ZAMKNIJ ZAMKNIJ

Obowiązkowym wyposażeniem każdego sportowca jest nie tylko odpowiednie obuwie, ale również inteligentny czujnik aktywności, który nieustannie monitoruje parametry fizyczne ciała. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z określoną dyscypliną sportu lub już od wielu są zapalonymi miłośnikami aktywności fizycznej.

Wiele osób zastanawia się jednak, jak wybrać czujnik aktywności, aby móc skutecznie śledzić swoją sprawność, samopoczucie, a nawet kondycję?

Rynek obfituje w różnego rodzaju urządzenia, które poza swoją wysoką funkcjonalnością, stanowią także efektowną biżuterię oraz nowoczesny gadżet. Podpowiadamy, jak nie popełnić błędu i przedstawiamy przykładowe czujniki aktywności dostępne w asortymencie Kredos.

 

Jak działa czujnik aktywności?

Czujniki aktywności to inteligentne urządzenia, które potrafią rejestrować ruch wykonany przez użytkownika w ciągu całej doby.

Dzięki temu dostarczają informacji na temat straconych kalorii, przebytych kroków, poziomu tętna oraz ciśnienia krwi. Pamięć niektórych modeli wynosi nawet 30 dni – bardzo dobry przykład stanowi chociażby Beurer AS 81 BodyShape Bluetooth, który jest odporny na zachlapanie.

Dostępne są w wielu kolorach oraz mniej lub bardziej designerskich formach. Większość z nich pozwala precyzyjnie monitorować aktywność dzienną, śledzić parametry ciała podczas snu, wskazywać spalone kalorie, rejestrować liczbę kroków oraz pokonaną trasę. Znaczna część modeli jest wodoodporna, wyjątkowo wytrzymała oraz potrafi łączyć się ze smartfonem, przesyłając na niego zebrane dane.

Odpowiednio używane czujniki aktywności potrafią wspomóc użytkownika w utrzymaniu prawidłowego poziomu tkanki tłuszczowej, skutecznym osiąganiu efektów dietetycznych, a nawet zapewnianiu dobrego samopoczucia. Najczęściej posiadają funkcję łączności ze smartfonem, dzięki czemu w sposób łatwy i szybki przesyłają dane uzyskane w ciągu doby.

Czujnik aktywności należy stabilnie umieścić na nadgarstku. Tylko w ten sposób będzie mógł dokonywać precyzyjnych pomiarów tętna. Nie zaleca się jednak umieszczania opaski w miejscu pokrytym tatuażem, ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia zakłóceń.

Użytkownicy podkreślają, że inteligentne czujniki motywują ich do dbania o swoją sylwetkę oraz przestrzegania diety i planu treningowego.

kobieta sprawdza tetno na smartwatchu

Na co zwrócić uwagę, wybierając czujnik aktywności?

To, jak działa czujnik aktywności, w dużej mierze zależy od wybranego modelu. Niezwykle ważny jest materiał, z którego został wykonany. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu elastyczną gumę, która jest nie tylko przyjemna dla skóry, ale również odporna na uszkodzenia.

 

Należy także zwrócić uwagę na:

  • Dostępne funkcje – krokomierz, licznik spalonych kalorii, pokonaną odległość, monitorowanie jakości snu oraz samopoczucia, a także możliwość połączenia się ze smartfonem. Jest to możliwe na przykład w modelu Beurer AS 99 Pulse Bluetooth, dostępnym w naszym sklepie w atrakcyjnej cenie.
  • Wodoodporność – jest niezwykle istotna podczas pływania na basenie lub wykonywania treningu na świeżym powietrzu, kiedy istnieje ryzyko deszczu.
  • Pulsometr – pozwala użytkownikom na nieustanne śledzenie swojego tętna podczas treningu cardio czy ćwiczeń wydolnościowych. Funkcję tę oferuje na przykład model Beurer PM 70, który jest wodoszczelny aż do głębokości 30 m.
  • System operacyjny – czujniki aktywności powinny być kompatybilne z systemem iOS, Windows lub Android, dzięki czemu zapewnią doskonałą komunikację pomiędzy poszczególnymi urządzeniami.

To, jaki czujnik aktywności kupić zależy więc przede wszystkim od potrzeb oraz oczekiwań użytkownika. Z funkcjonalności tego gadżetu skorzystają zarówno zawodowi sportowcy, jak i zupełni amatorzy.

 

Jaki czujnik aktywności kupić?

Dwa najczęściej zadawane pytania przez klientów sklepów elektronicznych to:

  • Jak wybrać czujnik aktywności?,
  • Jak działa czujnik aktywności?

Najważniejszym kryterium przy wyborze czujnika aktywności są funkcje, w jakie został wyposażony. Jego zadaniem jest dokładne mierzenie dziennej aktywności użytkownika, rejestracja przebytego dystansu, liczby spalonych kalorii, a także poziomu tętna oraz ciśnienia krwi. Inteligentne opaski pomagają trzymać się planu treningowego oraz dietetycznego.

Równie ważny jest sam design czujnika aktywności. Gadżet ten powinien efektownie prezentować się na nadgarstku oraz stanowić uzupełnienie każdej stylizacji.

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny