pomocny w wykrywaniu nieprawidłowości ciśnienia. Opisany model WatchBP O3 AFIB, jest dostępny w naszym sklepie internetowym www.kredos.pl . Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny