ZAMKNIJ ZAMKNIJ

Laser wysokoenergetyczny btl 6000 hil12wLaser wysokoenergetyczny stanowi rewolucyjną technologią w dziedzinie laseroterapii. Oferuje on wiele zastosowań w bezbolesnym leczeniu wielu schorzeń. W wielu wypadkach pozwala na uniknięcie operacji oraz nie wykazuje skutków ubocznych po terapii. Laser wysokoenergetyczny zapewnia głęboką penetrację tkanki, szybkie efekty terapeutyczne oraz rezultaty potwierdzone klinicznie.

 

Laser wysokoenergetyczny - co to jest?

Laser wysokoenergetyczny BTL HIL to nowoczesna technologia wykorzystująca wysoką moc pozwalającą na głęboką penetrację tkanek. Oparta jest ona na sprawdzonej terapii laserowej o niskiej mocy, jednak wykorzystuje do 50 razy więcej energii niż zimna laseroterapia. Dodatkowo urządzenia do laseroterapii wysokoenergetycznej są lekkie oraz łatwe w transporcie. Co więcej, posiadają dotykowy ekran oraz gotowe wbudowane programy terapeutyczne umożliwiające szybkie dopasowanie parametrów terapii do schorzenia pacjenta.

Laser wysokoenergetyczny zapewnia bezbolesną oraz nieinwazyjną terapię przeciwbólową, przeciwobrzękową oraz przeciwzapalną. Głębokość penetracji tkanki jest na tyle głęboka, że terapia umożliwia stymulowanie oraz leczenie dowolnego obszaru w obrębie ciała objętego dysfunkcją lub bólem. Urządzenie do laseroterapii wysokoenergetycznej (BTL HIL) wyposażone jest w dodatkowe akcesoria (nakładki dystansowe) umożliwiające wykonanie zabiegu. Znajdują one zastosowanie w przypadku stanu ostrego, gdy niewskazane jest nadmierne przegrzewanie tkanki.

 

Lasery wysokoenergetyczne – efekt działania

Lasery wysokoenergetyczne podczas leczenia pozwalają uzyskać efekt przeciwzapalny oraz przeciwobrzękowy. Dzieje się to za sprawą redukcji rozszerzenia naczyń krwionośnych oraz aktywacji drenażu limfatycznego tkanek. Dodatkowo w trakcie terapii uzyskiwany jest bardzo dobry efekt przeciwbólowy, poprzez pozytywne działanie wiązki na receptory bólowe.

Laser wysokoenergetyczny pozytywnie wpływa na aktywność naczyń włosowatych, tym samym przyśpiesza leczenie uszkodzonych tkanek oraz gojenie się ran. Co więcej, terapia jest stosowana do leczenia uszkodzeń nerwów. Dodatkowo biostymulacja zapewnia szybkie oraz skuteczne leczenie wrzodów, zapalenia błon śluzowych oraz odleżyn.

 

Laser wysokoenergetyczny na co pomaga

Laser wysokoenergetyczny wykorzystywany jest w wielu obszarach medycyny. Pomaga on w leczeniu zakażeń grzybiczych, wirusowych oraz bakteryjnych. Dodatkowo biostymulacja miejsc pooperacyjnych przyspiesza gojenie się ran. W rehabilitacji wykorzystywany jest także w leczeniu skutków złamań kości, po urazach ortopedycznych, uszkodzeniach więzadeł oraz zapaleniach ścięgien mięśniowych.

Biostymulacja wykorzystywana jest także podczas terapii pacjentów onkologicznych. Pomaga ona leczyć zmiany skórne oraz śluzowe takie jak zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zapalenie skóry wywołane radioterapią oraz zmiany miejsc pooperacyjnych. Dodatkowo laser wysokoenergetyczny wykorzystywany jest do walki z patologiami w obrębie stóp takich jak zapalenie kaletki, artretyzm, ostroga piętowa itp. Dzięki wykorzystaniu działania lasera możliwa jest też skuteczna walka z grzybicą paznokci, brodawkami podeszwowymi, czy też wrzodami stóp powstałymi w wyniku cukrzycy.

 

Laser wysokoenergetyczny – przeciwskazania i ograniczenia

Przeciwskazaniem do laseroterapii wysokoenergetycznej są termiczne uszkodzenia tkanki obejmującej leczenie, ciąża, padaczka oraz uszkodzenie wzroku. Dodatkowo leczenie laserem nie jest wskazane u osób z czynną gruźlicą płuc, skłonnością do krwawień, arytmią oraz niewydolnością serca. Istotną kwestią uniemożliwiającą wykonanie zabiegów za pomocą lasera jest także zaburzenie czucia w miejscu wykonywania zabiegu oraz implanty metalowe i elektroniczne.

Dodatkowe warto przestrzegać takich ograniczeń jak – nienaświetlanie skóry posmarowanej maścią lub kremem oraz miejsc na skórze, na których znajduje się tatuaż. Nie powinno się także naświetlać  okolicy ciała, w której umiejscowiony jest implant oraz okolicy nadbrzusza u kobiet w trakcie menstruacji.

 

Lasery terapeutyczne - lasery wysokoenergetyczne w fizjoterapii

Lasery wysokoenergetyczne stosujemy do wykonywania zabiegów w rehabilitacji oraz medycynie sportowej. Pozwalają one dostarczyć energię do głęboko położonych tkanek bez ryzyka poparzenia pacjenta podczas terapii. Dzieje się tak dlatego, że bardzo wysoka moc lasera (nawet do 12W) podawana jest w bardzo krótkich pakietach impulsów. Rozwiązanie to zapobiega kumulacji ciepła, a tym samym zapobiega poparzeniu obszaru ciała poddawanego naświetlaniu.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod aplikacji wiązka lasera łatwej wnika w głąb ciała, dostarczając od 30 do 50 razy więcej energii niż laser niskoenergetyczny. Umożliwia to uzyskanie pożądanego efektu biostymulacji oraz regeneracji tkanek. Terapia laserem wysokoenergetycznym jest krótsza oraz szybsza w porównaniu z terapią laserem niskoenergetycznym. Wszystkie te rozwiązania zapewniają osiągniecie natychmiastowego efektu przeciwbólowego oraz przynoszą ulgę pacjentom w cierpieniu.

W kategorii lasery wysokoenergetyczne w sklepie medycznym KREDOS znajdują się urządzenia przeznaczone do leczenia bólu, stanów zapalnych oraz obrzęków. Głęboka penetracja tkanki oraz duża moc lasera zapewniają szybki efekt leczniczy, co zostało potwierdzone klinicznie. Lasery wysokoenergetyczne używane są w rehabilitacji oraz medycynie sportowej. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów oraz posiadają wbudowaną encyklopedię pozwalającą w łatwy i szybki sposób dopasować parametry lasera do zmian chorobowych.

 

LASERY WYSOKOENERGETYCZNE

Lasery wysokoenergetyczne to urządzenia coraz częściej wykorzystywane w gabinetach rehabilitacyjnych. Wspierają one leczenie chorób mięśni, ścięgien i więzadeł. Wywoływane przez nie efekty wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

Laser wysokoenergetyczny to innowacyjna technologia, opierająca się o znane już zasady laseroterapii, i zapewniająca zwiększone efekty dzięki zwielokrotnionej prawie 50 razy mocy, nawet do 12 W. Pozwala ona na głęboką penetrację, zapewniając przyczynową terapię bólu. Obejmuje szeroki zakres wskazań klinicznych od urazów i stanów zapalnych przez zmiany zwyrodnieniowe stawów.

Laser wysokoenergetyczny określa się kilkoma nazwami: HILT albo HIL. Jego główną zaletą jest możliwość osiągnięcia, natychmiastowego efektu przeciwbólowego, ponieważ wnikanie promieniowania laserowego jest głębokie, co umożliwia bezpośrednie dotarcie do wolnych zakończeń nerwowych, czego nie jest w stanie zapewnić laser niskoenergetyczny. Terapia laserem wysokoenergetycznym jest szybką i skuteczną metodą leczenia, która nie wywołuje skutków ubocznych. Wywiera on bardzo silny wpływ na ludzką tkankę.

 

Jak działa laser wysokoenergetyczny?

Światło lasera wpływa na wydajność oddechową komórek na poziomie mitochondrialnym. I optymalizuje ono współdziałanie z tkankami biologicznymi, zmieniając metabolizm komórki, przyspieszając proces regeneracji i modyfikując proces zapalny tkanki. Poprzez naświetlanie komórki, generuje ono wzrost produkcji endorfin mających naturalne działanie przeciwbólowe, a także zmniejsza ból, blokując transmisję sygnałów bólowych z uszkodzonych tkanek do mózgu. Ponadto, światło lasera zmniejsza stan zapalny.

Lasery wysokoenergetyczne mogą pracować w dwóch trybach terapeutycznych:

 • tryb impulsowy, który jest przydatny do leczenia bólu. Podczas zabiegu nim, pacjent nie odczuwa ciepła w miejscu stosowania lasera. .
 • tryb ciągły– niezbędny do biostymulacji tkanek i leczenia stanów zapalnych. Podczas zabiegu nim, w miejscu zastosowania lasera, pacjent odczuwa przyjemne ciepło.

 

Wyróżniamy trzy podstawowe efekty terapii laserowej:

 • Biostymulacyjny,
 • Przeciwbólowy,
 • Przeciwzapalny,

Zależą one przede wszystkim od miejsca, na które oddziałuje urządzenie. Do najważniejszych rezultatów terapii zaliczamy m.in.:

 • redukcję bólu często już po pierwszym zabiegu,
 • ograniczenie obrzęków,
 • ograniczenie stanów zapalnych,
 • pobudzenie regeneracji chrząstek stawowych.

Oprócz tego podstawowego działania, laser działa biostymulująco, przeciwzapalnie i prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a także dostarcza większą ilość tlenu i substancji odżywczych, takich jak białka czyli składniki budulcowe dla tkanek oraz cukry stanowiące paliwa napędzające dla regenerujących się tkanek. Laser wysokoenergetyczny ma bardzo silne działanie na tkankę, dzięki czemu idealnie dociera do ogniska bólu. Charakteryzuje się on dużą głębokością przenikania, dzięki czemu wiązka lasera dociera do głęboko zlokalizowanych tkanek. Działa też pobudzająco na wolne zakończenia nerwowe i inne receptory bólu. Dodatkowo, laser przyczynia się do pobudzenia działania układu krwionośnego i limfatycznego, sprzyja szybszemu gojeniu się ran i leczeniu urazów, a także ma zdolność stymulacji mikrokrążenia oraz wspomagania drenażu limfatycznego w miejscu poddanym zabiegowi.

Ponadto, pod wpływem działania lasera wysokoenergetycznego w organizmie następuje:

 • Poprawa funkcji nerwu,
 • Regeneracja ran w tkankach miękkich,
 • Gojenie się ran na skórze,
 • Progresja aktywności naczyniowej – terapia laserem wpływa na kształtowanie się nowych naczyń włosowatych, a w efekcie skutkuje lepszym gojeniem się ran,
 • Wzrost aktywności metabolicznej – Poprzez zwiększenie produkcji enzymów transportujących tlen, terapia ułatwia naprawę i regenerację uszkodzonych komórek.

Korzyści wyróżniające terapię laserem wysokoenergetycznym  to:

 • wyjątkowo dokładne celowanie w określony obszar terapeutyczny oraz głębokość tkanki,
 • bardzo mocne działanie przeciwbólowe bez konieczności stosowania farmakoterapii,
 • możliwość uniknięcia interwencji chirurgicznej i wiążącego się z nią ryzyka,
 • wysoce pozytywne wyniki kliniczne,
 • długotrwałe efekty.

 

Wskazania do leczenia z użyciem lasera wysokoenergetycznego

Laser wysokoenergetyczny może być wykorzystany w terapii różnorodnych schorzeń, jednak najczęściej znajduje zastosowanie u sportowców oraz pacjentów ze złamaniami, chorobami zwyrodnieniowymi lub przewlekłym bólem stawów. Laseroterapia wysokoenergetyczna działa zarówno przeciwbólowe i przeciwzapalne jak i biostymulacyjne. Jest to bardzo przydatne w sytuacji osób wyczynowo trenujących sport, którzy potrzebują szybko odzyskać pełną sprawność. Ponadto, do wskazań do leczenia nim należą:

 • rwa kulszowa,
 • choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa,
 • zapalenie ścięgien,
 • zespół cieśni nadgarstka,
 • ścięgno Achillesa,
 • bóle karku,
 • bóle barku,
 • przykurcze,
 • bóle lędźwiowe,
 • zwichnięcia,
 • atletyczna przepuklina,
 • choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego,
 • rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego,
 • zapalenie kaletki maziowej kolana,
 • zapalenie powięzi podeszwy,
 • zwyrodnienie stawu biodrowego,
 • zespół mięśnia gruszkowatego,
 • urazy pierścienia rotatorów,
 • zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej,
 • zapalenie kaletki maziowej.

 

Przeciwwskazania do stosowania laserów wysokoenergetycznych

Istnieją jednak obszary ciała, na których nie można stosować terapii laserem wysokoenergetycznym. Należą do nich:

 • gruczoły wydzielania wewnętrznego,
 • miejsca wszczepienia implantów,
 • okolica głowy u pacjentów z epilepsją,
 • tatuaże,
 • miejsca posmarowane maściami,
 • miejsca poddane wcześniej terapii podnoszącej temperaturę,
 • okolice nadbrzusza u kobiet w trakcie krwawienia miesięcznego.

Ponadto, do przeciwwskazań zastosowania terapii laserem należą:

 • choroby nowotworowe,
 • czynna gruźlica płuc,
 • skłonności do krwawień,
 • stany gorączkowe,
 • ciąża,
 • arytmia i niewydolność krążenia,
 • nadwrażliwość na światło,
 • cukrzyca nieustabilizowana,
 • epilepsja,
 • rany otwarte,
 • zaburzenia czucia w miejscu terapii,
 • okolice oczu,
 • choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze,
 • implanty metalowe i elektroniczne.

 

Urządzenia do terapii laserem wysokoenergetycznym

Lasery wysokoenergetyczne są wysokiej klasy urządzeniami dedykowanymi dla fizykoterapeutów. Lasery wysokoenergetyczne, które znajdują się na naszej stronie należą do klasy 4, są intuicyjne i łatwe w obsłudze, posiadają dotykowy wyświetlacz oraz posiadają listę programów wbudowanych. Są to aktywne nieinwazyjne urządzenia terapeutyczne emitujące energię promieniowania laserowego w zakresie widzialnym, czyli czerwieni oraz bliskiej podczerwieni.

Lasery wysokoenergetyczne w ofercie naszego sklepu dostępne są w wielu wersjach, zróżnicowanych pod kątem mocy oraz emitowanej długości fali. Dlatego też, bez żadnych problemów można dobrać aparat dostosowany do posiadanego budżetu oraz potrzeb pacjentów. Mogą one pracować w dwóch trybach ciągłym i impulsowym. Posiadają również wszystkie atesty oraz certyfikaty medyczne jak i instrukcje, niezbędne do codziennego użytkowania.

Lasery wysokoenergetyczne

Laser wysokoenergetyczny btl-6000 hil 12w

Dostępność: in stock

Laser wysokoenergetyczny to nowoczesny aparat do laseroterapii o mocy 12 W wyposażony w...

0,00 zł

Laser wysokoenergetyczny btl-6000 hil 7w

Dostępność: in stock

Laser wysokoenergetyczny to nowoczesny aparat do laseroterapii o mocy 7 W wyposażony w...

0,00 zł

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny