Wiele osób, słysząc „masażer dla par”, od razu pomyśli o wizycie w sklepie z artykułami wibracyjnymi. Tymczasem na wspólne wieczory przyda się nie tylko słynny w czasach PRL-u masażer turystyczny albo inny masażer wibracyjny. Prozdrowotny masaż, jaki możemy wykonać samodzielnie w domu drugiej osobie, nie tylko zacieśnia więzy, ale i jest doskonałym wyrazem troski, pielęgnacji i miłości. W końcu nic tak nie świadczy o uczuciu do drugiej osoby, jak sprawianie, by była w dobrej formie i świetnie się czuła.

Masażer – prezent idealny

Coraz więcej osób docenia zalety masażu i nie tylko decyduje się na wizyty u fizjoterapeuty, ale i na kontynuowanie zabiegów we własnym zaciszu. Dzięki nowoczesnym urządzeniom, takim jak masażer do stóp, masażer do pleców i karku, masażer głowy i wiele, wiele innych, każdy może wykonać (sobie lub drugiej osobie) naprawdę dobry masaż. Dobrodziejstw takiej domowej terapii jest wiele. Warto ukochanej osobie sprezentować dobry masażer elektryczny lub ręczny masażer. Taki podarunek na pewno będzie doskonale odebrany. Nie tylko poprawia samopoczucie, ale i zacieśnia więzy między partnerami.

 

Masażer elektryczny – dziesiątki zalet

Masaż to najlepszy, nieinwazyjny sposób na walkę z bolączkami XXI wieku. Nie tylko rozluźnia spięte mięśnie, ale i niweluje stres oraz jest okazją do chwili oddechu i odpoczynku w zabieganej codzienności. Odpowiednio wykonany usuwa ból w obrębie kręgosłupa. Świetnie nada się do tego mata do masażu shiatsu Beurer MG 320 HD 3 w 1, która wyposażona jest w 2 rotujące głowice do masażu shiatsu. Ten masażer karku posiada dodatkowo 4 masażery shiatsu, które obracają się parami oraz aż 3 stopnie intensywności masażu pneumatycznego. W efekcie całe plecy są idealnie poddane zbawiennej w skutkach bezigłowej akupunkturze.

mata do masazu shiatsu beurer mg 320 hd 3 w 1

W pozbyciu się bólu głowy bardzo często pomaga nie tylko masażer głowy, ale i masażer karku. Sprzęt taki jak urządzenie do masażu karku Beurer MG 153 4D wykonuje masaż ugniatający o głębokim działaniu odprężenia i rozluźnienia mięśni. Masaż przeprowadzony przy użyciu odpowiedniego sprzętu niweluje także bolesne napięcie mięśni i pomaga usuwać ograniczenia ruchu. Prostym i niedrogim masażerem elektrycznym, którym można wykonać rozluźniający mięśnie masaż, jest masażer na podczerwień MG 40, który posiada aż cztery nasadki masujące o różnych kształtach wypustek i funkcję rozgrzewania bezpiecznym promieniowaniem IR. Do rozluźniania powięzi i stwardnień przyda się niewielkich rozmiarów mini masażer — piłka wibracyjna do masażu Beurer MG 10, którą można zabrać z sobą dosłownie wszędzie.

Wszystkie wymienione powyżej urządzenia można oczywiście obsługiwać samodzielnie, ale czy jest coś bardziej przyjemnego niż masaż wykonany przez bliską osobę? Raczej nie! Wzajemne masowanie można, a może i nawet należy, przeprowadzać częściej niż w walentynki.

 

Wzajemny masaż – idealna gra wstępna

W czasie masażu dochodzi do obniżenia poziomu kortyzolu i wyrzutu endorfin. Można, więc powiedzieć, że po prostu odpręża i poprawia humor. Dobre samopoczucie obydwu osób to podstawa udanej randki. Warto więc w czasie romantycznego wieczoru sięgnąć po masażer do pleców, masażer do nóg lub masażer na brzuch. Naśladowane przez urządzenie ruchy głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania i wibracji każdemu pozwolą odpłynąć. Oczywiście masaż można przeprowadzić też manualnie, ale nie każdy ma do tego odpowiednią wiedzę i kondycję. Niepoprawne masowanie może z kolei nie tylko nie przynieść oczekiwanych rezultatów, ale wręcz zaszkodzić. Właśnie z tego powodu lepiej wykonać wzajemny masaż posiłkując się masażerem ręcznym lub elektrycznym.

Trzeba podkreślić, że masażer ultradźwiękowy, masażer ręczny, masażer shiatsu czy jakiekolwiek inne urządzenie przeznaczone do masażu poprawia przepływ krwi i limfy w danej okolicy, co zdecydowanie przyspiesza procesy regeneracyjne, ale i (co ważne w czasie wspólnego wieczoru) sprawia, że ciało jest bardziej wrażliwe i czułe na pieszczoty.

Wielu seksuologów i terapeutów par poleca włączenie masażerów do gry wstępnej. Dlaczego? Powód jest prosty – odprężony i rozluźniony człowiek ma więcej chęci na zbliżenie. Pobudzone ciało domaga się większej ilości pieszczot, a rozmasowane mięśnie oraz powięzi zapewniają większą gibkość w łóżku, co może przyczynić się do eksperymentowania z nowymi pozycjami.

Masaż punktowy wykonany takim masażerem jak aparat do masażu Shiatsu Beurer MG 151, który ma formę wygodnego pasa, umożliwiającego wykonanie zabiegu na różnych partiach ciała, wyostrza zmysły, dzięki czemu seksualne doznania są znacznie głębsze i sprawiają więcej przyjemności. Masażer stress realeaZer Beurer to masażer wibracyjny, który umożliwia ustawienie 3 cykli oddechowych i ustawienie ulubionej muzyki relaksacyjnej. To sprzęt, który niezawodnie walczy ze stresem i świetnie sprawdzi się jako element budowania atmosfery przed zbliżeniem tantrycznym.

aparat do masazu shiatsu 3d beurer mg 151

Co jest lepszego niż wzajemny masaż? Masaż połączony ze wspólną kąpielą! Nie bójcie się, wiele urządzeń masujących można wziąć z sobą do wody. Mini masażer do ciała taki jak masażer SPA MG 17 jest całkowicie wodoodporny i idealnie rozmasowuje plecy, kark, ramiona i nogi. Z pewnością zamieni domową łazienkę w romantyczny, zmysłowy salon SPA.

Masując swoją ukochaną osobę nie, tylko poprawicie komfort jej codziennego funkcjonowania, usprawnicie i zniwelujecie wiele dolegliwości bólowych. Wykorzystując prosty w obsłudze, intuicyjny masażer zbliżycie się do siebie i poprawicie relacje w związku.