ZAMKNIJ ZAMKNIJ

Treningi mające na celu budowanie masy mięśniowej, redukcję tkanki tłuszczowej i rozwijanie sprawności fizycznej wsparte o bieżące kontrolowanie tętna i innych parametrów ciała to świetna pomoc w uzyskaniu lepszych efektów. W całym szeregu asortymentu sprzętów do fitness znaleźć można spory wybór możliwości, w tym akcesoriów, które skutecznie motywują do działania, czego przykładem są czujniki aktywności.

Wykorzystanie tego rodzaju rozwiązań pozwala zadbać o prawidłowy tryb życia, ułatwia osiąganie zamierzonych rezultatów dietetycznych i treningowych, a wszystko dzięki dostarczanym przez nie aktualnym informacjom pozwalających na weryfikowanie stanu naszego organizmu. Czujniki aktywności to genialny sposób na wsparcie pracy nad sylwetką i utrzymanie zdrowia.

Opaski monitorujące aktywność fizyczną – jak działają?

Innowacyjne technologie zawarte w nowoczesnych smartwatchach, opaskach monitorujących aktywność itp. to doskonała alternatywa dla każdej aktywnej osoby – ale i dla początkujących sportowców. Pomiary dotyczące ruchu użytkownika rejestrowane są dzięki nim przez całą dobę – niektóre z pamięcią do 30 dni, pozwalając na bieżące monitorowanie reakcji organizmu. Noszone na nadgarstku, pozwalają uzyskiwać aktualne dane na temat liczny wykonanych kroków, przebyte odległości, liczbę spalonych podczas aktywności kalorii i tkanki tłuszczowej itp. Z ich pomocą użytkownik może na bieżąco weryfikować swoją aktywność i tętno, nawet podczas snu.

Urządzenia w postaci opasek zakładanych na rękę wyposażone są w czujniki, które pozwalają dokonywać pomiarów podstawowych funkcji naszego ciała. Niektóre posiadają także wbudowany GPS dla uzyskania informacji o trasie i liczbie kilometrów pokonanych w ciągu dnia. Dostępne w szerokim asortymencie opaski wspierane są przez aplikacje na smartfony, dzięki którym możliwe jest analizowanie zebranych danych np. w postaci wykresów, zestawień itp.

 kobieta smart band bieganie

Czy czujniki aktywności to sposób na wsparcie walki o dobrą formę i motywacja do aktywności?

Nie da się ukryć, że nowoczesne technologie, przy odpowiednim nastawieniu ich użytkowników, są w stanie posłużyć jako osobisty trener. Osoby mające problem z mobilizacją, zyskać mogą za ich sprawą solidnego kopniaka do działania. Czujniki aktywności w postaci czy to opasek, czy bardziej zaawansowanych smartwatchy wyposażone są w liczne funkcje, w tym wysyłania powiadomień czy alertów przypominających o konieczności zażycia ruchu itp. Poza podstawowymi funkcjami, rozwiązania te zachęcają także designem, możliwością personalizowania tapet, wykrywania twarzy, wysyłaniem powiadomień na telefon czy Messenger. Mogą również wspomóc w optymalnym nawadnianiu i prawidłowej diecie – wysyłając alerty o konieczności wypicia wody czy zjedzeniu posiłku w określonych porach dnia. Dzięki wykorzystaniu czujników aktywności możliwe jest także monitorowanie swoich poczynań na siłowni, w tym ilości wykonywanych serii ćwiczeń czy przerw pomiędzy nimi.

Jaki czujnik aktywności wybrać?

Wybór możliwości w zakresie czujników aktywności jest całkiem spory, jednak kluczowe jest to, jakie są nasze oczekiwania względem danego urządzenia i w jakim celu chcemy się w nie wyposażyć. Osoby uprawiające jogging, biegające w maratonach itp. z pewnością docenią warianty z wbudowanym GPS, który pozwoli na bieżąco śledzić trasę oraz przebyty dystans. Użytkownicy pragnący zadbać o zdrowie zmagający się z nadciśnieniem tętniczym, zyskają na czujnikach aktywności z funkcją ciśnieniomierza, który pozwoli im kontrolować stan samopoczucia podczas aktywności. Ci którzy trenują siłowo, preferują fitness bądź kochają różnorodne sporty i zależy im na uniwersalnym rozwiązaniu, zdecydowanie bardziej skorzystają z zegarków lub czujników aktywności o rozbudowanych funkcjach. Nie małą zaletą dla osób kochających pływanie, bądź korzystające z kąpieli na siłowniach czy sauny będą warianty wodoodporne.

W ofercie czujników aktywności poza funkcjonalnością można szukać także ciekawego wyglądu opasek czy zegarków. Gadżet dopasowany do naszych preferencji jest większą motywacją niż nam się wydaje, dlatego jego prezencja również bywa kluczowym czynnikiem rozpoczęcia przygody z treningami. Wybór najlepszego rozwiązania powinien być kierowany naszymi indywidualnymi preferencjami. Oczywiście pasjonaci technologii i gadżetów z większym entuzjazmem podejdą do tematu, jednak każdy, kto nie ma jeszcze motywacji do działania w kierunku zdrowia powinien rozważyć tę opcję, a nóż będzie ona doskonałym początkiem pięknej przygody. Kluczem do pełnej satysfakcji jest jednak poszukanie modelu, który rzeczywiście się przyda i będzie wyposażony w funkcje nam niezbędne – brak GPS, może skutecznie zniechęcić biegacza do stosowania czujnika aktywności, a zbyt obszerny model smartwatcha utrudni wykonywanie niektórych ćwiczeń na siłowni. Dobierając swój czujnik aktywności nie należy się spieszyć, warto przemyśleć alternatywy i wybrać tę najbardziej w punkt, a satysfakcja z użytkowania będzie zdecydowanie większa i przyniesie zamierzone efekty.

czujnik aktywnosci beurer as 99 pulse bluetooth

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny