ZAMKNIJ ZAMKNIJ

Jaki termometr wybrać? 

 

Rozpalone ciało, dreszcze, bóle mięśni, pocenie… 

Z całą pewnością stan ten zna każdy. Gorączka , a więc zwiększenie temperatury ciała, pojawia się w wyniku reakcji obronnej organizmu między innymi na atak bakterii czy wirusów. I choć rozpalone ciało można wyczuć praktycznie dotykiem, to jednak jej wysokość możliwa jest do określenia poprzez termometr. No właśnie i to nad tym urządzeniem chcielibyśmy skupić się w sposób szczególny. Jaki termometr kupić? Gdzie mierzyć temperaturę? Gdzie znaleźć dobry termometr? 

 

Termometr - niezawodne urządzenie dla każdego

Bez wątpienia termometry to urządzenia, które znajdziemy w każdym domu, szpitalu, gabinecie lekarskim czy w niejednej apteczce pierwszej pomocy. Służą one do pomiaru temperatury ciała. Rynek ma nam do zaoferowania wiele urządzeń, które znacząco różnią się między sobą ceną, zasadą działania, szybkością uzyskanego wyniku czy też samą dokładnością i wygodą użytkowania. U jednych w domowych warunkach sprawdzi się doskonale termometr bezdotykowy, u innych klasyczny termometr elektroniczny. W przypadku zaś placówek medycznych, idealny jest termometr lekarski czy termometr medyczny o bezdotykowym działaniu, z wieloma funkcjami, który to sprawdza się niezawodnie w opiece nad osobami chorymi. 

 

Oczywiście wiadomo, iż zupełnie inne zastosowanie ma termometr pokojowy, termometr zewnętrzny czy termometr samochodowy, a zupełnie inne termometr do mierzenia gorączki. Każdy jednak ma za zadanie wskazać odpowiednią temperaturę i to stanowi tutaj element nadrzędny. Im bardziej dokładny, tym większym będzie on cieszył się powodzeniem na rynku. 

 

Z pewnością wartą uwagi propozycją jest termometr  Microlife, który to posiada wszelkie te cechy, jakie przemawiają za tym, aby na niego właśnie postawić. Wśród rankingu termometrów bezdotykowych, ten jest numerem jeden. Co przemawia za jego zakupem?

  • atrakcyjna cena
  • łatwa obsługa
  • niezawodność na lata
  • szerokie zastosowanie
  • dokładny pomiar

 termometr rteciowy

Termometry - rodzaje 

Rynek ma nam do zaoferowania różnorodne termometry, które sprawdzają się w zależności od miejsca, przeznaczenia czy konkretnej grupy osób. Wiadomo, że termometr bezdotykowy dla dzieci okaże się być bardzo dobrym wyborem, z kolei dla dorosłych wystarczy zwykły termometr domowy do mierzenia temperatury pod pachą. Jak więc dzielą się te urządzenia? Jakie są ich rodzaje?

 

  • termometr rtęciowy

Termometry rtęciowe znane są naszym mamom i babciom. I choć czas pomiaru był tutaj niezwykle długi, to jednak były one niezwykle dokładne w swoich pomiarach. Zgodnie jednak z Dyrektywą unijną z 2007 roku, zostały one w 2009 roku wycofane z produkcji ze względu na to, że rtęć z termometru jest po prostu szkodliwa.

  • termometr szklany bezrtęciowy

Te klasyczne więc produkty zastąpione zostały przez termometry szklane bezrtęciowe. Wyglądają one niemal tak samo jak poprzednicy, ale sama rtęć zastąpiona została przez dużo bardziej bezpieczne substancje, w tym między innymi alkohole. Czas oczekiwania na pomiar wynosi około 5 minut. 

Z całą pewnością termometry elektroniczne stanowią na przestrzeni ostatnich lat najczęściej wybierany produkt. Są one bardzo popularne, gdyż charakteryzują się szybkością uzyskanego wyniku, łatwym użytkowaniem i pełnym bezpieczeństwem korzystania z niego. Wynik widoczny jest już po kilkunastu sekundach. Doskonałym produktem jest termometr elektroniczny Microlife czy na przykład termometr Braun. 

Termometry bezdotykowe, inaczej określane jako urządzenia na podczerwień. Są to nowoczesne rozwiązania, które do wykonania pomiaru nie potrzebują kontaktu z ciałem. Wystarczy jedynie zbliżyć termometr blisko czoła, by po naciśnięciu przycisku, od razu otrzymać wynik. Sprawdza się on idealnie jako termometr dla niemowlaka, ale także jako pomiar temperatury ciała wykorzystywany w szpitalach. Termometr bezdotykowy na podczerwień to idealny zakup i na potrzeby klientów indywidualnych i instytucjonalnych

  • termometr w smoczku

Niezwykle dużą popularnością cieszą się także termometry dla dzieci w formie smoczków. Oczywiście nie sprawdzą się one zawsze, bo nie każde dziecko toleruje obecność smoczka w buzi. Te jednak, które uwielbiają ten dziecięcy gadżet, z pewnością poprzez smoczek łatwo będą go wykorzystywać, jako termometr dla niemowlaka.

  • termometr paskowy

Takie termometry to także bardzo dobry wybór dla dzieci. Wystarczy przykleić pasek nad łukiem brwiowym, by zobaczyć czy dziecko ma temperaturę czy też nie. Nie określają one jej idealnie, ale poprzez zmieniony kolor paska, wskazują na jej wysokość w konkretnych granicach. 

Zupełnie inne zastosowanie mają z kolei termometry owulacyjne, które także mierzą temperaturę, ale nie w wyniku choroby, ale zbliżającej się owulacji. Sprawdzają się doskonale w przypadku osób planujących ciążę lub stosujących naturalne metody antykoncepcji. Najlepiej sprawdza się tutaj termometr owulacyjny Microlife, który to stanowi najlepszy z możliwych wybór dla każdej kobiety. Mierzenie temperatury w pochwie pozwala w pełni mieć kontrolę nad swoim comiesięcznym cyklem owulacyjnym. 

 beurer termometr wielofunkcyjny ft 65

Jak mierzyć temperaturę?

Wielu z nas zastanawia się nad tym, gdzie najlepiej mierzyć temperaturę i jak mierzyć temperaturę, by była ona najbardziej miarodajna i dokładna. Przyjmuje się, że prawidłowa ciepłota ciała wynosi 36,6 stopnia Celsjusza. Oczywiście jest to prawdą, ale tylko wtedy, gdy mierzymy temperaturę pod pachą. Sięgając na przykład po dobry termometr Beurer, dużo bardziej dokładny jest pomiar w ustach, ale należy pamiętać o tym, że wykazuje on trzy kreski więcej, niż w zgięciu pachowym. Gdzie mierzyć temperaturę u dzieci? Idealnie sprawdza się tutaj pomiar w odbytnicy, jednak prawidłowy wynosi o pięć kresek więcej, a więc 37,1 to ta temperatura ciała wyjściowa. Dobrze, aby w takich przypadkach termometr dla niemowląt posiadał giętką końcówkę. I oczywiście nie sposób nie zwrócić uwagi także na termometr do ucha Braun, w którym pomiar odbywa się właśnie poprzez włożenie specjalnej końcówki do ucha. Tam temperatura także wynosi o pięć kresek więcej, niż standardowe 36,6. 

Termometr do mierzenia gorączki ma bardzo szerokie zastosowanie. Używamy go w domu wtedy, gdy pojawia się choroba, wykorzystujemy w szpitalach w codziennych pomiarach temperatury u pacjentów. Który zakup będzie idealnym? Na pewno doskonale sprawdzą się termometry na podczerwień, a więc te termometry bezdotykowe. Równie dobre jednak będą i te termometry elektroniczne o dobrych opiniach, które znajdą na pewno zastosowanie w warunkach domowych. Gdzie kupić termometr? W sklepie Kredos, który ma do zaoferowania- atrakcyjną cenę, szeroką ofertę, doskonały kontakt i profesjonalne podejście.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny