ZAMKNIJ ZAMKNIJ

Kiedyś posiadaniem własnego fotela z funkcją masażu pochwalić się mogli tylko nieliczni. Dziś każdy może wybierać wśród wielu coraz lepiej wyposażonych modeli. Jak wybrać idealny fotel masujący dla siebie? Sprawdź nasze podpowiedzi i specjalnie przygotowany ranking topowych modeli.

Fotele z funkcją masowania kiedyś uchodziły za symbol luksusowego poziomu życia, w końcu kto mógł pozwolić sobie na tak wymyślny gadżet, skoro wokół tyle było pilniejszych, bardziej prozaicznych wydatków? W ostatnich latach ten trend zmienił się. Fotele masujące zaczęły pojawiać się coraz częściej w pokojach relaksacyjnych w biurowcach największych korporacji, a także w galeriach handlowych. Przyznajcie się, kto nie skusił się na kilkuminutowy masaż w takim fotelu robiąc sobie przerwę w zakupach? No właśnie... przyjemnie było, prawda?

 

Relaks na wyciągnięcie ręki

Pandemia zmieniła wszystko. Nie ma codziennych wyjść do pracy czy do galerii handlowych, bo przemieszczanie się jest ograniczane do niezbędnego minimum. Mamy home office i zakupy przez internet, które zmniejszają ryzyko ewentualnego zarażenia. W domu przebywamy o wiele dłużej, to tutaj pracujemy, próbujemy ćwiczyć i relaksować się. Może więc warto pomyśleć o wygospodarowaniu choć małej przestrzeni i wydzieleniu z niej strefy na relaks i wyciszenie? Nie potrzeba tam mnóstwa sprzętów, wystarczy jeden. Idealnie dopasowany do ciebie i twojego stylu życia- fotel z funkcją masażu. Jak wybrać model, który będzie służył ci dzień po dniu, przez długie lata?

 

Krok 1- ustal swój budżet

Zanim zaczniesz wybierać konkretny model, określ sobie ramy cenowe, pamiętając, że ekonomiczne modele zaczynają się od ok. 3 tys. złotych. W przypadku foteli do masażu często wyższa cena wiąże się z większą ilością dostępnych funkcji, technik i  możliwości masażu. Nie ma tu wprost przełożenia, że tańszy model to sprzęt gorszej jakości, a raczej po prostu z mniejszą ilością dostępnych funkcji i „bajerów”. Jeżeli określiliście już ramy budżetowe, pora więc pomyśleć o funkcjach, na których najbardziej ci zależy. Fotel masujący ma być wykorzystywany w twoim domu przede wszystkim do relaksu czy może ma też mieć funkcję reduktora bólu? Jakie masaże najbardziej lubisz? Czy masować ma tylko plecy i kręgosłup, czy ma mieć też wbudowany mechanizm wykonujący masaż stóp? Czy fotel ma być podgrzewany czy raczej z dobrym sprzętem nagłaśniającym?

 

Krok 2- określ najważniejsze funkcje

Nie ma fotela do masażu, który jest dobry dla każdego. W końcu ilu ludzi, tyle opinii. Nie musisz kupować tego, co zachwala brat cioteczny twojej matki. Pomyśl o sobie i swoich priorytetach. A wybierać możesz spośród kilku programów do masażu oraz naprawdę ciekawych funkcji dodatkowych.

  • Masaż poduszką powietrzną czy rolkami masującymi?

Zazwyczaj fotele do masażu mają oba mechanizmy. Poduszki powietrzne zapewniają delikatniejszy masaż, który nie dociera do mięśni głębokich. W przypadku rolek jest odwrotnie. Poduszek powietrznych zazwyczaj używa się do masażu ramion, dłoni, nóg i stóp. W tym przypadku obowiązuje zasada- im więcej poduszek powietrznych, tym lepsza jakość masażu. Fajnie, jak fotel łączy obie te funkcje i można wybrać rodzaj masażu w zależności od aktualnych preferencji.

  • Maksimum doznań masażem „Zero Gravity”

 

Fotele masujące z funkcją „Zero Gravity” ustawią twoje ciało w pozycji astronauty wchodzącego na orbitę, czyli nogi będą wyżej niż serce. Po co? Masaż ciała ułożonego w takiej pozycji pobudzi krążenie krwi i zmniejszy obrzęki. Poczujesz się także maksymalnie zrelaksowany, ponieważ kręgosłup znajdzie się w najbardziej naturalnej pozycji, nacisk na serce zmniejszy się, a pojemność płuc wzrośnie. Jeżeli masz żylaki, warto jak najczęściej wypoczywać w takiej pozycji, rozważ więc zakup fotela do masażu z taką właśnie funkcją.

  • Regulowane wibracje

Dzięki wibracjom masaż jest mniej intensywny, ale za to stymuluje krążenie krwi, przeciwdziała zmęczeniu i bólom mięśni.

  • Masaż 3D

Podczas masażu 3D głowice masujące poruszają się w górę, w dół, na boki, do przodu i do tyłu. Sprawiają więc, że masaż jest znacznie głębszy,a doznania bardziej intensywne.

  • Skanowanie konturów ciała to lepsze dopasowanie

Wewnętrzny mechanizm umieszczony w fotelu w kilka sekund automatycznie skanuje kontury ciała, dzięki czemu siedzenie w pełni dostosuje się do twojej wysokości i masy oraz zoptymalizuje rodzaj wykonywanego masażu. Świetna opcja, prawda? Obojętnie czy jesteś wysoki, niski, dobrze zbudowany czy nie, fotel dostosuje się do twoich gabarytów i wykona perfekcyjny masaż.

  • Podgrzewanie

Do wyboru zazwyczaj są miejsca podgrzania- oparcie, siedzenie albo podgrzewanie stóp. Masaż wykonany w podgrzewanym fotelu to nie tylko błoga przyjemność, to także wiele walorów zdrowotnych. Od łagodzenia bólu, poprawy krążenia krwi, po aktywację procesów metabolicznych.

 

Krok 3- pomyśl o designie

Wygląd ma znaczenie, wiemy o tym, nie od dzisiaj. Wystrój wnętrza ma wpływ na to jak się w nim czujemy. Otaczajcie się tym, co się wam podoba, bo to wpływa na nastrój, motywację do pracy i ogólny komfort życia. Tworząc swoją strefę relaksu, obojętnie czy będzie to wydzielona przestrzeń w salonie czy w sypialni, wybierzcie fotel do masażu, który ładnie i harmonijnie wkomponuje się w  pokój. W końcu fotele, oprócz ergonomicznego kształtu, możliwości rozkładania, mają też bardzo ciekawy design.

Fotele masujące wykonane są z materiałów trwałych i dobrej jakości. W końcu to sprzęt, który kupuje się na lata, tapicerka więc nie może szybko popękać, zmechacić się czy wytrzeć. Producenci na szczęście przykładają dużą wagę do użytych materiałów, więc o ich jakość możecie być spokojni. Wybierajcie śmiało z dostępnych kolorów, tkanin czy wysokogatunkowych skór syntetycznych.

 kobieta relaks fotel masaz

Top 3 foteli do masażu w różnych wariantach cenowych

1. Fotel do masażu Floryda firmy Darex

Co go wyróżnia?

  • To luksusowy, wielofunkcyjny fotel masujący
  • unikatowy system wysuwania fotela, pozwala umieścić oparcie w bardzo bliskiej odległości od ściany
  • podgrzewanie- elementy grzewcze wykonane z grafenu i umieszczone w okolicy pleców, talii i kolan, co zapewnia niezależną regulację ustawienia temperatury i jej intensywności, oddzielnie na plecy i na kolana
  • poduszki powietrzne mogą pracować jako całość lub w jednym z czterech zakresów
  • obszar masażu- masaż obejmuje aż 60% większą powierzchnię pleców, niż masaż w tradycyjnym fotelu
  • fotel wykonuje skanowanie osoby masowanej, dopasowując się do jego wzrostu oraz stanu napięcia mięśniowego
  • możliwe są dwa ustawienia pozycji Zero Gravity (z mniejszym lub większym wychyleniem)
  • wyposażony jest w odtwarzacz dźwięku dolby surround stereo, usb oraz bluetooth
  • do obsługi fotela wykorzystano bezprzewodowy, dotykowy Pad, który jest bardzo prosty i intuicyjny w użytkowaniu
  • w lewym podłokietniku umieszczono zestaw szybkiego wybierania
  • do wyboru trzy możliwości czasu masażu: 10, 20 lub 30 minut
  • programy automatyczne oraz techniki masażu manualnego zbliżone do masażu dłońmi masażysty- do wyboru technika ugniatania, opukiwania, ostukiwania, masaż siatsu, synchroniczny oraz 3D

2. Fotel do masażu Florencja firmy Darex

Co go wyróżnia?

  • pozycja Zero Gravity
  • obicie – najwyższej jakości skóra ekologiczna
  • koncepcja projektowa: uszlachetnianie powierzchni zewnętrznych
  • najdłuższy zakres masażu 49 "(125 cm) od szyi do ud
  • połączenie Bluetooth oraz starowanie za pomocą tabletu lub telefonu
  • obrotowy masaż ramieniowy może obracać się o 90 °
  • po wyłączeniu górna część fotela przesuwa się o 28 cm do przodu
  • podnóżek wykrywa automatycznie stopy użytkownika, przesuwa się do 18 cm
  • fotel wyposażony w system masażu trzy-rolkowego dla każdej ze stóp
  • masaż poduszkami powietrznymi obejmuje ramiona, dłonie, plecy, biodra, uda, nogi
  • specjalny podgrzewacz z włókien węglowych podgrzewa okolice lędźwiowe i łydki

3. Fotel masujący Victoria II firmy Darex

fotel do masazu darex hawana

Co go wyróżnia?

  • fotel rozkładany
  • 3 zakresy intensywności poduszek powietrznych z możliwością całkowitego odłączenia poduszek
  • techniki masażu dostępne w trybie pracy ręcznej: ugniatanie, opukiwanie oraz siatsu
  • masaże całego ciała ( od karku po przez plecy, uda, łydki ): odświeżający, regenerujący, relaksujący oraz stopniowany
  • masaż ud i łydek poduszkami powietrznymi

przy ustawieniu ręcznym do wyboru prędkość i szerokość masażu oraz miejsce masażu ( całe plecy, wąski zakres, jeden punkt )

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny