ZAMKNIJ ZAMKNIJ

Masaż w domu – najlepszy sposób na poprawę samopoczucia

Stresująca praca, natłok obowiązków oraz szybkie tempo życia sprawiają, że organizm pracuje ze zdwojoną siłą. Taki tryb funkcjonowania może doprowadzić do zmęczenia, a nawet wyczerpania. Zaburzenia organizmu związane z nadmiernym stresem często objawiają się wzmożonym napięciem mięśni, dyskomfortem oraz bólem. W takiej sytuacji łagodny masaż w domu staje się świetnym pomysłem na relaks. Dodatkowo automasaż pozwoli złagodzić uczucie zmęczenia, rozluźnić mięśni i pozbyć się innych uciążliwych dolegliwości.

Jak wykonać masaż w domu?

Często czujemy, że nasz organizm domaga się regeneracji. Jednak nie wiemy jak wykonać masaż w domu. Rozwiązanie tego problemu jest banalnie proste. Wystarczy zaopatrzyć się w urządzenia do masażu, które większość pracy wykonają za nas. Oczywiście można także skorzystać z pomocy drugiej osoby. Jednak dostępne obecnie na rynku aparaty do masażu pozwalają na uzyskanie rozluźnienia mięśni nawet w trudno dostępnych miejscach, takich jak kręgosłup czy kark.

Zbawienne skutki masażu odczuwalne są często już po wykonaniu pierwszego zabiegu. Od początku kuracji dochodzi do poprawy krążenia oraz zwiększenia ukrwienia tkanek. Jednak aby uzyskać realne i długofalowe korzyści płynące z masażu, warto czynność tą powtarzać systematycznie. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem stają się różnego typu masażery pozwalające na wykonywanie zabiegów cyklicznie w zaciszu własnego domu.

 

Jaki masaż wybrać?

Istnieje wiele rodzajów masażu. Natłok informacji dostępnych na ich temat może spowodować, iż nie będziemy wiedzieć jaki masaż wybrać dla siebie. Warto zatem zapoznać się z podstawowymi wskazaniami oraz co bardzo ważne przeciwskazaniami do masażu przed wykonaniem zabiegu. Najchętniej wybieraną formą masażu jest masaż relaksacyjny. Jego głównym celem jest wewnętrzne uspokojenie, złagodzenie stresu, zmniejszenie napięcia tkanek i mięśni oraz poprawa procesu wydalania produktów przemiany materii z organizmu. Nieoceniony wpływ na organizm ma także japoński masaż shiatsu. Oprócz działania uspokajającego oraz odstresowującego poprawia także wygląd skóry, wzmacnia układ immunologiczny oraz łagodzi bóle towarzyszące wielu dolegliwościom. Pomaga także w problemach z zasypianiem oraz w leczeniu depresji.

Istnieją także przeciwskazania do wykonywania masażu. Nie jest on wskazany u osób cierpiących na choroby układu krążenia, nowotwory, hemofilię oraz osteoporozę. Nie zaleca się także masażu u osób z aktywną infekcją wirusową, bakteryjną oraz cierpiących na choroby skóry. Szczególną ostrożność powinny zachować kobiety w ciąży i korzystać z masaży tylko za zgodą lekarza oraz pod nadzorem fizjoterapeuty.

 

Masaż pleców – jak wykonać masaż pleców w domu?

Plecy są jednym z miejsc na ciele, które trudno samemu wymasować. Z drugiej jednak strony to właśnie tam odczuwamy dyskomfort bólowy powstały w wyniku nadmiernego napięcia mięśni. Zatem jak wykonać masaż pleców w domu? Istnieją dwa sposoby rozwiązania tego problemu. Po pierwsze możemy poprosić drugą osobę o wykonanie tego zabiegu. Warto przy tym jednak pamiętać, aby masaż był wykonany przy użyciu olejku, który ułatwi zastosowanie odpowiednich technik masażu takich jak głaskanie, delikatne rozcieranie czy też ugniatanie. Należy pamiętać, aby masaż wykonywać z wyczuciem, oraz za pomocą płynnych delikatnych ruchów rąk.

Po drugie, osoby które chcą wykonać samodzielnie masaż pleców, mogą wykorzystać w tym celu specjalne maty do masażu. Posiadają one kilka poziomów intensywności pracy rolek, różne rodzaje masaży do wyboru oraz często są obsługiwane zdalnie za pomocą pilota. Dodatkowo niejednokrotnie są wyposażone w możliwości personalizacji ustawień oraz łatwy w czyszczeniu materiał. Co więcej, mata masująca może zostać umieszczona na domowym fotelu, ale także sprawdzi się jako mata masująca do samochodu. Ciekawe i bardzo praktyczne rozwiązanie stanowią urządzenia do masażu karku i ramion. Pozwalają one w szybki i łatwy sposób rozluźnić mięśnie spięte w wyniku nadmiernego stresu oraz siedzącego trybu pracy.

 

Masaż stóp – jak zrobić masaż stóp w warunkach domowych?

Zmęczone oraz przeciążone stopy to codzienność osób, które pozostają przez długie godziny w jednej pozycji lub noszą niewygodne obuwie. Jednak powodów bólu lub obrzęku stóp może być znacznie więcej. Mogą one świadczyć o zwykłym przesileniu, ale także mogą stanowić objaw poważniejszych chorób związanych z układem krążenia lub nerek. Zatem przed wykonaniem masażu stóp w domu warto skonsultować się z lekarzem.

masaz stop w domu

Jaki masażer do stóp wybrać?

Urządzenia do masażu stóp niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Dostępne są one bowiem w szerokiej gamie produktów wyposażonych w ciekawe i praktyczne funkcje. Jednym z nich jest hydromasażer stóp, który wspomaga układ krwionośny oraz powoduje rozluźnienie napiętych mięśni stóp. Utrzymuje on stałą temperaturę wody. Dodatkowo może też być wyposażony w opcję włączenia ciepła podczerwieni. Masażer stóp najczęściej wykonuje masaż wibracyjny, bąbelkowy oraz magnetyczny. Kolejna grupa to aparaty do masażu stóp shiatsu. Urządzenia te są skierowane do osób zmagających się z nadmiernym napięciem mięśniowym, odczuwanym dyskomfortem lub opuchlizną nóg.

 

Jak wykonać masaż antycellulitowy w warunkach domowych?

Z cellulitem zmagają się kobiety w każdym wieku. Przypadłość ta dotyczy wielu z nich i spędza im sen z powiek. Problem „pomarańczowej skórki” to nic innego jak podskórne skupiska tłuszczu, które gromadzą się głównie w okolicy brzucha, pośladków oraz ud. Walka z nim jest uciążliwa i czasochłonna jednak nie jest z góry skazana na porażkę. Z pomocą przychodzą zabiegi antycellulitowe w postaci masaży, które można wykonać samemu w domu. Masażer antycellulitowy zapewnia odczuwalny efekt gładkiej, napiętej oraz jędrnej skóry. Warto wybrać aparat, który jest wodoodporny oraz posiada kilka rodzajów nakładek masujących. Pozwoli to na wykonanie skutecznego masażu podczas ciepłej kąpieli co zwiększy efekt działania zabiegu.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny