ZAMKNIJ ZAMKNIJ

Długotrwała praca w jednej pozycji oraz przewlekły stres powodują nadmierne napięcie mięśni. Zmęczone plecy, zesztywniały kark czy też obolałe nogi negatywnie wpływają na komfort codziennego funkcjonowania. Fotel do masażu to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują chwili relaksu w zaciszu własnego domu.

Korzystanie z tej formy odprężenia przynosi wiele korzyści zarówno dla zdrowia, jak i samopoczucia. Zatem podpowiemy jak wybrać odpowiedni fotel do masażu i cieszyć się przyjemnym relaksem o dowolnej porze dnia i nocy.

Fotel do masażu – zalety korzystania z zabiegów

Niewątpliwie masaż ma wiele zalet. Już jednorazowa sesja potrafi przynieść ulgę i rozluźnić napięte mięśnie. Jednak długotrwałe działanie można uzyskać dopiero dzięki regularnie wykonywanym zabiegom. Masaż za pomocą fotela do masażu wpływa pozytywnie na poprawę cyrkulacji krwi oraz limfy w organizmie. W konsekwencji działania te skutkują lepszym dotlenieniem mięśni oraz poprawą funkcjonowania systemu odpornościowego. Dodatkowo zabiegi te wspomagają procesy oczyszczania organizmu z toksyn oraz produktów przemiany materii. Masaż niewątpliwie wspomaga proces odchudzania poprzez regulację metabolizmu oraz pomaga w obniżeniu ciśnienia krwi.

Większość foteli masujących posiada funkcje masażu, które korzystnie wpływają na rozluźnienie napiętych mięśni oraz likwidują nieprzyjemne bóle. Opcje te dodatkowo pomagają złagodzić sztywność stawów i pozwalają przyśpieszyć procesy regeneracyjne organizmu. Wpływają także na lepsze samopoczucie i zwiększają poziom wydalanych endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. Regularnie wykonywany masaż na fotelu stopniowo zmniejsza odczuwanie bólu oraz dyskomfortu przeciążonego odcinka ciała. Pozwala on zlikwidować uporczywe migreny i jest pomocny w leczeniu depresji. Warto pamiętać, iż głęboki relaks ma pozytywny wpływ nie tylko na ciało, ale także na umysł.

fotel-masujacy

 

Fotel masujący – przydatne funkcje, które zapewnią relaks i odprężenie

Fotele do masażu dostępne są w wielu wersjach zarówno wyposażenia, jak i funkcji. Niektóre modele posiadają poduszki powietrzne do masażu, inne natomiast wyposażone zostały w możliwość skanowania sylwetki, która pomaga w dopasowaniu rozstawienia rolek masujących. Bogactwo programów oraz opcji powoduje, iż trudno jest zdecydować jaki fotel masujący wybrać. Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych funkcji oraz programów dostępnych w fotelach do masażu:

 • Wbudowane programy automatyczne takie jak np.: masaż relaksacyjny, delikatny i głęboki masaż oraz funkcja masażu powietrznego.
 • Opcja ręcznego wyboru poszczególnych technik masażu takich jak wałkowanie, ugniatanie, uciskanie, ostukiwanie, wibracja, rozciąganie oraz masaż shiatsu.
 • Możliwość regulacji prędkości i intensywności masażu oraz wybór określonego miejsca na ciele do przeprowadzenia masażu punktowego.
 • Regulacja oparcia w celu zwiększenia komfortu relaksu.
 • Funkcja ogrzewania oparcia oraz stóp przyspieszająca regeneracje mięśni po treningu oraz łagodząca efekty zmęczenia.
 • Funkcja automatycznego wykrywania pozwalająca na dokonanie skanu całego ciała oraz odpowiednie dopasowanie głowic do masażu.
 • Masaż „Zero Gravity” z funkcją ustawienia nóg powyżej poziomu serca w celu pobudzenia krążenia krwi oraz zmniejszenia obrzęków.
 • Masaż wibracyjny przeciwdziałający zmęczeniu oraz niwelujący bóle mięśniowe.
 • Masaż 3D zwiększający intensywność masażu dzięki dodatkowym rolkom poruszającym się do przodu i do tyłu.
 • Masaż poduszką powietrzną zapewniający delikatny masaż głównie ramion, dłoni, nóg oraz stóp.

masaz-fotem-masujacym-z-pilotem 

Podstawowe kryteria wyboru odpowiedniego fotelu do masażu:

 • Przed zakupem fotelu do masażu warto zastanowić się nad swoimi preferencjami i indywidualnymi potrzebami. Fotel rehabilitacyjny do masażu dedykowany jest dla osób ze zdiagnozowanymi jednostkami chorobowymi, natomiast fotel do masażu shiatsu zapewnia lepsze samopoczucie i poprawę nastroju.

 

 • Warto także odpowiednio dobrać model urządzenia dostosowany do oczekiwanej siły nacisku. Bowiem niektóre osoby akceptują delikatny masaż, natomiast dla innych konieczne jest użycie zdecydowanie większej siły celem rozluźnienia głębszych partii ciała. Warto zatem pamiętać, iż fotel masujący o większej mocy silnika zapewni intensywniejsze doznania.

 

 • Fotel do masażu należy dopasować do wzrostu oraz wagi użytkowników. W tym wypadku pomocna będzie funkcja skanu ciała, która pozwoli uzyskać indywidualne ustawienie rolek przed rozpoczęciem masażu. Dla osób o większych rozmiarach przydatne będą także funkcje wysunięcia masażera stóp oraz możliwość regulacji masażera ramion.

 

 • Kolejne kryterium, którym warto się kierować to dobór odpowiedniego wyposażenia Jeżeli cierpimy z powodu bólów pleców, idealnym rozwiązaniem będzie fotel do masażu kręgosłupa posiadający zaawansowane funkcje skupiające się właśnie na tym odcinku ciała. W przypadku uczucia ciężkich nóg, czy też chęci poprawy krążenia w kończynach dolnych warto rozważyć zakup fotela z wbudowanym masażerem łydek oraz stóp. Modele takie często wyposażone są w specjalne poduszki powietrzne do masażu oraz rolki masujące.

 

 • Przed dokonaniem zakupu fotela należy określić przestrzeń, jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na to urządzenie. Ze względu na wbudowane funkcje oraz dodatkowe akcesoria profesjonalne fotele do masażu wymagają znacznie więcej miejsca niż wersje klasyczne. Niektóre modele posiadają opcję „Zero Space” umożliwiające samoistne przesuwanie się fotela do przodu bez konieczności pozostawiania dużej przestrzeni za urządzeniem.

 

 • Ostatnim ważnym aspektem jest rodzaj materiału, z jakiego została wykonana tapicerka fotela. Obicie skórzane nadaje bowiem luksusowy charakter i ekskluzywny wygląd urządzeniu, natomiast skóra syntetyczna jest odporna na mechaniczne działanie głowic masujących. Warto także sprawdzić, czy dany model wyposażony został w funkcję odpinania tapicerki, która umożliwia dodatkową regulację intensywności masażu.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny