ZAMKNIJ ZAMKNIJ

Termometry bezdotykowe najlepszymi urządzeniami do mierzenia temperatury

 

Rynek z branży medycznej ma nam do zaoferowania różnorodne termometry do mierzenia temperatury.  Ich ilość sprawia, że tak trudno jest nam wybrać ten jeden, najlepszy. Wiadomo przecież, że zupełnie inny potrzebować będziemy termometr dla niemowlaka, a inny na potrzeby oddziałów szpitalnych. Jedno jest pewne - na przestrzeni lat znacząco zmienił się sam produkt, jak również i sposób mierzenia temperatury. Dawniej w apteczkach domowych, jak również i w szpitalach gościł termometr rtęciowy. Gdy ten został wycofany z użytku, producenci zaoferowali nam nowe, zupełnie inne produkty, w tym między innymi termometr do mierzenia temperatury bezdotykowy. Jest on bez wątpienia największym fenomenem na rynku, który sprawdza się zarówno w warunkach domowych, jak również i szpitalnych.

 

Termometr bezdotykowy na podczerwień - zasada działania

Pojawienie się na rynku termometrów dotykowych okazało się być bardzo dużą rewolucją. No bo jak mierzyć temperaturę, nie dotykając ciała? Fenomen ten tkwi w podczerwieni. W termometrach takich znajdują się specjalne czujniki, które to mają za zadanie wykrywać promieniowanie emitowane przez ciało. W ten więc sposób nie wymagają one kontaktu ze skórą. Wśród nowoczesnych rozwiązań, na pewno taki termometr Microlife stanowi doskonały wybór. Sprawdzi się on zarówno wśród dzieci, jak również i osób dorosłych. Jego dużym fenomenem jest to, że pozwala mierzyć temperaturę także cieczy, posiłków czy wody do kąpieli. Jeśli więc termometr lekarski o szerokim zastosowaniu, to na pewno taka propozycja bezdotykowego urządzenia, okaże się być bardzo dobrym wyborem. 

 

Zalety termometru bezdotykowego

Zastanawiając się nad tym, jaki termometr bezdotykowy wybrać, z pewnością warto zwrócić uwagę na ranking termometrów, porównać je i wśród tych ocenianych najlepiej, zdecydować się na najlepszy. Co więc przemawia za kupnem takiego urządzenia?

 • szybki czas uzyskanego wyniku. Dotykasz przycisk, wynik otrzymujesz od razu
 • możliwość zmierzenia temperatury w wielu miejscach na ciele
 • możliwość pomiaru temperatury wody, pomieszczeń czy posiłków
 • łatwość pomiaru, szczególnie ważna i istotna wśród dzieci czy osób chorych
 • pełna higiena, dzięki braku konieczności dokładania go do ciała
 • dodatkowe funkcje: podświetlenie wyświetlacza, zapamiętywanie ostatnich pomiarów

 termometr bezdotykowy

Termometr elektroniczny dotykowy czy termometr bezdotykowy?

Temperatura ciała odgrywa niezwykle ważną rolę i jest jednym z tych parametrów, które wpływają na funkcjonalność całego niemal organizmu. Nieprawidłowa temperatura człowieka ma swoją przyczynę i związana może być z różnymi stanami chorobowymi. Oczywiście inna będzie temperatura noworodka, inna jest temperatura zdrowego człowieka. Co więcej, zmienia się ona w ciągu doby, bowiem inna jest temperatura ciała w nocy, inna dzień, w fazie cyklu u kobiety, w okresie ząbkowania u dziecka. 

 

Odpowiedni termometr odgrywa więc ważną rolę i dlatego też należy taki posiadać. Oczywiście innym może być termometr lekarski na potrzeby własne, a innym ten stosowany w szpitalach. Wśród jednak polecanych produktów, z całą pewnością doskonale sprawdzi się niezawodny, najbardziej nowoczesny i polecany absolutnie dla każdego termometr elektroniczny bezdotykowy. O jego zaletach napisaliśmy powyżej. Teraz jednak chcielibyśmy skupić się na tym, czy sięgając po taki właśnie termometr do mierzenia gorączki, lepiej jest zakupić na przykład termometr bezdotykowy Microlife NC150 czy może lepiej jest się zdecydować na klasyczny termometr medyczny dotykowy. 

 

Warto na pewno skupić się na wadach i zaletach tych urządzeń, by odpowiedzieć sobie jednoznacznie na to pytanie. Termometry elektryczne dają bardzo dokładny pomiar, mają duży wyświetlacz, a do tego różne końcówki. Co więcej, posiadają wodoodporne obudowy, alarm dźwiękowy informujący o końcu pomiaru, a do tego bardzo atrakcyjną cenę. Termometry na podczerwień posiadają takie same korzyści, ale oprócz tego również i umożliwiają dużo szybszy pomiar, bo widoczny jest on po zaledwie jednej sekundzie. Co więcej urządzenia takie są bezinwazyjne i dają możliwość pomiaru temperatury ciała, ale także powierzchni, płynów czy samego otoczenia. 

 

A jakie są tu wady? Termometry elektroniczne mają wąską skalę pomiarową, ograniczenie do pomiaru temperatury ciała, jak również i problemy z samą kalibracją. Termometry bezdotykowe z kolei mogą ulec zniszczeniu, jeśli spadną, wymagają przeanalizowania instrukcji, by rozpocząć ich używanie, a do tego dostępne są w nieco wyższej cenie. Jeśli jednak mamy postawić na najlepszy termometr, czy te wady faktycznie są wadami? Z pewnością biorąc pod uwagę za i przeciw - opcja bezdotykowa bezapelacyjnie stanowi numer jeden na rynku.

 

Taki termometr do czoła dostępny jest w nieco wyższej cenie, jednak zważywszy na jego zastosowanie i najwyższą jakość oraz co ważne - komfort mierzenia temperatury, warty jest on wydania takich pieniędzy.

 

Termometry bezdotykowe - które produkty są warte uwagi?

Rzeczą wiadomą i oczywistą jest fakt, że jeden termometr drugiemu z pewnością nie jest równy. Jeśli chcemy faktycznie postawić na bardzo dobry i sprawdzony produkt na lata, warto zwrócić uwagę na opinie o termometrach, przejrzeć ranking termometrów bezdotykowych, skupić się na konkretnych markach produktów. Jakie więc warte są uwagi?

 • Microlife

Najbardziej znana i ceniona marka na rynku, jeśli w grę wchodzą termometry. Oferuje ona szereg niezwykle ciekawych propozycji. Wśród nich wartymi uwagi są przykład: 

 • Beurer

Termometry Beuer bez wątpienia są w stanie sprostać potrzebom i oczekiwaniom najbardziej nawet wymagających klientów. Ta niemiecka firma cieszy się bardzo dużą popularnością przede wszystkim ze względu na najwyższą jakość produktów, niezawodność i skuteczność pomiarów temperatury w bardzo szybkim czasie.

 • Pempa

Pempa jest to polska marka pochodząca z Rzeszowa, która oferuje najwyższej jakości termometry do mierzenia temperatury z detektorem na podczerwień, który umożliwia dokładny pomiar. 

 • termometr bezdotykowy PEMPA T200
 • termometr bezdotykowy PEMPA T100
 • Rossmax

Ta szwajcarska marka swoimi początkami sięga do 1988 roku. W świecie opieki zdrowotnej, dostarcza najwyższej jakości sprzęt medyczny, w tym również i termometry dla dzieci, termometry medyczne na potrzeby służb, jak również i te najbardziej cenione w ostatnim czasie termometry elektryczne bezdotykowe.

 • termometr bezdotykowy Rossmax HC700
 • termometr bezdotykowy Rossmax HD500
 • Braun

Marka Braun to niemieckie przedsiębiorstwo założone w 1921 roku. Oferuje ogrom różnego rodzaju produktów zarówno na potrzeby medyczne, jak również i kosmetyczne. Wśród nich wartą uwagi opcją są termometry bezdotykowe dla potrzeb wszystkich klientów.

 • termometr Braun 6520
 • Omron

Omron jest czołowym producentem sprzętu medycznego, który dostarcza najwyższej jakości urządzenia zarówno dla klientów indywidualnych, jak również i instytucjonalnych, w tym najlepsze termometry na użytek domowy i dla szpitali. 

elektroniczny termometr bezkontaktowy microlife nc 100 

Termometr do mierzenia temperatury ma ogromne znaczenie, by móc kontrolować ten ten jakże istotny parametr. Wybierając te bezdotykowe, bez wątpienia każdy jest w stanie dopasować do siebie najlepszy, niezawodny i warty wydanych na niego pieniędzy sprzęt.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny