ZAMKNIJ ZAMKNIJ

wozek aspel w30wStoliki do aparatów ekg to nieodłączny element wyposażenia gabinetu lekarskiego czy sali zabiegowej. Są one specjalnie przystosowane do tego, aby tworzyć wraz z aparatem ekg pełne, funkcjonalne stanowisko. 

 

Stoliki do aparatów ekg występują w różnych konfiguracjach. Mogą być wyposażone w dodatkową półkę na drukarkę zewnętrzną. Stoliki są skonstruowane tak, aby były możliwie jak najlżejsze, najbardziej trwałe oraz funkcjonalne. Dlatego też większość modeli posiada dodatkową poprzeczną „rurkę” najczęściej umieszczoną pomiędzy nogami stolika. Jest to znakomite rozwiązanie dające wiele możliwości. Jest to przede wszystkim dodatkowym wzmocnieniem konstrukcji, które jednocześnie nie jest dużym obciążeniem, ponieważ waży raptem ułamek tego co pozostałe elementy konstrukcji. Dodatkowo umożliwia to zamocowanie specjalnego plastikowego pojemnika z przegródkami. Jest to znakomity pomysł na organizację akcesoriów przeznaczonych do aparatów ekg. Przegródki w pojemniku umożliwiają posortowanie i oddzielenie od siebie akcesoriów, które mogą łatwo się zmieszać. Do takich akcesoriów należą przede wszystkim kable pacjenta. Występują one w różnych wersjach, a najpopularniejszą różnicą pomiędzy poszczególnymi modelami jest ilość odprowadzeń. 

 

Dlatego też możliwość rozdzielenia kabli na poszczególne rodzaje może znacznie ułatwić pracę i zwiększyć jej tempo. Dobra organizacja akcesoriów pozwoli zapomnieć o splątaniu się kabli, a tym samym usprawni i ułatwi codzienną pracę. Dodatkowo takie rozwiązanie zapewnia większą wygodę w trakcie użytkowania. Szczególnie kiedy potrzebujemy szybko użyć aparatu ekg - wtedy mobilność kompletnego stanowiska wraz ze wszystkimi akcesoriami jest nieocenioną zaletą. 

 

Możliwość łatwego przemieszczania się wraz z kompletnym stanowiskiem ekg to niezwykłe ułatwienie dla codziennej pracy szczególnie w przypadku pacjentów, których mobilność jest ograniczona. Dodatkowo przemieszczanie stanowiska w obrębie gabinetu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek ponieważ stoliki do aparatów EKG wyposażone są w kółka jezdne. 

 

Konstrukcja stolików do aparatów ekg jest smukła i niezbyt skomplikowana, aby nie sprawiać wrażenia ciężkiej i przytłaczającej bryły. Dodatkowo pozwoli to wpasować się w wystrój każdego gabinetu, a jednocześnie nie zajmie dużo miejsca. Konstrukcja stolika mimo niepozornego wyglądu jest niezwykle trwała. Do tego elementy użyte do konstrukcji stolika to wysokiej klasy materiały zapewniające długą żywotność produktu dzięki wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne. 

 

Najwygodniejsza konfiguracja stolika do ekg ciesząca się największą popularnością to ta wyposażona w dwa blaty oraz plastikową kuwetę na akcesoria. Jeden z blatów przeznaczony jest na elektrokardiograf natomiast na drugim można ustawić dodatkowo drukarkę, która znakomicie uzupełni stanowisko. Warto zwrócić uwagę, aby blat, na którym znajdować ma się aparat ekg był wyposażony w podniesiony rant, który dodatkowo zabezpieczy elektrokardiograf przed zsunięciem się. Stoliki występują w wielu różnych konfiguracjach dlatego przed zakupem warto określić swoje oczekiwania i preferencje co ułatwi wybór odpowiedniej konfiguracji stolika. 

Stoliki do aparatów EKG

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny