Ciąża to niezwykle cenny czas dla każdej niemal kobiety. To dziewięć miesięcy oczekiwania na cud, który przychodząc na świat, całkowicie zmienia życie młodych rodziców. W trakcie ciąży jednym z kluczowych elementów, na jakich powinna skupić się przyszła mama jest zakup odpowiedniej wyprawki, zarówno dla dziecka, ale również i dla siebie. Co więc kupić? Jakie akcesoria okażą się być niezbędne? Jak powinna wyglądać wyprawka do szpitala? Które gadżety będą bardzo przydatne? I bez czego nie poradzi sobie absolutnie żadna mama? Pojawiających się pytań jest wiele. Na szczęście rynek ma nam do zaoferowania tutaj naprawdę wiele rozwiązań.

Wyprawka dziecka - umiar to podstawa

Większość rodziców totalnie przesadza. Wyprawka dla noworodka jest ogromna, ilość rzeczy nie mieści się w komodzie, a nadmiar różnorodnych gadżetów i akcesoriów wręcz nas przerasta. Kluczowe znaczenie przy dokonywaniu wyboru ma bez wątpienia umiar i to na nim właśnie należy skupić się w sposób szczególny. Przed dokonaniem zakupów warto prześledzić ofertę dostępnych produktów, przeczytać opinie, sprawdzić recenzje. Im więcej uda nam się zebrać informacji, tym większa pewność, że nasze zakupy okażą się być w 100% udane. Co jest więc oprócz samych ubrań niezbędne, by wyprawka dla niemowlaka była w pełni skompletowana? Jaki prezent dla noworodka może okazać się ciekawym wyborem? Który pomysł na prezent dla mamy będzie strzałem w dziesiątkę?

 

Niezbędne akcesoria dla noworodka

Bez wątpienia istotną rolę odgrywają drobne akcesoria, które służą do codziennej pielęgnacji dziecka. Przeglądając ofertę dostępnych produktów, na pewno na kilka z nich należy zwrócić szczególną uwagę.

Istotnym wypełnieniem wyprawki dziecka jest termometr dla niemowlaka. Ciekawą propozycję ma nam do zaoferowania marka Beurer, dzięki której mierzenie temperatury dziecku nie będzie stanowiło żadnego problemu. Wystarczy zaledwie kilka sekund, by ukazać w pełni dokładną, miarodajną temperaturę, bez najmniejszego dyskomfortu czy niepokoju dziecka. Taki termometr dla dzieci sprawdza się zarówno wśród noworodków, jak również i starszaków. Mierzenie temperatury nie musi być absolutnie żadnym problemem, zarówno dla dziecka, jak również i dla rodzica.

Kolejną z propozycji jest bez wątpienia monitor oddechu. Jest to doskonałe urządzenie, szczególnie istotne w pierwszych tygodniach życia dziecka. Stanowi idealne rozwiązanie dla wcześniaków, ale i nie tylko. Dzięki takiemu produktowi możemy w pełni kontrolować sen naszego dziecka. Co istotne, pozwala on wykryć bezdech podczas snu, wydając odpowiedni alarm. Większość rodziców obawia się tak zwanej śmierci łóżeczkowej, która stanowi stosunkowo duży odsetek zgonów wśród noworodków. Z takim monitorem oddechu ryzyko to spada do minimum, a rodzice mogą spać spokojnie.

Istotne znaczenie ma także przewijak, na którym przebieranie dziecka stanowi zdecydowanie bardziej komfortowe zajęcie. Wygodna pozycja, wszystko pod ręką, pełne bezpieczeństwo dla dziecka. Wśród dostępnych na rynku produktów, wybrać można zarówno przewijak na łóżeczko, na komodę, jak również i jako osobny, samodzielny mebel. Każdy z rodziców ma pełną paletę produktów do wyboru.

mama pochylajaca sie nad swoim malym dzieckiem

Czy niania elektroniczna to dobry wybór?

Na przestrzeni ostatnich lat niania elektroniczna stała się gadżetem wręcz niezbędnym dla młodych rodziców. Urządzenie to może bowiem znacząco ułatwić opiekę nad dzieckiem, zapewniając jednocześnie rodzicom maksimum spokoju, komfortu i wygody. Zakup takiego produktu, to jak najbardziej warta uwagi propozycja, jeśli oczywiście postawimy na jak najlepszy sprzęt. Elektroniczna niania niesie za sobą szereg korzyści, dlatego też tak wielu rodziców decyduje się właśnie na nią.

Bo jeśli idealna niania istnieje, to właśnie w takiej opcji. Jest ona bardzo pomocna w trakcie snu dziecka, zarówno w ciągu dnia, jak również i w nocy. Włączona w pokoju, daje nam rodzicom możliwość wykonywania innych czynności, bez ciągłej obawy i troski, czy z dzieckiem jest wszystko dobrze. To idealna pomoc w nauce samodzielnego zasypiania dziecka. Dzięki niej mamy wszystko pod kontrolą, bez potrzeby wchodzenia do pokoju. Taka niania elektroniczna z kamerą to komfort dla rodziców i pewność, że dziecko jest bezpieczne, kiedy nie ma nas obok niego.

Oczywiście rynek ma nam do zaoferowania w tej kwestii wiele rozwiązań. Można postawić na nianię z mikrofonem i głośnikiem, można wybrać nianię, która pozwoli włączyć dziecku melodię, która wycisza i uspokaja dziecko poprzez głos jego mamy. Niektóre z modeli, to niania z kamerą i czujnikiem oddechu oraz ruchu, a także i czujnikiem temperatury, pozwalając zapewnić dziecku odpowiednie warunki do snu. Część z dostępnych produktów posiada również lampki lub podświetlane wyświetlacze. Możliwości zakupu idealnego gadżetu jest wiele, dlatego też warto sprawdzić kilka propozycji, porównać je i zdecydować się na to, co okaże się być właśnie dla nas najlepsze.

 

Laktator - niezbędnik każdej młodej mamy

A skoro tak wiele można mówić o wyprawce dla dziecka i tych licznych dodatkach, które warto posiadać, z pewnością istotne znaczenie ma także i coś dla mamy. Jest to bez wątpienia laktator, bez którego żadna młoda mama nie jest w stanie sobie, szczególnie w pierwszych tygodniach poradzić. Rozwiązanie to sprawdza się zarówno przy zbyt małej ilości mleka, gdy zastanawiamy się jak pobudzić laktację, ale także i przy nawale pokarmowym, gdy część mleka należy po prostu odciągnąć.

Które rozwiązanie będzie lepsze - laktator elektryczny czy może laktator ręczny? W gruncie rzeczy trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, gdyż dla każdej mamy zupełnie inne rozwiązanie okaże się być bardziej sprawdzone. Wybór konkretnego produktu uzależniony jest w głównej mierze od tego, jak często odciągamy pokarm. Jedne mamy robią to sporadycznie, jedynie wtedy, gdy muszą wyjść i zostawić dziecko pod opieką innej osobie.  W takich przypadkachlaktator ręczny Microlife BC 100 Soft okaże się być wystarczającym zakupem. W sytuacji jednak, gdy mamy problemy z laktacją, a więc gdy jest ona zbyt intensywna lub gdy jej niemal nie ma, wówczas doskonale sprawdzi się na przykład laktator elektryczny Microlife BC 200 Comfy.

A pozostając w temacie karmienia, bez wątpienia istotne znaczenie ma także butelka dla dziecka. Mamy, które karmią piersią, a podają mleko poprzez butelkę sporadycznie, nie muszą w sposób szczególny skupiać się na wyborze odpowiedniej butelki czy dodatków dla niej. Jeśli jednak dziecko karmione jest odciągniętym mlekiem lub jeśli z różnych powodów pije mleko modyfikowane, wówczas należy dopasować jak najlepszą butelkę do karmienia. Istotne znaczenie ma to, z czego jest ona wykonana, jaki ma smoczek, jaką posiada wielkość. A oprócz butelek? Na pewno w wyposażeniu domowym powinien znaleźć się sterylizator do butelek, dzięki któremu odpowiednia higiena danych elementów wyprawki służąca do jedzenia, zachowana jest na najwyższym poziomie. Tego typu wyparzacz do butelek to najlepszy sposób na to, by zagwarantować dziecku czystość i bezpieczeństwo dla jego układu pokarmowego.

Większość z nas młodych rodziców stawia często na zbyt dużą ilość rzeczy. Ubrania, które nigdy nie były nawet założone. Gadżety, które w praktyce okazały się być totalnie nieprzydatne. Czasami lepiej jest postawić na najlepszej jakości rozwiązania, a do tego w pełni praktyczne dodatki, by były one bardzo pomocne w pielęgnacji dziecka i opiece nad maluszkiem w pierwszych miesiącach jego życia. Warty uwagi może być na przykład inhalator dla dzieci, miękki i bardzo przydatny na co dzień kocyk dla niemowlaka czy też mata dla niemowląt, dzięki której można wymyślać różnorodne ćwiczenia dla dziecka wspomagające jego prawidłowy rozwój w poszczególnych okresach. Wybór produktów jest naprawdę ogromny.