ZAMKNIJ ZAMKNIJ

resuscytacja oddechowo krążeniowa

Resuscytacja krążeniowo - oddechowa, określana jest mianem RKO, a więc pierwsza pomoc, ktora udzielana jest osobie, u której nastąpiło zatrzymanie krążenia krwi, wraz z bezdechem i utratą świadomości. Taka resuscytacja jest jedyną szansą na to, aby móc komuś pomóc i udzielić mu pomocy, przywracając krążenie krwi. Jeśli rozpocznie się RKO u osoby poszkodowanej, należy je wykonywać, aż do przyjazdu karetki pogotowia. Niezbędne jest tutaj wykonywanie 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 wdechów.

  • Nauka pierwszej pomocy. Resuscytacja z użyciem fantomów.

    Nauka pierwszej pomocy jest bardzo ważna nie tylko dla służb – ratowników medycznych, lekarzy czy też strażaków, którzy nierzadko są wcześniej na miejscu jakiegoś zdarzenia niż pogotowie. Jednak kurs pierwszej pomocy powinien przejść każdy człowiek, gdyż w każdej chwili może coś się stać, a ratowanie życia to tak naprawdę wyścig z czasem. Liczy się każda minuta.

  • Przeprowadzanie resuscytacji z defibrylatorem AED u dorosłych i dzieci

    Wiele z nas zastanawia się, czy poradziłoby sobie w razie konieczności udzielenia pierwszej pomocy. Tymczasem dla uratowania komuś życia największego znaczenia nie ma nasz profesjonalizm, ale szybka i kontynuowana do czasu przyjazdu pogotowia pomoc przedmedyczna – między innymi masaż serca z użyciem defibrylatora AED. Dotyczy to dorosłych i dzieci, chociaż u tych drugich występuje kilka odmienności.

    Pomoc nieprzytomnemu dziecku to umiejętność, z której nigdy wolelibyśmy nie korzystać. Warto być jednak przygotowanym na taką sytuację i znać podstawowe różnice między zasadami pierwszej pomocy u osoby dorosłej a tymi u dziecka. Skupimy się przy tym na przeprowadzaniu resuscytacji przy użyciu defibrylatorów AED w nagłym zatrzymaniu krążenia.

  • działąnie_respiratora

    W jaki sposób działa respirator?

    Respiratory wykorzystywane są w szpitalach, jak również i w karetkach pogotowia, ale często także i na użytek domowy. Sprawdzają się one w wielu sytuacjach, gdy osoba poszkodowana lub chora nie jest w stanie samodzielnie oddychać. Często to właśnie one są jedynym sposobem na to, by uratować czyjeś życie. Czym dokładnie takie respiratory są? Jaka jest zasada ich działania?

Kredos doradza

Copyright © 2024 Kredos Sklep Medyczny