Idealnie gładkie nogi i ciało to pragnienie wielu kobiet, a w dzisiejszych czasach depilacja jest zabiegiem absolutnie koniecznym. Popularne maszynki do golenia powoli odchodzą w zapomnienie, choć wciąż sięga po nie liczna grupa pań. Jest to jednak rozwiązanie niewygodne i niepraktyczne.

Cały proces usuwania włosków należy bowiem powtarzać co kilka dni, a w niektórych przypadkach nawet codziennie. Tutaj z pomocą przychodzi dobry, profesjonalny depilator, dzięki któremu można pożegnać niechciane owłosienie na kilka tygodni.

Na rynku dostępne są różne modele depilatorów, od tradycyjnych i woskowych, po laserowe czy IPL. Wybór jest więc ogromny i uzależniony od indywidualnych potrzeb, stopnia nasilenia owłosienia, a także odporności na ból. Wyrywanie cebulek wiąże się z pewnym dyskomfortem, dlatego niektóre marki oferują urządzenia z chłodzącym nawiewem lub przeznaczone do wykonywania zabiegu na mokro. Najlepszy depilator szybko i sprawnie usuwa włoski, nie powodując silnego bólu.

 

Jak wybrać najlepszy depilator?

Wybierając odpowiedni depilator, należy wziąć pod uwagę kilka ich najbardziej popularnych rodzajów. Zaliczają się do nich:

  • Depilator standardowy – klasyczne modele wykorzystują mechanizm bazujący na pęsetach lub dyskach, które umieszczone są na specjalnej głowicy. Wykonuje ona obroty, podczas których pęsety lub dyski otwierają się i zamykają, skutecznie chwytając włoski. Tak działa na przykład dostępny w asortymencie Kredos depilator Beurer HL 70, który mimo niewielkiej ceny gwarantuje naprawdę zaskakująco pozytywne efekty.
  • Depilator laserowy – działa poprzez emitowanie pojedynczej wiązki światła o ustalonej długości fali. W brodawkę odpowiedzialną za wzrost włosa wnika energia, która powoduje podwyższenie temperatury i całkowite jej zniszczenie lub nieodwracalne uszkodzenie.
  • Depilator IPL – posiada specjalną lampę, która naświetla określony obszar skóry; emitowane fale o różnej długości wnikają w cebulki włosków, hamując ich wzrost lub uszkadzając je. Takie możliwości oferuje na przykład depilator Beurer IPL Velvet Skin Pro, który pozostawia jedwabiście gładką skórę i pozwala cieszyć się nią bardzo długo.

To, jak wybrać depilator, zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb kobiety. Osoby odporne na ból mogą zdecydować się na model tradycyjny z regulacją prędkości. Dzięki tej funkcji można dostosować działanie i nasilenie bólu. Bardziej kosztownym, choć znacznie wygodniejszym i mniej bolesnym rozwiązaniem są depilatory laserowe czy IPL.

 kobieta decyduje czym sie ogolic

Jaki depilator wybrać – woskowy czy laserowy?

Dwa najbardziej popularne rodzaje depilacji to wosk oraz laser. Pierwszy z nich polega na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami za pomocą specjalnej, lepiącej się substancji. Jest ona nakładana na skórę pokrytą niechcianym owłosieniem. Następnie przykłada się do niej pasek fizelinowy i energicznym ruchem odrywa. Zabieg depilacji woskiem należy powtarzać co trzy lub cztery tygodnie. Minimalna długość włosków wynosi 0,7 cm.

Z kolei depilacja laserowa wykorzystuje wiązki światła, które powodując wzrost temperatury, niszczą cebulki. W gabinetach kosmetycznych zabieg ten należy powtarzać co cztery lub sześć tygodni, przy czym odrastanie włosków ustaje po około dziewięciu seriach. Obecnie możliwa stała się depilacja laserowa w domu. Do samodzielnego jej wykonania wystarczy specjalne urządzenie, takie jak depilator Beurer IPL Pure Skin Pro, które charakteryzuje się bardzo kompaktowymi wymiarami. Można zabrać go nawet w podróż.

Najlepszy depilator powinien pozostawiać skórę gładką na co najmniej dwa tygodnie. Zarówno wosk, jak i laser są pod tym względem efektywne, choć w przypadku woskowania może dochodzić do bolesnego wrastania włosków. Są bowiem na tyle osłabione, że nie potrafią przebić się przez warstwy skóry.

 

Depilator do twarzy – czy warto?

Wiele kobiet zastanawia się, jak wybrać depilator do twarzy, aby nie podrażnić delikatnej skóry, lecz skutecznie pozbyć się owłosienia. Tego rodzaju urządzenia są znacznie delikatniejsze od standardowych modeli, ponieważ włoski występujące na twarzy są o wiele krótsze i cieńsze.

Depilator do twarzy posiada zwykle niewielką głowicę, którą można wyregulować linię brwi, a nawet usunąć włoski z nosa. Jest to zabieg mniej bolesny oraz szybszy niż w przypadku użycia zwykłej pęsety.

Tego typu urządzenie usuwa włoski wraz z cebulkami. Można więc przez długi czas cieszyć się idealnie gładką skórą. Należy jednak pamiętać, aby nie wykonywać zabiegu bezpośrednio przed wyjściem do pracy, na uczelnię lub bankiet, ponieważ na skutek wyrywania włosków powstaje zaczerwienienie.