Nowy Rok zawsze niesie za sobą nowe cele i postanowienia. Wśród noworocznych postanowień od wielu lat królują te dotyczące wprowadzenia zdrowego stylu życia: rzucenie palenia, regularne uprawianie sportu i zrzucenie kilku kilogramów. Co zrobić, aby po raz kolejny nie skończyło się na noworocznych postanowieniach? Jak przestać stale powtarzać mantrę „od poniedziałku” i od razu zabrać się za realizację wyznaczonych celów? Dobrze zbilansowana dieta to nie tylko klucz do szczupłej sylwetki, ale także przepustka dozdrowia i dobrego samopoczucia. Zobacz więc, jakie 4 kroki warto wykonać, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Krok 1 z 4: Przygotuj się i określ swoje cele

Na nic największa nawet wytrwałość jeśli nie wiesz, do czego dążysz. Jeśli zamierzasz schudnąć, musisz ustalić wskaźniki, za pomocą których zweryfikujesz, kiedy Twój cel zostanie osiągnięty. Może to być wskaźnik BMI, poziom tkanki tłuszczowej, czy konkretna waga lub wymiary obwodów poszczególnych części ciała. Jak ustalić poziom, z którego startujesz, cel, do którego dążysz oraz kroki milowe? Po prostu sprawdź to! Spokojnie, nie musisz w tym celu posiadać profesjonalnego analizatora składu ciała ani wiedzieć, jak obliczyć BMI samemu. Możesz zakupić łazienkową wagę z analizą składu ciała do użytku domowego. Taka waga diagnostyczna pomoże Ci kontrolować parametry takie jak: wskaźnik BMI, skład masy ciała, pomiar tkanki tłuszczowej czy określić ilość wody w organizmie i wiele innych. Jeśli Twój cel to zrzucenie zaledwie kilku kilogramów wystarczy, że określisz cel końcowy swojego postanowienia. Jeśli jednak do zrzucenia masz więcej kilogramów, określ tzw. kroki milowe i podziel swój cel na kilka mniejszych, aby łatwiej było Ci je osiągnąć.

Krok 2 z 4: Zadbaj o właściwą motywację

Postaraj się, aby trening i zdrowa dieta stały się Twoim codziennym nawykiem itraktuj je priorytetowo. Pamiętaj, że aby wykształcić nowy nawyk, nie wystarczy kilka dni poświęconych na jego kształtowanie. Liczne badania potwierdzają jednak, że wystarczy zaledwie 21 dni, aby regularnie wykonywana czynność stała się naszym nawykiem. Jakie nawyki warto więc wprowadzić do swojego życia, aby wspomóc osiągnięcie wymarzonej wagi ciała, a następnie ją utrzymać? Wieczorem przygotuj wszystkie posiłki na kolejny dzień, aby w przypływie głodu nie sięgać po niezdrowe przekąski. Rano zaś wstawaj 30-60 min. wcześniej, aby wykonać trening jako jeden z pierwszych obowiązków i aby żadne wydarzenia w ciągu dnia nie zakłóciły jego przebiegu. Wiemy, jak trudno wcześniej zerwać się z łóżka. Jeśli jesteś śpiochem, nie planuj od razu wstawać godzinę wcześniej. Rozpocznij od 15 minut i stopniowo wydłużaj ten czas. Jeśli masz problem z dobudzeniem się i zamiast reagować na klasyczny budzik, stale włączasz „drzemki”, zainwestuj w budzik świetlny, który oprócz sygnału dźwiękowego, generuje również sygnał świetlny. Pobudka o odpowiedniej godzinie gwarantowana!

poranne wstawanie 

Krok 3 z 4: Wspomagaj swoje działania

Właściwa dieta i regularna aktywność fizyczna to podstawa do zrzucenia zbędnych kilogramów. Pamiętaj jednak, że w trakcie procesu odchudzania, Twoje ciało zmienia się w krótkim czasie. Zadbaj więc nie tylko o dietę i treningi, ale również o to, aby Twoje ciało pięknie wyglądało. Stymuluj skórę, aby w efekcie utraty wagi nie stała się obwisła, mało sprężysta i z rozstępami – w tym celu szczotkuj ciało. Używaj regularnie szczotki do ciała i zobacz, jak szybko zobaczysz efekty! Twoja skóra będzie gładka i elastyczna. Stymuluj mięśnie do pracy nawet wtedy, gdy nie ćwiczysz – w tym celu stosuj elektrostymulatory na wybrane partie ciała. Możesz ich używać podczas pracy biurowej, prac domowych, a nawet w trakcie czytania książki, czy wypoczynku przed telewizorem. Ty wypoczywasz, a Twoje mięśnie pracują!

Krok 4 z 4: Pamiętaj o nagrodzie

Dbanie o zdrowie, ciało i dobrą kondycję nie powinno kojarzyć się z karą, ale często tak właśnie jest. Dzieje się tak za sprawą nadmiernego rygoru, jaki sobie narzucamy, a także zbyt intensywnych programów treningowych. Spraw, aby było inaczej! Pamiętaj nie tylko o ćwiczeniach, ale także o regeneracji. Nagradzaj siebie za wszystkie, nawet małe osiągnięcia. Nie musisz czekać, aż schudniesz 10 kg - nagradzaj siebie nawet za systematyczność treningów i wytrwałość. W jaki sposób? Na przykład... masażem! Jeśli zależy Ci na masowaniu konkretnej części ciała, wybierz dedykowany masażer. Jeśli zaś zależy Ci na ogólnym rozluźnieniu ciała, świetnie sprawdzi się do tego mata masująca. Raz w tygodniu, w ramach odpoczynku od treningu zafunduj sobie rozluźniający masaż, a jeśli masz na to czas i chęci, możesz używać masażera nawet każdego wieczora, aby zrelaksować się po całym aktywnym dniu.

kobieca radosc

Określając swoje cele i monitorując postępy, dbając o zachowanie odpowiedniej motywacji, a dodatkowo wspomagając dietę i treningi pielęgnacyjnymi zabiegami na ciało, z pewnością uzyskasz oczekiwany efekt i zgubisz zbędne kilogramy. Co więcej, ostatni krok mówiący o nagradzaniu siebie sprawi, że stosując się do wszystkich czterech kroków, zyskasz nie tylko właściwą wagę i sylwetkę swoich marzeń, ale również zrelaksujesz się i zyskasz pokłady sił witalnych i energię do działania.